Oslabení Drtiči vezou z Vysočiny dva cenné body

sobota 15.12.2012 | Redakce

Bez několika hráčů základní sestavy, jejichž místo zaujali junioři, odcestovali hodonínští hokejisté k utkání se Spartakem. A i přes to, že během pětašedesáti minut ani jednou nevedli, odváží si nakonec domů dva body za vítězství na nájezdy. Branky Drtičů vstřelili Lukáš Vrba a Zdeněk Kučera, který zaznamenal také rozhodující samostatný nájezd.

22.kolo, sobota 15.12.2012
HC Lední Medvědi Pelhřimov - SHK Hodonín  2:3sn  (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Hadrava Martin (Hadrava Marek), 34. Bezděk (Hadrava Marek) - 25. Vrba (Duchoslav, Skočovský), 36. Kučera (Fiedler, Miklík), rozhodující nájezd Kučera. Rozhodčí: Jechoutek - Marek, Rybáček. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 349. Střely na branku: 38:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
HC Lední Medvědi Pelhřimov: Čekal - Linhart, Jelínek, Veselý, Dominik Kasalý, Posmyk, Beneš, Martínek - Tecl, Plachý, Hrbatý - Martin Hadrava, Bezděk, Marek Hadrava - Kubát, Votápek, Filip Kasalý, Moucha
SHK Hodonín: Barus (na nájezdy Zavadil) - Pokorný, Miklík, Šťastný, Popela, Směřička, Oško, Kulyk - Skočovský, Kříž, Fiedler - Smetana, Jurásek, Stejskal - Tomi, Kučera, Vrba - Čavoj, Duchoslav

Hodonín nezačal v Pelhřimově špatně. Z úvodního tlaku rezultovalo vyloučení domácího Votápka, ale Spartak se ubránil a chvíli po návratu vyloučeného útočníka otevřeli pelhřimovští skóre zápasu. Martin Hadrava zakončil akci dva na jednoho přesnou ranou mezi Barusovy betony.

O chvíli později měl vyrovnání na hokejce Kučera, ale Čekalova vyrážečka byla proti. První branky se tak hosté dočkali až na začátku druhé dvacetiminutovky. A postaralo se o něj hodonínské mládí. Duchoslav našel mezi kruhy Lukáš Vrbu, a ten už zamířil přesně.

Pelhřimov pak měl několik dobrých příležitostí, ale pokusy Tecla, Bezděka a střelce úvodní branky Hadravy Barus pochytal. Kapituloval až v polovině čtyřiatřicáté minuty. K odraženému puku se dostal Libor Bezděk a čtyřiadvacetiletý útočník domácích čtrnáctou trefou v sezoně vrátil svému týmu vedení.

To ale Pelhřimovu dlouho nevydrželo. Po Fiedlerově přihrávce se trefil Zdeněk Kučera a do poslední třetiny šly oba celky za stavu 2:2. V ní mohl po pěti minutách strhnout vedení na stranu SHK v přesilovce Kříž, ale jeho střela skončila na tyči domácí brány. Do konce normální hrací doby se nakonec skóre nezměnilo a na řadu tak přišlo prodloužení.

Do něj šli Drtiči v početní výhodě, ale domácí necelou minutu oslabení ubránili. Ve zbylých čtyřech minutách si ani jeden celek žádnou vyloženou příležitost nevytvořil a zápas dospěl až do samostatných nájezdů.

Do nich nastoupil do hodonínské branky Petr Zavadil, a tento tah hodonínské střídačce vyšel na výbornou. Golman Drtičů vychytal Hrbatého, Martina Hadravu i Plachého. Jedinou brankou nájezdové loterie vstřelil ve třetí sérii Zdeněk Kučera, který tak svým barvám zařídil druhý bonusový bod.

Martin Meloun (hlavní trenér Spartak Pelhřimov):
Dnes byl vidět pěkný zápas s kvalitním soupeřem. Oba týmy se musely potýkat s okleštěnou sestavou, hra měla přesto spád a divákům se to muselo líbit. Dopadlo to tak asi spravedlivě, remíza je pro obě mužstva zasloužená, šance byly na obou stranách. Doufám, že do příštího zápasu s Nymburkem již bude tým více kompletní, bude to těžký zápas a snad se k nám přikloní více štěstí.

Zdroj: hokejpelhrimov.cz

1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26