Oranjes zakončili přípravu prohrou, v Piešťanech podlehli domácímu favoritovi o dvě branky

čtvrtek 3.9.2015 | Jan Hochman

Na závěr přípravy se Drtiči vydali na piešťanský led, kde je čekala odveta s místními extraligovými Havrany. Domácí byli od začátku zápasu aktivnější, za což byli odměněni dvěma góly. Po druhé třetině byl stav 3:1 pro Havrany a nic nenasvědčovalo tomu, že nakonec bude k vidění celkem deset branek. Po divoké přestřelce v poslední části se nakonec domácí radovali z výhry 6:4. Hat-trickem se blýskl domácí Jozef Tibenský. Za hosty skórovala čtveřice Nikita Garanin, Dominik Piskoř, Dominik Matula a Alexei Komlev.

Příprava, čtvrtek 3.9.2015
ŠHK 37 Piešťany - SHK Hodonín  6:4  (2:0, 1:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 9. Tibenský (Tomčák), 18. Tibenský (Hrehorčák, Tomčák), 25. Kučera (Stantien, Bednár), 41. Ručkay (Kotaška, Filo), 44. Tibenský (Hrehorčák), 58. Kotaška (Holovič, Filo) - 24. Garanin (Pokorný, Komlev), 51. Piskoř (Sajdl, Kolář), 56. Matula (Jedlička, Polesný), 60. Komlev (Matula, Kropotin). Rozhodčí: Novák - Gajdošech, Krajčík. Vyloučení: 5:1, navíc Garanin (HOD) 5+OK. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: neuvedeno. Střely na branku: 37:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 6:3, 6:4.
ŠHK 37 Piešťany: Košarišťan (Rybár) - Filip, Gachulinec, Brňák, Kotaška, Bednár, Vatrt, Hluch, Krotov - Šimíček, Belluš, Petráš, Ručkay, Holovič, Filo, Kučera, Brancis, Stantien, Hrehorčák, Tomčák, Tibenský. Trenér: Leo Gudas.
SHK Hodonín: Kotvan (Zollpriester) - Pokorný, Kolář, Škápik, Haloda, Jedlička, Polesný - Zítka, Sajdl, Piskoř, Matula, Kuba, Stránský, Smetana, Vrba, Garanin, Kropotin, Komlev, Flamík. Trenér: Lubomír Oslizlo.

Piešťany začaly od úvodních minut prokazovat svou kvalitu a jen díky výbornému Kotvanovi v bráně Drtičů vydržel bezbrankový stav až do deváté minuty. V ní se domácí ujali vedení v zápase a to díky Jozefu Tibenskému, který po Tomčákově přihrávce vymetl pavučiny v šibenici hodonínské brány.

Pět minut před první přestávkou byl na trestnou lavici vykázán Zítka a domácí měli první možnost přesilovky. V ní nejprve Kotvan skvělým zákrokem na brankové čáře zlikvidoval tutovou šanci domácích, v samotném závěru početní výhody to ale už Havranům vyšlo. A byl u toho opět Jozef Tibenský, jehož rána z první doputovala až do sítě.

Po změně stran se ke slovu dostali i hosté z jihu Moravy, kteří zásluhou Nikity Garanina ve čtyřiadvacáté minutě snížili na rozdíl jedné branky. O minutu později to ale bylo opět o dvě branky, to když ex-břeclavský Kristián Kučera přebruslil hostující obránce a následně se mu povedlo i přesně zakončit.

Do závěru druhé třetiny drželi Drtiči přijatelný výsledek, pár vteřin před druhou pauzou ale vyfasoval pětiminutový trest do konce utkání autor první branky Drtičů Garanin a zkušený a kvalitní soupeř dlouhou přesilovku po obrátce dvakrát využil.

Nejprve se v čase 40:48 v předbrankovém prostoru prosadil Jakub Ručkay a minut před koncem pětiminutové přesilovky dovršil svůj hat-trick nejlepší hráč utkání Jozef Tibenský. Domácí pod dojmem čtyřbrankového vedení polevili v koncentraci, čehož hosté využili ke snížení.

V polovině poslední třetiny nadvakrát překonal Košarišťana Dominik Piskoř, pět minut před závěrečnou sirénou pak v přesilové hře propálil domácího golmana i Dominik Matula. Drama ale domácí odmítli a to zásluhou českého legionáře ve službách Piešťan Ivo Kotašky, který vstřelil šestou brankou slovenského mužstva.

Poslední slovo ale měli hosté ze Slovácka. V samotném závěru využili Drtiči dvojnásobnou přesilovou hru, když za bezmocného Košarišťana zametl Matulovu přihrávku Alexei Komlev.

1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0