Opavské torzo v Hodoníně statečně bojovalo, tři body ale nakonec zůstaly na Slovácku

sobota 24.2.2018 | Jan Hochman

V dnešním utkání o moc nešlo ani domácím Drtičům, ani hostům z Opavy. I proto dostali někteří hodonínští hokejisté volno a místo nich se mohli předvést konečně uzdravení marodi. Zápas začal pořádnou přestřelkou a po první třetině byl stav překvapivě 2:3 pro Slezan. Drtiči ale postupně „třináct opavských statečných“ unavili, ve druhé třetině skóre otočili a v poslední části své nakonec jasné a vysoké vítězství potvrdili.

48.kolo, sobota 24.2.2018
SHK Hodonín - HC Slezan Opava  8:4  (2:3, 2:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 1. Mojžíš (Sajdl, Kuba), 5. Miklík (Mojžíš, Jurča), 32. Matějka (Charvát, Kobylík), 39. Kadlec (Romančík, Miklík), 41. Romančík (Kadlec, Kuba), 46. Černohous (Jurča, Haloda M.), 52. Matějka (Haloda M., Jurča), 55. Sajdl (Hložánek, Peška) - 2. Raček (Kiss), 3. Tichý (Štindl, Slavík), 13. Herman (Šindelář, Wolf), 58. Wolf (Tichý, Šindelář). Rozhodčí: Vrba - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 6:12, navic Slavík, Tichý, Herman a Wanecki (všichni OPA) 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 953. Střely na branku: 54:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 8:3, 8:4.
SHK Hodonín: Haloda O. (Kotvan) - Miklík, Mojžíš (A), Haloda M., Kobylík, Žabčík, Kužílek - Romančík, Kuba, Sajdl (A) - Jurča, Charvát, Matějka - Peška, Černohous (C), Hložánek - Kadlec. Trenér: Roman Čechmánek.
HC Slezan Opava: Wanecki (Plánovský) - Kiss, Šindelář (C), Tichý, Slavík - Raček, Pělucha, Bitomský - Herman, Rousek, Štindl - Maxner, Wolf (A), Malina. Trenér: Zdeněk Pavelek.

První minuty zápasu spíše než hokejové utkání připomínaly přestřelku z Divokého západu. Domácí vlétli na svého soupeře pěkně zostra a už po patnácti vteřinách se poprvé měnilo skóre po přesné střele Pavla Mojžíše. Jenže ani Opava nezůstala dlouho bez gólového zápisu. V polovině druhé minuty překvapil Halodu skrytou střelou Patrik Raček a bylo vyrovnáno.

A na konci třetí minuty už Slezané dokonce vedli. Obránce Josef Tichý si dojel svou vlastní Halodou vyraženou střelu a poslal Opavu do vedení. Divokou první pětiminutovku pak zakončila střela Martina Miklíka, která prošla až za Waneckeho a v čase 04:28 bylo skóre už 2:2. V sedmé minutě mohl vedení na stranu Hodonína vrátit Jurča, ale domácí kanonýr trestné střílení neproměnil.

Stav se tak opět měnil až na začátku třinácté minuty a byli to překvapivě opět hosté, kdo potřetí skóroval. Haloda nejprve uhasil Mojžíšovu chybnou rozehrávku a velkou šanci Wolfa, o pár vteřin později už ale nepřehlednou situaci v hodonínském brankovišti zakončil pohodlně Bohumil Herman. Ve druhé třetině se gólová hostina zasekla, šance Pešky po které uklízeli kotouč z brankové čáry obránci Opavy byla na dlouhé minuty jediným zajímavějším momentem.

V polovině utkání měl Wanecki plné ruce práce se střelou Černohouse, následně mířila Kubova teč těsně vedle opavské svatyně. Drtiči ale nakonec z tohoto tlaku vytěžili vyrovnávací trefu, Charvát našel volného Jana Matějku, který zakončoval do napůl odkryté brány. V závěru prostřední periody měli Hodonínští dlouhou početní výhodu, kterou nakonec v čase 38:43 Jakub Kadlec proměnil ve čtvrtou a vedoucí branku Jihomoravanů.

Hosté, kteří přijeli na Slovácko jen se čtyřmi obránci, navíc v závěru druhé části přišli na dlouhý čas o zadáky Slavíka a Tichého, kteří v krátkém sledu vyfasovali osobní desetiminutové tresty. Drtiči vstupovali do závěrečné dvacetiminutovky ve dvojnásobné výhodě, oslabení tří proti pěti Opava zvládla, v následující klasické početní výhodě už Drtiči udeřili.

Po spolupráci s Kadlecem se prosadil uzdravený Michal Romančík a Drtiči poprvé v zápase vedli o dvě branky. Opava mohla snížit také v přesilovce, ale Drtiči ji i přes dvě velké Wolfovy šance zvládli. Po návratu vyloučeného Sajdla se karta obrátila a unavení hráči Slezanu museli tahat za záchrannou brzdu. Přesilovka pět na čtyři byla záhy ještě vylepšena, protože Opavané opět faulovali a v signalizované výhodě přidal šestou branku Baníku dnešní kapitán Vít Černohous.

Hra byla následně hodně rozkouskována častými vyloučeními, v jeden moment bylo na trestné lavici sedm opavských hokejistů. V polovině dvaapadesáté minuty defenziva Opavy inkasovala sedmý zásah, Halodovu přihrávku nasměroval do hostující klece Jan Matějka, pro nějž to byla druhá trefa v zápase. Další branku přidali domácí pět a půl minuty před koncem, kdy ke střele napřáhl Jakub Sajdl a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Poslední slovo však měli hosté, konkrétně Petr Wolf. Zkušený forvard šikovně tečoval Tichého střelu a kotouč mezi Halodovými betony zamířil až do sítě. Drtiči v posledním domácím utkání základní části ročníku 2017-18 porazili Opavu po hodně divokém průběhu jasně, zaslouženě a vysoko 8:4.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Nechali jsme dnes odpočívat některé hráče a místo nich dostali příležitost ti, kteří v sezoně nehráli tak často a hráči, kteří se vrátili po zranění. V tomto směru je dobře, že jsem mohl hráče vidět v zápase a hráči si po čase vyzkoušeli, jaké to je naskočit do zápasu. K zápasu není moc co říct jiného, než že byl hodně ovlivněn tím, že Opava přijeli jen se třinácti hráči do pole.

Zdeněk Pavelek (Opava):
Na to, v jakém složení jsme sem dnes přijeli, tak se hrál celkem dobrý a pohledný hokej. Možná, kdyby rozhodčí byli trochu více zkušení, tak se z toho nemusela nakonec stát taková fraška. Je to smutné. Hrajeme třetí nejvyšší ligu a ti rozhodčí se do této soutěže chodí v podstatě učit pískat. A to si tato soutěž určitě nezaslouží. A pokud je pravda, že pan sudí píská i WSM ligu, tak o to je to smutnější.

1. SUM Šumperk 2 9:4 6
2. HBR Havl. Brod 2 11:3 5
3. VAL Val. Meziříčí 2 12:4 4
4. HOD Hodonín 1 8:6 3
5. OPA Opava 2 9:9 3
6. NJI Nový Jičín 2 7:12 3
7. KOP Kopřivnice 2 9:13 0
8. ZNS Žďár n/S 1 1:5 0