Omlazení Drtiči v odvetě na běloruskou dvacítku nestačili, soupeř pečetil výhru střelou do prázdné brány

středa 24.8.2016 | Jan Hochman, Ivan Hochman

Jen zhruba dvacet hodin po včerejším utkání se Skalicí čekal na hodonínské hokejisty další zápasový test letošní přípravy. Na jih Moravy opět přicestovala běloruské dvacítka, která má ve Velkých Popovicích soustředění. Trenéři Beťko s Prčíkem nechali odpočívat několik starších hráčů a dali šanci mladším. Drtiči se v první třetině dvakrát ujali vedení, ale na vítězství jim to tentokrát nestačilo. Vítězný gól vstřelilo Bělorusko čtyři minuty před koncem utkání.

Příp. 5, středa 24.8.2016
SHK Hodonín - Bělorusko U20  2:4  (2:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Janás (Černohous), 18. Vrána (Tomi, Černohous) - 17. Belevich (Astankov), 28. Borisov (Sharangovich), 56. Nikolaev (Sushkov, Orlovsky), 60. Vorobev. Rozhodčí: Holub - Tkáč, Hübl. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 126. Střely na branku: 19:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.
SHK Hodonín: Haloda (Kukin) - Miklík, Loginovsky, Polesný, Daniel, Kachyňa, Garčic, Talán - Kononenko, Kuba (C), Janás - Hložánek, Černohous, Tomi - Vrána, Venclík, Flora. Trenér: Stanislav Beťko.
Bělorusko U20: Verbitsky (Osipkov) - Vorobey, Borisov, Grishanov, Sushko (C), Timoschenko, Muzichenko, Svirid, Martinuk - Sharangovich, Belevich, Astankov - Tochilkin, Farafontov, Kutsyr - Nikolaev, Pishuk, Orlovsky - Litvinov, Savinov, Gavrilenko. Trenér: Yriy Faykov.

Oba týmy vstoupily do utkání aktivně. Hra se přelévala ze strany na stranu. Do větší příležitosti se dostali Bělorusové v početní výhodě, když Andrej Belevič stál na hranici brankoviště, ale nedokázal puk procedit až do brány přes ležícího Halodu. Ještě v tomtéž oslabení se k puku dostal ve vlastním pásmu Vít Černohous a parádní žabičkou mezi obránce vyslal Davida Janáse do útočného pásma a ten pohotovou střelou mezi betony překonal Verbitského.

Bělorusové si po inkasovaném gólu začali tvořit šance. Nejprve pálil od modré Vorobej, Haloda si poradil i s následnou dorážkou Orlovského. Poté následovaly dvě spálené příležitosti běloruské reprezentace. Astankov v přečíslení dva na jednoho vystřelil, ale bránu netrefil. Stejně jako Kutsyr, který stál sám před brankářem, ale mířil vysoko nad. Hosté se branky dočkali v sedmnácté minutě. Evgenij Astankov zachytil vyhození hodonínské obrany a namazal puk na hůl Andreje Beleviče, který nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě.

Vyrovnaný stav vydržel necelou minutu. Zásluhou dobrého napadání Černohouse se dostal za bránou k puku Jakub Tomi, ten neváhal a ihned nahrával před bránu na Jakuba Vránu, který střelou z první vrátil vedení na stranu Hodonína.

Do druhé třetiny přidal běloruský výběr do 20 let na tempu. Mladíci napadali hodonínskou rozehrávku a značnou část třetiny nepustili domácí ke slovu. V sedmadvacáté minutě byl naprosto osamocený před bránou běloruský útočník Gavrilenko, který ale blafákem na Halodu nevyzrál. Bělorusové se dočkali gólu o chvíli později. V přečíslení dva na jednoho se trefil Arsenij Borisov po přihrávce Egora Šarangoviče. Drtiči po vyrovnávacím gólu přidali na obrátkách a hned si připravili slibnou šanci, na jejímž konci stál Michal Kuba. Ten netrefil brankovou konstrukci jen o pár centimetrů.

Chuť hostujících hráčů dostat se poprvé v zápase do vedení byla silná, ovšem hodonínská obrana ubránila přesilovou hru soupeře i následný tlak ve hře 5 na 5 a do šaten před závěrečnou třetinou se šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Do třetí třetiny nastoupili Drtiči v početní nevýhodě a Bělorusové neváhali a ostřelovali Halodovu bránu, hodonínský brankář stál vždy na svém místě a všechny pokusy zneškodnil.

V čase 45:13 odjeli na trestnou lavici hned dva Bělorusové a Baníku se tak naskytla 2 minuty dlouhá přesilová hra pět na tři. Beťkova družina si připravila šance, ovšem koncovka selhala a tak stav zůstal nezměněný. Další větší šance byla na straně Běloruska. Andrej Orlovský si zpracoval kotouč v rohu kluziště a trefil levou tyč. Bělorusko mělo ve třetí periodě více ze hry, avšak další příležitost ke skórování přišla až v pětapadesáté minutě.

Střelu Ilji Suškova od modré čáry tečoval Kiril Nikolajev mezi betony brankáře Halody. Tři minuty před závěrečnou sirénou poslal rozhodčí po faulu Hložánka domácí do čtyř a Bělorusové tak dostali možnost v klidu dotáhnout utkání do vítězného konce. Drtiči v závěru zkusili hru bez brankáře a byl to Pavel Vorobjev, který poslal puk 19 sekund před koncem do odkryté klece a pečetil tak výhru svého týmu.

Dnes jsme dali šanci všem mladým klukům, aby se nám předvedli a ukázali nám, co v nich je. Většinu zápasu jsme s běloruským týmem odehráli vyrovnanou partii, ale v závěru už nám, po včerejším utkání, trochu docházely síly. Soupeř perfektně bruslil a občas nám dělal velké problémy. Mrzí nás, že jsme dostali čtyři minuty před koncem gól, kdy hráč tečoval střelu od modré čáry. V závěru jsme zkusili hru bez brankáře, která nám bohužel nevyšla.