Nuda v Brně? Ale kdeže. Drama rozhodly až nájezdy

sobota 8.12.2012 | Redakce

Další z výborných a dramatických utkání mezi brněnskými Vysokoškoláky a Drtiči nabídlo dnešní kolo 2. ligy. Po brankách domácích Odehnala a Hniličky a dvou trefách hodonínského Radoslava Smetany dospělo utkání až do prodloužení a následně do samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější domácí, kteří díky tomu snížili náskok na vedou Drtiče na sedm bodů.

20.kolo, sobota 8.12.2012
HC Technika Brno - SHK Hodonín  3:2sn  (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Odehnal (Benýšek), 47. Hnilička (Odehnal, Benýšek), rozhodující nájezd Rajnoha - 11. Smetana (Kučera), 22. Smetana (Kučera). Rozhodčí: Kareš - V. Novák, Potůček. Vyloučení: 8:8, navíc Odehnal (TEC) 10 minut, Smetana (HOD) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 39:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
HC Technika Brno: Novák (Chvátal) - Habrovec, Štindl, Strýček, Valeš, Klimeš, Zapletal, Žalud, Košecký - Česnek, Rajnoha, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Blaha, Bělohlávek, Mráz, Šedý, Hnilička, Kozák, Fadrný
SHK Hodonín: Barus (Zavadil) - Pokorný, Oško, Šťastný, Skočovský, Popela, Miklík, Směřička - Sajdl, Kříž, Fiedler - Kuba, Jurásek, Stejskal - Charvát, Kučera, Smetana - Vrba, Buřič

Bez několika opor nastoupila do dnešního utkání jak domácí Technika, tak hostující Drtiči. Na straně Vysokoškoláků chyběli Sedláček, Látal a Matouš. Hodonín se musel obejít bez služeb Svobody, Špoka a Peše.

Hned v úvodu zápasu měli hosté šanci zahrát si dvojnásobnou přesilovku, ta ale nakonec trvala jen čtyři vteřiny, protože na trestnou byl vykázán také hostující Kuba. Tato početní výhoda však branku nepřinesla. Prvního gólu se fanoušci dočkali na začátku desáté minuty, kdy skóre otevřel domácí Vlastimil Odehnal. Technice ale vedení dlouho nevydrželo.

Nejprve Barus zlikvidoval pokus Brzobohatého, aby v podstatě z protiútoku Radoslav Smetana vyrovnal na 1:1. Vedení na stranu VSK mohl vrátit na začátku třinácté minuty Kozák, ale mladý forvard Techniky trefil jen horní tyč hodonínské svatyně.

Vstup do druhé části vyšel lépe papírovým hostům, kteří hráli díky svým fanouškům, jako již tradičně, v podstatě doma. Mezi kruhy se zmocnil puku Radoslav Smetana a svou druhou brankou v utkání poslal svůj tým do vedení. Poté měly oba celky několik přesilových her, které však zůstaly nevyužity.

Potrestat vyloučení soupeře se podařilo až po sedmi minutách poslední části domácímu týmu. Miklíkův faul využili domácí, jmenovitě Lukáš Hnilička ke vstřelení vyrovnávací branky. Chvíli nato byl na pět minut plus do konce utkání vyloučen hodonínský mladík Smetana a Technika měla velkou šanci rozhodnout zápas.

Drtiči však oslabení přestáli bez inkasované branky a v samotném závěru normální hrací doby to mohli být právě oni, kdo mohl rozhodnout o vítězi. Hodonínským však v posledních dnech přesilovky moc nejdou a také dvojnásobná převaha v posledních desítkách vteřin vyměřených šedesáti minut jim nevyšla.

V prodloužení ubránili Drtiči hned dvoje oslabení a utkání tak dospělo až k samostatným nájezdům. Jako první se rozjel domácí Fadrný, ale neuspěl. Stejně jako na druhé straně Sajdl. Jako druhý domácí hráč se rozjel Rajnoha a jeho střela prošla až do sítě. Jurásek na Nováka nevyzrál, a rozhodnout tak mohl Kozák, ale Barus byl proti.

Hodonínský Stejskal tak musel proměnit a to se také povedlo. Poté se měnilo pořadí a do středového kruhu se postavil opět Stejskal, ale Novákův beton byl tentokrát proti. O druhém bonusovém bodu pro Vysokoškoláky tak z následujícího proměněného nájezdu rozhodl Kamil Rajnoha.

Vlastimil Odehnal (VSK Technika Brno):
Utkaly se dvě mužstva z vrcholu tabulky a tomu odpovídal i ten hokej. Bylo tam nasazení z obou dvou stran. Navíc byla výborná atmosféra. Dali jsme do toho všechno a myslím, že máme zaslouženě dva body.

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
Opět jsme odehráli výborné utkání, ale prostě nemůžeme hrát tolik oslabení s takto kvalitním soupeřem. Stálo nás to strašně moc sil a můžeme být rádi, že jsme získali alespoň ten bod. Kluci to odehráli výborně dozadu a to je naše jediné štěstí.

16.8. | Hodonín - Technika Brno | 5:1
25.8. | Technika Brno - Hodonín | 5:1
19.9. | Technika Brno - Hodonín | 2:5
3.11. | Hodonín - Technika Brno | 1:2p
8.12. | Technika Brno - Hodonín | 3:2sn
26.1. | Hodonín - Technika Brno | 7:2
23.3. | Hodonín - Technika Brno | 3:4sn
25.3. | Technika Brno - Hodonín | 3:6