Na úvod sezony vítězná přestřelka s Technikou

sobota 10.9.2011 | Redakce

Úvodní utkání letošní druholigové skupiny Střed obstarali tradiční soupeři - Hodonín a Technika Brno. Zápas začal opatrně, ale ve druhé třetině začaly padat branky. Drtiči šli do trháku na 4:2, ale chvíli před koncem třetiny hosté snížili. Ve třetí třetině Technika dokonce vyrovnala, ale góly Komárka a Špoka nakonec přinesly vítězství domácímu celku. Další utkání čeká na Drtiče již tuto středu, kdy se představí na ledě Chotěboře.

1.kolo, sobota 10.9.2011
SHK Hodonín - HC Technika Brno  6:4  (1:1, 3:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 19. Komárek (Rehuš), 28. Pokorný (Hollý, Špok), 29. Hollý (Rehuš, Komárek), 36. Jurásek (Komárek, Salajka), 48. Komárek (Vlk, Kocák), 59. Špok - 13. Rajnoha K. z trestného střílení, 29. Matouš (Bělohlávek), 40. Česnek (Vozdecký), 46. Odehnal (Strýček). Rozhodčí: Škach - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 10:7, navíc Zapletal (TEC) 2 x 10 minut (OK). Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1151. Střely na branku: 35:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 6:4.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Vlk, Svoboda, Pokorný, Komárek, Salajka, Miklík - Peš, Jurásek, Kocák - Hoza, Hollý, Rehuš - Brzobohatý, Popolanský, Sajdl - Kuba, Špok, Bauer - Fiedler.
HC Technika Brno: Novák (36. Jirkův) - Habrovec, Vozdecký, Strýček, Žalud, Babic, Zapletal, Úlehla - Mráz, Sedláček, Rajnoha K., Odehnal, Benýšek, Česnek, Jelínek, Bělohlávek, Matouš, Jurča, Klimeš, Šedý.

Zahajovací utkání nové sezony předcházela minuta ticha, kterou všichni přítomní uctili památku všech, kteří ve středu při letecké katastrofě v Rusku přišli o život. Po následném krátkém projevu, kterým předsedkyně SHK zahájila novou sezonu se do středového kruhu postavily zahajovací formace obou celků a utkání mezi Drtiči a Technikou začalo.

Úvod zápasu se nesl v opatrném duchu. Oba celky sice brzo vyzkoušely pozornost obou brankářů, ale první větší šance se urodila až v deváté minutě, ale domácí brankář si s ošemetnými dorážkami poradil.Ve dvanácté minutě se poprvé vylučovalo. Drtiči měli možnost přesilové hry, ale do uniku se dostal hostující Rajnoha, kterého musel Vlk zastavit jen za cenu faulu, který byl sudím Škachem po zásluze ohodnocen trestným střílením.

Sám postižený Kamil Rajnoha se zhostil své šance na výbornou a ukázkovým blafákem otevřel v polovině třinácté minuty skóre zápasu. Drtiči se ihned pustili do útoku ve snaze vyrovnat. Pomoci jim mohla i další přesilovka. Na konci 17. minuty byl za hákování vyloučen Mráz a hosté se v oslabení měli co otáčet. Jurásek ani Sajdl si na Nováka nepřišli, ale vteřinu po vypršení Mrázova trestu to přišlo.

Ostrostřelec Lukáš Komárek zlomil střeleckou smůlu z přípravy, svým typickým způsobem poslal od modré čáry puk přesně pod horní tyčku a v předposlední minutě první části zařídil vyrovnání. A výsledkem 1:1 také první třetina skončila.

Ve čtyřiadvacáté minutě poslal sudí Škach za katr Rehuše a i Brňané si mohli zkusit hru v početní výhodě. A nevedli si vůbec zle, ale výborný Peksa žádný z puků, směřujících na jeho bránu, za svá záda nepustil. Drtiči své oslabení ubránili a po chvilce šli do početní výhody naopak oni. Faul exDrtiče Klimeše potrestal rozhodčí dvěma minutami za hákování.

Další trest pro hosty přišel po dvaceti vteřinách přesilovky. Špokova bomba z mezikruží sice Novákovu bránu těsně minula, ale od zadního mantinelu se puk odrazil před zcela volného Petra Pokorného a kapitán domácích poslal svůj tým na začátku osmadvacáté minuty do vedení. To mohl po pár vteřinách ještě navýšit Peš, ale Novák se tentokrát vyznamenal.

Místo toho přišlo rychlé vyrovnání. Rychlý protiútok tří proti dvěma sehráli hosté výborně a na konci kombinace byl Michal Matouš, který střelou po zemi prostřelil hodonínského brankáře. Obě branky dělilo jen 64 vteřin. Brankostroj však pokračoval dále. Už po dalších 14 vteřinách mohly solidně zaplněné tribuny hodonínského stadionu opět jásat.

Rehušovu střelu se Novákovi nepodařilo odklidit do bezpečí, k puku se prodral Martin Hollý a dokázal puk protlačit až za brankovou čáru. Ve třiatřicáté minutě se Drtiči dostali do těžké situace, protože na trestné lavici seděli dva domácí borci a Technika měla více než minutovou dvojnásobnou přesilovku. Brňané zamkli Drtiče v jejich obranném pásmu, ale domácí trojice s Peksou v čele odolala.

Hostům se nepovedlo využít ani pokračující výhodu o jednoho hráče. Ba naopak. Z trestné lavice naskakující Komárek zavezl puk do útočného pásma, našel přesně hůl Zdeňka Juráska a nejproduktivnější hráč loňské 2. ligy svým zásahem vyhnal brankáře Nováka z brány. Místo něj se do brankoviště Techniky postavil ve 36. minutě Ondřej Jirkův.

V poslední minutě druhé části přišla málo kdy vídaná situace. Brňané, kteří v ten moment hráli ve čtyřech, se chtěli jen osvobodit nastřelením puku ze středního pásma. Střela Jana Česneka mířila hodně nad hodonínskou klec, ale golman Peksa jej chtěl pro jistotu ještě vyrazit ramenem do rohu. Puk se ale odrazil tak nešťastně, že se nejdříve vyletěl vysoko nad hrací plochu a při dopadu trefil beton hodonínského brankáře tak nešťastně, že skončil brance.

Po šesti minutách poslední třetiny se podařilo hostům dokonce dotáhnout dvoubrankové manko. Strýčkovo nahození od modré tečoval Vlastimil Odehnal mezi Peksovy betony. V osmačtyřicáté minutě se na ledě trochu zajiskřilo. Nejprve byli na trestnou odesláni domácí Jurásek a hostující Benýšek, o malou chvilku později se vrátka hostující trestné lavice otevřela pro Zapletala a Drtiči měli možnost přesilovky čtyř proti třem. Hostující bek navíc za protesty obdržel dva desetiminutové tresty a odešel do kabin.

Nabídnuté příležitosti se Drtiči zhostili na výbornou. Opět už po dvaceti vteřinách nedisciplinovanost Brna trestal Lukáš Komárek, kterému nabil jeho obranný parťák Vlk. Pumelice z hole hodonínského obránce proletěla Jirkůvovi nad levým betonem a Drtiči v osmačtyřicáté minutě zase vedli. Deset minut před koncem základní hrací doby dostali hosté již podruhé v zápase možnost dvojnásobné přesilovky.

Čtyřicet vteřin této výhody strávili hosté nastěhováni před Peksou. Hodonínský brankář i trojice bránících hráčů statečně bojovala a nejhorší momenty přežila. V pokračující klasické početní výhodě pak domácí brankář vytáhl výborný a důležitý zákrok proti Česnekovi.

Hosté se v poslední pětiminutovce snažili o vytoužené srovnání, v předposlední minutě sáhl trenér Kaňkovský dokonce ke hře bez brankáře. Brňanům se ale nepodařilo získat pásmo a když se Martinu Špokovi povedlo vystihnout rozehrávku Techniky a z prostoru kousek před modrou čárou poslal puk do opuštěné klece, bylo o vítězi rozhodnuto.

Drtiči tak do sezony vstoupili vítězně. Zápas s Brnem byl od začátku do konce hodně vyrovnaný a o vítězi rozhodly hlavně přesilové hry. Po dnešní výhře tedy Drtiči budou minimálně do zítřka, kdy jsou na programu zbylá utkání prvního kola, na prvním místě.

Svatopluk Číhal (hlavní trenér SHK Hodonín):
Utkání mělo všechny atributy prvního zápasu. Byl to hektický duel. Ani jeden z týmů neměl převahu. Byla to houpačka, kterou se nám podařilo naklonit na naši stranu. Se vstupem do sezony jsem spokojený. Zápas jsme odbojovali. S body i výsledkem jsem spokojený. I když ve hře pořád bylo hodně nedostatků. Branek jsme taky mohli dostat méně. Sudí hodnotit nebudu. Pořád si myslím, že hokej ke kontaktní sport, ale vyloučení bylo na můj vkus až moc.

Roman Kaňkovský (hlavní trenér VSK Technika Brno):
Pocity jsou samozřejmě špatné, protože jsme prohráli. Nemůžu mužstvu vyčíst, že nebojovalo, ale neplnili jsme to, co jsme si řekli v kabině. Nás dnes stála body naše nedisciplinovanost. Když se na utkání podíval očima diváka, tak se zápas asi musel líbit. Padlo hodně branek a byly tam i další pěkné akce.

10.9. | Hodonín - Technika Brno | 6:4
22.10. | Technika Brno - Hodonín | 1:3
26.11. | Hodonín - Technika Brno | 6:2
14.1. | Technika Brno - Hodonín | 2:1
9.3. | Hodonín - Technika Brno | 5:4p
11.3. | Technika Brno - Hodonín | 3:2
13.3. | Hodonín - Technika Brno | 4:3sn
15.3. | Technika Brno - Hodonín | 4:5