Na úvod přípravy si Drtiči lehce poradili se Vsetínem

pátek 6.8.2010 | Václav Urubek, Robert Krůza

Prvním soupeřem hodonínského celku v přípravě na sezonu 2010/2011 byli Valaši ze Vsetína. Utkání vyšlo o poznání lépe domácím, kteří vsetínské přehráli jasně 6:2. V dalším přípravném zápase se Drtiči v úterý utkají s hráči Senice.

příp., pátek 6.8.2010
SHK Hodonín - VHK ROBE Vsetín  6:2  (2:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 8. Průdek (Rapant J., Penák), 17. Peš (Jurásek, Kuba), 21. Jurásek (Kuba, Peš), 50. Rehuš (Tomášek, Pokorný), 52. Vaškovič (Korotvička, Špok), 59. Korotvička (Vaškovič) - 14. Tesařík (Korčák, Knebl), 56. Vaněk (Rapant M., Zelenka). Rozhodčí: Volf. Vyloučení: 4:7, navíc Šafařík (VSE) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2.
SHK Hodonín: Tuček (30. Šurý) - Rapant J., Pokorný, Salajka, Flamík, Miklík, Luža, Fišera - Peš, Juráek, Kuba - Korotvička, Vaškovič, Špok - Hoza, Průdek, Penák - Rehuš, Tomášek, Kučera.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (30. Plšek) - Špicr, Žabčík, Šafařík, Lukeš, Kapr, Zelenka, Šimek, Tesařík, Korčák, Knebl, Ševčík, Vaněk, Rapant M., Brynecký, Martiník, Klimek, Vítek, Badžo, Vaneček, Kubo.

Utkání začalo poměrně zostra a to tvrdým zákrokem hostujícího Šafaříka, který za svůj zákrok inkasoval trest 2+10 minut. Ve třetí minutě vstřelili Valaši branku, ta ale pro předchozí posunutí hodonínské branky nemohla být uznána. Na začátku deváté minuty se Drtiči ujali vedení. Rapantovu střelu od modré čáry gólově tečoval Roman Průdek - 1:0. O několik minut později bylo srovnáno. Korčákovu akci zakončil Daniel Tesařík 1:1. V 18. minutě Zdeněk Jurásek chytrou přihrávkou vybídl ke skórování Petra Peše - 2:1.

Do druhého dějství vstoupili Drtiči vstřelenou brankou, o kterou se postaral Zdeněk Jurásek - 3:1. Vzápětí byl v samostatném úniku zastaven faulem Zdeněk Kučera a rozhodčí nařídil trestné střílení. Podle nových pravidel se exekuce musel ujmout sám Kučera, ale na brankáře nevyzrál.

V rozmezí 50. - 52. minuty hodonínští dvakrát skórovali, o góly se postarali Rehuš s Vaškovičem - 5:1. V 56. minutě Vsetín snížil zasluhou Vaňka - 5:2. Na konečných 6:2 pro Drtiče uzavřel svou brankou Jan Korotvička.

Karel Buřič (trenér Hodonín)
Vsetín už měl za sebou jedno utkání. Z naší strany bylo vidět, že je to ještě takové kostrbaté a ty chyby se dnes dali ještě odpustit. Dnes bylo vidět, že fyzička ještě chybí, ale ono se to v průběhu tréninku dožene. Jinak posily testujeme a uvidíme. No a samozřejmě jedničkou v bráně je Tuček a k němu jsou mladí golmani, ale jak říkám, máme ještě do půli srpna čas na zkoušku a pak si to musí sednout.

6.8. | Hodonín - Vsetín | 6:2
17.8. | Vsetín - Hodonín | 2:4
22.9. | Vsetín - Hodonín | 3:1
17.11. | Hodonín - Vsetín | 3:0