Na ledě lídra odehráli Drtiči vyrovnaný zápas, po těsné porážce se ale vracejí domů s prázdnou

středa 15.2.2017 | Jan Hochman

Baník odjížděl na Valašsko v těžké pozici, v posledním týdnu prohrál dva zápasy a navíc přišel o čtvrté místo v tabulce. S jasným favoritem ale odehrála družina trenérů Beťka a Prčíka vyrovnanou partii, kterou vsetínští vyhráli jen těsně 4:2. Rozhodující gól dali domácí na konci druhé třetiny, v úplném závěru utkání pak při hře bez brankáře inkasovali hosté čtvrtý gól. Drtiči tedy na Lapači nakonec padli, ale se vztyčenou hlavou.

42.kolo, středa 15.2.2017
VHK ROBE Vsetín - SHK Hodonín  4:2  (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Luka (Jeník, Kucharczyk), 26. Šilhavý (Čuřík, Čech), 40. Hořanský (Čuřík, Šilhavý), 60. Kucharczyk (Šilhavý, Hryciow) - 12. Kadlec (Pokorný P., Kužílek), 38. Vaněk (Haloda M.). Rozhodčí: Vaněk - Rožánek, Holibka. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1520. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:3.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Šurý) - Jeník, Teper, Čech (A), Kobylík, Stuchlík, Žák, Mojžíš (C), Hryciow - Pokorný D., Šilhavý, Vávra, Zúbek, Kolařík (A), Kajaba, Finsterle, Čuřík, Vítek, Luka, Hořanský, Kucharczyk. Trenéři: Jiří Dopita, Luboš Jenáček.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Haloda M., Miklík, Kužílek, Polesný, Potekhin, Pokorný P. (A), Loginovsky, Weber - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Matula - Hajný, Charvát, Hložánek - Černohous. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Zápas začal tlakem domácího týmu, z něhož už po sedmadvaceti vteřinách vzešla první branka utkání. U pravého mantinelu napřáhl ke své obávané ráně ostrostřelec Vladimír Luka a puk zastavila až síť hodonínské brány. Valaši měli po vstřeleném gólu více ze hry, ale i Drtiči se pomalu osmělovali. V polovině první části se poprvé vylučovalo, na trestnou lavici byl odeslán vsetínský útočník Vítek a Drtiči měli možnost přesilovky.

Hosté většinu početní výhody strávili v útočném pásmu a půl minuty před jejím vypršením přihrál Pokorný Jakubu Kadlecovi a účastník nedávné zimní univerziády prostřelil Hromadu ranou na vzdálenější tyč. V následujícím střídání se mohli Valaši vrátit zpět do vedení, ale přečíslení Luky a Kucharczyka Kotvan špičkou brusle zhatil.

V patnácté minutě si přesilovou hru vyzkoušeli také domácí, ti ale mohli sami inkasovat. Jurča využil chybu Valachů na útočné modré čáře a hnal se sám na Hromadu, golmana se nejproduktivnějšímu hráči soutěže překonat podařilo, puk ale skončil ke smůle Baníku na horní tyči vsetínské svatyně a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Prostřední perioda začala nevyužitou přesilovkou Baníku, následně si domácí vynutili faul Kužílka a v závěru své početní výhody se Vsetínu podařilo vstřelit druhou branku. V samotném závěru dvouminutové převahy se ke střele odhodlal Vojtěch Šilhavý, který střelou zápěstím namířil přesně nad Kotvanovo levé rameno.

Hodonínští se ale z gólu po chvíli oklepali a v polovině utkání si vypracovali několik slibných možností na vyrovnání, všechny akce slováckého mužstva ale skončily na Hromadovi. V polovině sedmatřicáté minuty šel za katr Charvát, Valaši ale opět ve své přesilovce chybovali a tentokrát už za to i gólově pykali. Marek Haloda vyslal do úniku Daniela Vaňka, který v osmatřicáté minutě srovnal na 2:2.

Když už to vypadalo, že i druhé dějství skončí 1:1, chopil se kotouče Adam Hořanský a dvacetiletý talent Vsetína střelou mezi betony zařídil svým barvám potřetí v dnešním utkání vedení. V poslední části se Valaši soustředili zejména na defenzivu a na strážení jednobrankového náskoku, což se svěřencům trenérů Dopity a Jenáčka nakonec podařilo.

Drtiči se nedostali do tlaku i vinou častých vyloučení. V poslední dvacetiminutovce byli hostující hráči na lavici hanby hned pětkrát. Minutu a půl před koncem třetí třetiny byli vyloučeni domácí Mojžíš (podražení) a hostující Charvát (nafilmovaný pád nebo přehrávání) a Drtiči to zkusili v pěti proti čtyřem ve hře bez brankáře.

Power-play ale vyrovnání nepřinesla, sedmadvacet vteřin před vypršením hrací doby rozhodl o tříbodovém zisku pro domácí gólem do opuštěné hostující brány Radim Kucharczyk.

Luboš Jenáček (Vsetín):
Dneska to bylo upracované vítězství. Samozřejmě Hodonín patří do té první čtverky a myslím si, že má v útoku velmi dobré a schopné hráče, kteří když se jim dá prostor ke kombinaci, tak dokáží skórovat. Průběh zápasu jsme si zavinili sami, protože jsme neměli nasazení, nehráli jsme do těla a mysleli jsem si, že to nějako odehrajeme. Ve druhé třetině se hra trochu zlepšila, ale stále jsme se tam potýkali s problémy v naší třetině, kdy jsme nebyli schopni založit útok a házeli jsme to tam po sobě jako horkou bramboru. Bohudík jsme dali góly, ale samozřejmě je to možný soupeř do play-off a my tam musíme hrát určitě lépe.

Dneska jsme jeli na Vsetín hlavně s tím, abychom se herně zvedli, po těch dvou nepovedených zápasech, které jsme prožili. Myslím si, že se nám to povedlo a byli jsme Vsetínu rovnocenným soupeřem. Bohužel jsme dostali dva góly, po individuálních chybách, a jeden v oslabení. Bohužel nás rozhodčí posledních pět minut nepustil vůbec do hry. I v tom stavu jsme ale měli samostatný únik, který jsme ale bohužel neproměnili. Poté se v power-play podařilo Vsetínu vstřelit čtvrtou branku a bylo rozhodnuto.

1. NJI Nový Jičín 23 66:72 45
2. VAL Valašské Meziříčí 20 79:44 40
3. ZNS Žďár nad Sázavou 18 69:58 36
4. OPA Opava 21 61:58 30
5. VEL Velké Meziříčí 21 70:80 29
6. KMB Kometa Brno B 22 66:68 28
7. KOP Kopřivnice 21 69:69 26
8. HOD Hodonín 20 50:81 15