Na Valašsku se Drtiči neprosadili a vysoko prohráli

čtvrtek 8.8.2013 | Redakce

Tak jako v minulém roce, přichází na prahu nové sezony střelecké trápení. Po dvou přesilovkových gólech do sítě Piešťan se dnes Drtiči na Valašsku nedokázali prosadit ani jednou. Možná i vinou úmorné cesty nevyšel svěřencům Svatopluka Kosíka začátek zápasu, po první třetině byl stav 3:0 a bylo prakticky rozhodnuto. Domácí pak hru kontrolovali a v závěrečné části přidali ještě dva přesné zásahy. Hodonínští, kteří velkou část zápasu odehráli v oslabení, se tedy vrací domů s nepořízenou.

Příp., čtvrtek 8.8.2013
VHK ROBE Vsetín - SHK Hodonín  5:0  (3:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Daněk (Hruška O., Kývala), 12. Kajaba (Ambruz, Vodák), 15. Kajaba (Vodák, Podešva), 42. Kajaba (Podešva, Tesařík), 59. Kajaba (Vodák, Daněk). Rozhodčí: Dobeš – Kurtin, Smilek. Vyloučení: 6:8 navíc Vítek (VSE) 2+10. Využití: 2:0. Diváci: 401. Střely na branku: 34:19. Průběh utkání: 5:0.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) - Farda, Žák, Báchor, Tichý, Vodák, Tesařík, Zábojník, Okuliar - Gromus, Vaněk, Ambruz, Vítek, Hruška O., Hruška P., Brezáni, Podešva, Kajaba, Štrbík, Daněk, Kývala.
SHK Hodonín: Barus (32. Kotvan) - Kulyk, Pokorný, Pavešic, Směřička, Polesný, Miklík, Fian, Koukal - Charvát, Smetana, Špok, Kundera, Tomi, Buřič, Peš, Velechovský, Jurásek, Čavoj, Kuba, Vrba.

Hodonín dorazil na Valašsko s mírným zpožděním a v tropickém počasí, které na jihu Moravy v současnosti panuje, určitě nebylo osazenstvu autobusu nic co závidět. Navíc do Vsetína neodcestovali zkušení útočníci Kříž a Kučera, obránce Skočovský a volno dostal také brankář Zavadil. Místo něj odjel na Valašsko Zdenko Kotvan, který přichází k Drtičům na zkoušku.

Drtiči přitom neměli první desítky vteřin zápasu špatné. Po necelých dvou minutách si svou aktivitou vynutili faul a přesilovku, ta ale Hodonínským nevyšla a otěže zápasu pevně převzali domácí. Nejprve v šesté minutě šťastnou dorážkou dostal puk za Barusova záda Josef Daněk, o pět minut později zvyšoval na dvougólový rozdíl přesilovkovou trefou René Kajaba.

V zápětí hráli domácí opět v početní výhodě a těsně po jejím skončení se tečoval René Kajaba Vodákovu přihrávku a Vsetín vedl už o tři branky. Ve druhé části se spíše vylučovalo a hra tak byla hodně narušena častým přerušením. Více ze hry však měli i nadále domácí, Drtiči se dostávali do šancí jen sporadicky, a když už, tak jim stál v cestě brankář Hromada. V polovině utkání došlo v hodonínském brankovišti ke střídání, Baruse nahradil Kotvan.

Ten kapituloval poprvé ve druhé minutě poslední třetiny. Ex-Drtič Podešva našel přesně Reného Kajabu a mladík v dresu VHK zkompletoval hat-trick. Hosté se snažili vsítit alespoň čestnou branku, ale snahu jim hatila častá vyloučení. To poslední navíc domácí potrestali pátou brankou. Sedmdesát vteřin před závěrečnou sirénou dal výsledku konečnou podobu, kdo jiný, než René Kajaba.

Juraj Jakubík (hlavní trenér VHK Vsetín):
První zápas sezóny se nám příliš nevydařil. Měli jsme špatný start do utkání, ale naštěstí nám soupeř nebyl schopen vstřelit gól. Poté jsme se z toho oklepali, podařilo se nám vstřelit branku a vyhráli jsme třetinu 3:0. Utkání výsledkově vypadá strašně jednoduše, ale nebylo to vůbec lehké. Výborně zachytal gólman. V zápase se ještě vyskytly chyby, které bychom v lize později dělat neměli. Hráči si však musí projít chybami, aby si znovu navykli věci týkající se hry. Na první zápas jsem spokojený a výsledek je úplně super.

Svatopluk Kosík (hlavní trenér SHK Hodonín):
Do první třetiny jsme nastoupili nekoncentrovaně. Vyrobili jsme množství chyb v obranné fázi, které domácí využili. Prohrávali jsme 0:3 a z naší strany už bylo po zápase, i když to byl přípravný zápas a chlapci bojují o své místo. Ve druhé třetině jsme neproměnili gólové šance, které jsme si vytvořili. Druhá třetina však už byla lepší než první. Ve třetí třetině soupeř znovu využil naše chyby a zbytečné fauly. Prohráli jsme zaslouženě. Zápas musíme rozebrat a pokračovat v započaté práci.

8.8. | Vsetín - Hodonín | 5:0
10.9. | Hodonín - Vsetín | 2:1
24.9. | Vsetín - Hodonín | 1:2p
5.11. | Hodonín - Vsetín | 3:4sn
13.12. | Vsetín - Hodonín | 6:2
28.1. | Hodonín - Vsetín | 4:5p