Místo pohodových tří bodů jedou domů Drtiči s prázdnou

neděle 21.11.2010 | Redakce

Zápas, na který budou chtít hodně rychle zapomenout, mají za sebou hodonínští Drtiči. V Opavě vedli po dvou brankách Komárka, Rehuše a jedné Peše už v 17. minutě 5:1, ale od té doby Drtičům totálně zvlhnul střelecký prach. Opava se nevzdala a v rozmezí devíti minut na konci druhé a na začátku třetí třetiny utkání pěti brankami nevídaně otočila. Drtiči se tak místo posunu v tabulce bohužel opět vzdalují první šestce.

21.kolo, neděle 21.11.2010
HC Slezan Opava - SHK Hodonín  6:5  (1:5, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Grofek (Černý, Měch), 35. Tichý (Měch, Grofek), 36. Polok (Pavelek), 39. Kukol (Měch), 43. Grofek (Měch), 44. Kocián - 4. Komárek (Špok, Jurásek), 11. Rehuš, 12. Komárek (Špok, Jurásek), 15. Peš (Jurásek), 17. Rehuš (Tomášek). Rozhodčí: Krenželok - Bojda, Mikler. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. Střely na branku: 36:39. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 6:5.
HC Slezan Opava: Iláš (11. Trenčan) - Kukol, Tichý, Bednárek, Tůma, Vrábel - Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa, Suchánek, Kříž, Wolf.
SHK Hodonín: Šurý (43. Rajčák) - Pokorný, Komárek, Flamík, Beňa, Miklík, Salajka, Podešva - Peš, Jurásek, Špok - Korotvička, Hoza, Kuba - Penák, Rehuš, Tomášek - Zelinka, Průdek.

Domácí Opava nastupovala do utkání 21. kola s cílem odčinit před svým publikem debakl z Valašského Meziříčí, z tohoto omylu je však vyvedla už první třetina. Ve druhé nastal obrat k lepšímu a ve třetí dvacetiminutovce Slezan svůj nevídaný obrat dokonal. Ale pojďme postupně.

Úvodní šanci si vypracoval domácí Slezan,ale Šurý proti Polokově střele ani nemusel zasahovat. Na Konci druhé minuty si poprvé na puk sáhl i domácí golman Iláš, když pálil Rehuš. Na začátku čtvrté minuty nejprve Šurý zlikvidoval Tůmovu táhlou střelu, aby o pár vteřina na to uhodilo na druhé straně. Špokova střela se od bruslí domácího obránce odrazila na hůl Lukáše Komárka a hodonínský ostřelovač se trefil poosmé v sezoně. O dvě minuty později mohl zvýšit náskok hostí Peš, ale Iláš jej vychytal. Drtičů bylo plné hřiště a Opava se musel bránit dalším nájezdům oranžovo-modrých.

V dalších slibných pozicích se totiž postupně v rozmezí osmé až desáté minuty zjevila pětice Kuba, Salajka, Hoza, Beňa a Špok, ale domácí brankář všechny pokusy kryl. Na konci jedenácté minuty už ale tahal puk ze své klece podruhé. Branislav Rehuš si najel do prostoru levého kruhu, zahrál Ilášovi na housle a donutil opavskou jedničku vystřídat. Místo v brance Slezanu tak zaujal junior Trenčan, ale tomu vydržela neprůstřelnost jen 38 vteřin. Svou druhou trefu v utkání zaznamenal jeden z nejproduktivnějších zadáků soutěže Lukáš Komárek.

Po třetí inkasované brance si vzal domácí kouč Suchánek oddechový čas. Slezan se pustil do útoku a po půlminutě hry se dočkal snížení. Černý přihrál Tomáši Grofkovi, který poprvé překonal Šurého v brance Hodonína. Opavu snižující trefa povzbudila a hra se na pár okamžiků mírně vyrovnala, ale jen do poloviny patnácté minuty. V ní dorazil Juráskovu tečovanou střelu za záda bezmocného Trenčana Petr Peš a hosté vedli opět o tři branky.

A pro Slezan to neměla být v první části poslední rána. Tři minuty před první přestávkou vypálil tvrdou ránu Tomášek, Trenčan vyrazil pouze před sebe, kde byl přichystán Branislav Rehuš, který stejně jako jeho kolega z obrany Komárek, zaznamenal svou druhou přesnou trefu v dnešním zápase. A mohlo být pro domácí Slezan ještě hůř, ale v přesilové hře po faulu Hermana se Miklíkovi nepodařilo ani jednu ze svých tří možností využít a první dějství tak skončilo čtyřbrankovým vedením hostů.

Opava ale rozhodně nemínila složit zbraně a do druhé třetiny nastoupila s velkým odhodláním. V první možnosti prostřední části se ocitl Grofek, chvíli po něm se ke střele z uctivé vzdálenosti odhodlal i Tichý, ale Šurý zatím odolával. Po čtyřech minutách druhé třetiny přišlo první vyloučení i na hostující straně. Beňa se poroučel na trestnou lavici a Slezan měl k dispozici dvě minuty přesilovky. S tou však svěřenci trenéra Suchánka nenaložili vůbec dobře a čtveřice hostí se v pohodě ubránila. Po přesilovce se ale opět obraz hry vrátil k tomu, co mohli diváci vidět od úvodního buly druhé třetiny.

Šurého pozornost zkoušel nejdříve Kocián, po něm i Suchánek, ale mladý hodonínský golman byl vždy na správném místě. Stejně tak vyzrál i na dvojici Mlýnek - Herman, která svou akci nezakončila střelou mezi tři hodonínské tyče. Drtiči byli pod neustálým tlakem soupeře, ale všechny možnosti Slezanu končily buď mimo hodonínskou klec, nebo v Šurého výstroji. Toto pravidlo platilo až do konce pětatřicáté minuty. V době, kdy na trestné lavici seděl vyloučený Korotvička, vykřesal pro domácí jiskru naděje obránce Josef Tichý.

A z jiskry pomalu začínalo doutnat o necelou minut později. To už se totiž po přesné střele Tomáše Poloka náskok hostí scvrknul už „jen“ na dvě branky. Dva slepené góly posadily Opavu na koně a Drtiče naopak totálně srazily do kolen. S dalších šancí se dvě minuty před druhou přestávkou dral Grofek, ale Šurý jej v obou případech zpacifikoval. O pár vteřin později ale již přišel další přesný zásah Slezanu. Michal Kukol nahazoval puk, který se odrazil od některého z bránících hráčů Hodonína a v čase 38:37 byl hodonínský náskok už jen jednobrankový a na tom se do konce druhé části i přes další možnosti Opavy nic nezměnilo.

Závěr druhé části nakopl jak opavské publikum, tak hlavně hráče. Naproti tomu Drtiči byli jako opaření. Tlak Opavy neustal ani po patnáctiminutové přestávce a po minutě hry v poslední části zahrozil aktivní Polok. Na druhé straně musel zasahovat proti Špokově střele Trenčan. Domácí hráči dávali do hry všechno a výsledkem bylo vyrovnání ve 43. minutě. Postaral se o něj Tomáš Grofek. Vyrovnávací branka vyvolala v sektoru hostujících fanoušků bouři nevole a led zasypala sprška předmětů, které na ploše nemá co dělat.

Trenéři Hodonína reagovali ne tento vývoj střídáním brankářů a Šurého nahradil Rajčák. Ten, stejně jako v první části jeho opavský kolega dlouho bez inkasované branky nevydržel. Po necelé minutě jej pokořil Ivo Kocián, který tak dokonal nevídaný obrat. Devět minut stačilo opavským, aby se z téměř jisté prohraného zápasu dostali do nečekaného vedení. Opava byla i nadále na koni a Drtiči se už nezmohli na odpověď. V poslední minutě se při power-play sice nacpali před opavskou svatyni, ale Trenčana překonat nedokázali a Opava tak po zásluze slaví velké vítězství.

25.9. | Hodonín - Opava | 3:6
21.11. | Opava - Hodonín | 6:5
16.1. | Opava - Hodonín | 1:3
2.2. | Hodonín - Opava | 5:1