Lvi neměli žádnou šanci, Drtiči přejeli Břeclav!

sobota 12.1.2013 | Redakce

Už po první třetině bylo v podstatě rozhodnuto. Hodonín nastřílel v první časti Lvům čtyři branky a jedinou otázkou utkání bylo, kolik branek si Břeclavští k řece Dyji odvezou. Nakonec uštědřili Drtiči modro-žlutým jednu z nejvyšších proher ve vzájemných zápasech. Po závěrečném hvizdu svítilo na světelné tabuli skóre 9:1 a to ještě Oranjes neproměnili několik dalších vyložených příležitostí. Jedenadvacáté derby zcela jasně ovládli hodonínští Drtiči.

26.kolo, sobota 12.1.2013
SHK Hodonín - HC LVI Břeclav  9:1  (4:0, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Peš (Směřička, Šťastný), 6. Špok (Pokorný, Kříž), 11. Sajdl (Špok), 15. Charvát (Popela, Fiedler), 28. Stejskal (Jurásek), 34. Fiedler (Kučera, Skočovský), 35. Jurásek (Śťastný), 36. Charvát (Popela, Fiedler), 47. Stejskal (Peš) - 22. Beneš (Dufek). Rozhodčí: Volf - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:10, navíc Jurásek (HOD (5+OK). Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1789. Střely na branku: 48:36. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 9:1.
SHK Hodonín: Barus (Zavadil) - Pokorný, Miklík, Šťastný, Směřička, Popela, Skočovský, Oško, Polesný - Sajdl, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Stejskal - Charvát, Kučera, Fiedler - Kuba, Smetana, Vrba.
HC LVI Břeclav: Zelenka (15. - 40. Michálek) - Dora, Šaur, Dufek, Novák, Koukal, Nekoranec, Kurial, Jurča, Popolanský, Beneš, Bartoš O., Bolfík, Lechner, Zábranský, Zháňal, Průdek, Bartoš M.

Úvodní vteřiny patřily hostům z Břeclavi, kteří se hned z prvního útoku dostali do vyložené šance, ale Bolfík nezpracoval přihrávku na modrou čáru a přišel tak o příležitost otevřít záhy skóre utkání. Pak už ale na ledě jasně vládli domácí. V šesté minutě měli Drtiči výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou potrestal Petr Peš úvodní brankou zápasu. Když pak v pokračující klasické výhodě zvýšil Martin Špok na rozdíl dvou branek, bylo naprosto jasno, kdo bude udávat směr dnešního derby.

V polovině první části zvýšil po krásné Špokově přihrávce dorážkou do v podstatě prázdné brány Jakub Sajdl na 3:0, ale to nemělo být ze strany Hodonína v první části vše. Na začátku patnácté minuty se po Kučerově příhře trefil do černého Matěj Charvát. Po úvodní dvacetiminutovce tak byl svat více než jednoznačný - 4:0 pro domácí borce.

V úvodu druhé třetiny, do které v hostující bráně vystřídal Zelenku Michálek, se od modré čáry přesně do Barusovy šibenice trefil Peter Beneš, ale jak se později ukázalo, byla to jen labutí píseň hostů. Drtiči dál na ledě doslova dominovali. V rozmezí mezi osmadvacátou a šestatřicátou rozvlnili síť za vystřídavším hostujícím golmanem postupně Vladimír Stejskal, Ondřej Fiedler, Zdeněk Jurásek a opět Matěj Charvát.

Jediným rébusem závěrečného dějství tak bylo, kolik branek si nakonec hosté domů k řece Dyji odvezou. I nadále byl obraz hry stejný, jako v prvních dvou třetinách, ale příděl branek se poněkud zastavil. Jedinou trefu třetí třetiny si připsal Vladimír Stejskal, který tak svou jedenadvacátou přesnou ranou v sezoně, překonal břeclavského Jurču a aktuálně je nejlepším střelcem skupiny Střed.

Hokejisté v oranžovo-modrých dresech měli hned několik příležitostí vstřelit pro hosty potupnou desítku, ale mířidla domácích borců byla v závěru utkání špatně seřízena. Nakonec se ale téměř sedmnáct stovek diváků mohlo kýžené desítky dočkat, ale regulérní branku, kterou docílil v předposlední vteřině utkání David Polesný tečí bruslí Popelovy střely od modré sudí Volf, asi milosrdně neuznal.

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
Před zápasem jsme hráčům říkali, aby zůstali v klidu. Říkali jsme klukům, aby se nenechávali zbytečně vyprovokovat, protože víme, jak zákeřně Břeclav hraje. Je to jejich styl hokeje a nic jiného v podstatě ani neumí. Byli jsme na to připraveni, protože Břeclav ani jinak hrát nemůže, protože by jinak dostávali pravidelně naloženo. Věděli jsme, že pokud tohle zvládneme, tak je jasně přehrajeme, což se nakonec stalo. Abych ale řekl pravdu, určitě jsem nečekal, že to bude jednoznačný zápas. Je ale pravdou, že jsme byli od úvodního buly jasně lepší a ani v oslabení jsme soupeře k ničemu nepustili. Pokud se budeme bavit o posledním gólu, který sudí neuznal, tak podle mě tam nebyl žádný jasný pohyb bruslí a gól měl platit, ale dnes byl rozhodčí strašný a takové zápasy by měli pískat zkušenější arbitři. Jestliže Jurásek dostal vyšší trest, tak i Koukal měl jít pod sprchy za faul na Špoka, protože to byl likvidační zákrok. Už jsme skončili se zkouškami, které jsme v posledních dnech zkoušeli, a první tři lajny by měly hrát v tom složení, v jakém nastoupily dnes. Uvidíme, jak se vyvine situace ve třetí formaci. David Skočovský by měl mít, podle posledních informací, lehký otřes mozku.