Krutý výprask. Drtiči nezvládli šlágr s vedoucím Šumperkem. Drakům doma podlehli 2:9 a v tabulce jsou pátí

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté jsou po dvou nepříjemných direktech zpátky na zemi. Drtiči po Havlíčkově Brodu nestačili ani na vedoucí Šumperk. I když Janásem ve 4. minutě bleskově srovnali na 1:1, ve zbytku utkání jen marně vzdorovali rozjetému favoritovi. Svěřenci trenérů Flašara a Konečného v 17. kole východní skupiny druhé ligy doma podlehli Drakům 2:9 a v tabulce po nečekaném debaklu klesli za Opavu na páté místo. Slováckému celku k lepšímu výsledku nepomohla ani výměna brankářů v 16. minutě za stavu 1:3.

17.kolo, sobota 9.11.2019
SHK Hodonín - Draci Šumperk  2:9  (1:4, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 4. Janás (Čermák, Matula), 22. Čermák (Matula, Janás) – 4. Vachutka (Kabelka), 16. Scheuter (Gewiese), 16. Vachutka (Jaroš, Řezáč), 18. Hroch (Krejčiřík, Antonov), 24. Kabelka (Haloda), 25. Pokorný (Řezáč), 48. Antonov (Plhal, Hroch), 53. Antonov (Drtil), 55. Vachutka (Gewiese, Scheuter). Rozhodčí: Šudoma – Hübl, Pospíšil. Vyloučení: 4:6, navíc Milfait (Šumperk) 10 minut osobní trest nesportovní chování. Využití: 1:0. Diváci: 1157. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:9.
SHK Hodonín: Hlaváč (16. Kubáň) – Věžník, Horák, Ševčík, Sedláček, Slabý, Miklík, Čermák – Leška, Krejčí, Matula, Komínek, Bulín, Mlynář, Charvát, Pröschl, Hložánek, Balán, Janás, Polák.
Draci Šumperk: Wanecki (Peksa) – Drtil, Haloda, Gewiese, Kabelka, Řezáč, Plhal – Vachutka, Spratek, Kofrň, Milfait, Urban, Haluza, Krejčiřík, Pokorný, Jaroš, Antonov, Scheuter, Hroch, Šíp.

Hodonínští hokejisté šli do utkání bez zraněného kapitána Jurči, zato s velkým elánem. Domácí euforii ale rázně utnul po necelých čtyřech minutách Vachutka. Jihomoravanům se však podařilo bleskově vyrovnat zásluhou Janáse.

Drtiči i za nerozhodného stavu 1:1 hráli výborně, soupeře mačkali, vytvořili si i vyložené šance, ale v zakončení se soužili. Hosty držel výtečný brankář Wanecki. Domácímu gólmanovi Hlaváčovi to naopak příliš nešlo a v 16. minutě se po dvou slepených brankách pakoval na střídačku. Mladého brankáře SHK vyhnali z ledu trefy Scheutera a Vachutky. Obě branky od sebe dělily pouze jednatřicet vteřin.

Drtičům ale ani výměna gólmanů nepomohla. Kubáně totiž brzy překonal Hroch a Draci po první periodě vedl 4:1.

Hodonínští hokejisté se i za nepříznivého stavu snažili. Útočili, tlačili se do zakončení a hned v úvodu druhé třetiny výsledek zkorigovali. Po spolupráci Matuly a Janáse se prosadil obránce Čermák.

Naděje Jihomoravanů na zvrat ale rychle spláchly další dva slepené góly hostů. Pátý úder zasadil domácím Kabelka, na 6:2 zvyšoval Pokorný. Hodonínští trenéři Flašar s Konečným si v čase 24:01 vyžádali oddechový čas, Draci ale zbytek utkání s přehledem kontrolovali. Naopak Drtiči už se nedokázali do zápasu vrátit, zbytek duelu byl zcela v režii rozjetých Draků.

Lídr východní skupiny svoji pohodu demonstroval v závěrečné periodě dalšími třemi zásahy. Nešťastného gólmana Kubáně dvakrát překonal Antonov, v 55. minutě zkompletoval svůj hattrick Vachutka. Aktuálně nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec druholigové skupiny východ si na Slovácku vylepšil své statistiky.

Hostům ani nevadilo, že se v Hodoníně museli obejít bez svého nejzkušenějšího obránce Tomáše Sedláka, kterého opět zastoupil sedmnáctiletý Jakub Plhal, jenž po gólu ze středečního klání v Kopřivnici přidal tentokrát bod za nahrávku.

Závěr utkání zpestřila potyčka domácího obránce Horáka s hostujícím útočníkem Milfaitem.

Zmar Drtičů podtrhl půl minuty před koncem útočník Janás, který neproměnil trestné střílení.

Slovácký celek po krutém výprasku 2:9 klesl v tabulce na páté místo. Šumperk má po zaváhání Havlíčkova Brodu na čele tabulky již devítibodový náskok.

Drtiči mají ve středu volno. V dalším kole se představí příští sobotu na ledě Valašského Meziříčí.

Michal Konečný (SHK Hodonín): „Hrozně těžko se mi mluví, protože první třetina byla jedna z našich nejlepších, co jsem v Hodoníně. Výsledek 1:4 po dvaceti minutách je neskutečný. Hosté v úvodní části vystřelili čtyřikrát na branku a dali nám čtyři góly. Nechci výkon soupeře snižovat, naši kluci hrabali, ale byli jsme tvrdě trestaní z produktivity. Šumperk není náhodou na prvním místě a venku ještě neprohrál. Pro nás je ale výsledek neskutečně krutý, brutální. Asi čtyřikrát jsme jeli sami na branku, nastřelili tyčku, břevno. Vím, že to zní asi blbě, ale hra opravdu nebyla špatná. Vytvořili jsme si spoustu šancí. Bohužel my jsme z každé soupeřovy šance trestaní a to není jenom tento zápas. Stalo se nám to i v minulých utkáních. Na druhé straně taky dáváme góly, ale musíme vydržet a věřit, že se to nějakým způsobem zlomí. I takové porážky ale k hokeji patří. My se z toho musíme nějakým způsobem otřepat. Za týden jedeme do Valašského Meziříčí."

Martin Janeček (Draci Pars Šumperk): „V prvé řadě musím přinejmenším za první třetinu pochválit soupeře, protože hrál excelentně. Přestože jsme nebyli lepší, soupeř nás přestřílel a byli jsme pod tlakem, tak jsme se dostali do vedení, což bylo strašně důležité. Od druhé třetiny už jsme potom hráli ten svůj hokej, dobře jsme bruslili a soupeře jsme k ničemu nepouštěli. Výsledek nás moc těší, mě potom jako trenéra těší předvedená hra ve druhé a třetí třetině. Takže klukům gratuluji a už jsem jim řekl, že je teď dva dny nechci vidět. Samozřejmě v nadsázce."

1. SUM Šumperk 17 88:36 45
2. HBR Havl. Brod 17 79:54 36
3. VAL Val. Meziříčí 17 63:47 30
4. OPA Opava 17 68:60 28
5. HOD Hodonín 16 69:66 26
6. ZNS Žďár n/S 17 61:71 22
7. KOP Kopřivnice 17 60:64 21
8. NJI Nový Jičín 17 51:82 16