Juniorům vyšel vstup do soutěže na výbornou, Kroměříž si odvezla desítku

sobota 1.10.2011 | Redakce

Přesně v 17:00 dnes odstartovali hodonínští junioři svou letošní sezonu prvním mistrovským utkáním v Krajské lize. Soupeřem jim byli junioři Kroměříže, kteří s favorizovaným domácím celkem drželi krok jen do konce druhé třetiny. V poslední části Drtiči svého soupeře doslova přejeli a po zásluze slaví jasnou výhru v poměru 10:2.

1.kolo, sobota 1.10.2011
SHK Hodonín - HK Kroměříž  10:2  (2:1, 3:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 7. Horinka (Tomi), 15. Kučera (Tomi), 24. Charvát (Tomi), 36. Miklík, 39. Čavoj (Miklík), 47. Miklík, 48. Tomi (Polesný), 52. Charvát (Buřič), 53. Duchoslav (Polesný, Čavoj), 59. Tomi (Buřič) - 19. Blahuš (Procházka), 51. Vondruška (Wachal). Rozhodčí: Holub - Macek, Olšar. Vyloučení: 6:10, navíc Bouda 2x10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 55:19. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1, 7:2, 10:2.
SHK Hodonín: Luner (Jež) - Horinka, Polesný, Adamec, Mokráň, Miklík, Polák, Doskočil - Charvát, Tomi, Kučera - Duchoslav, Buřič, Šrámek - Čavoj, Janás.
HK Kroměříž: Jakubčík (41. Strašák) - Pražan, Kašík, Shejbal, Klusal, Sekanina, Očenášek, Procházka, Matula, Rod, Zapletal, Bouda, Adamovič, Wachal, Vondruška, Blahuš.

Od prvního buly zápasu bylo jasně vidět, na čí straně bude převaha a herní kvalita. Domácí tým se ihned pustil do zteče kroměřížské branky a už po pár vteřinách mohl otevřít skóre zápasu Tomi. O tři minuty později trefil Jakubčíkovu tyč Kučera, hostují brankář si následně poradil i se střelou Poláka. V sedmé minutě se už domácí dočkali. Tomi obelstil obranu Kroměříže a přihrál Ondřeji Horinkvoi, který střelou do prázdné brány otevřel skóre. I nadále domácí tým na ledě dominoval a jen díky horší koncovce a zákrokům brankáře Jakubčíka zůstávali hosté ve hře.

V desáté minutě byl faulován Horinka a hlavní arbitr ohodnotil zákrok trestným střílením. Sám postižený se zhostil jeho exekuce, ale zakončení se mu moc nepovedlo. Skóre se tak měnilo až v patnácté minutě, kdy se ve dvojnásobné přesilovce Drtičů trefil Tomáš Kučera. Dvě minuty před koncem první části se hostům z ojedinělé šance podařilo snížit na rozdíl jedné branky, autorem gólu na 2:1 byl František Rod.

Ve čtyřiadvacáté minutě zaúřadoval opět první útok Drtičů. Tomi vybojoval buly v útočném pásmu, našel u levé tyče Matěje Charváta a domácí vedli znovu o dvě branky. Dvě minuty po polovině zápasu byl na 2+2 minuty vyloučen hostující Bouda, jelikož se s verdiktem sudího nemohl smířit, byl poslán rovnou pod sprchu. Přesilovce nejdříve minul puk před prázdnou klecí Šrámek, nakonec se ale mladým Drtčům přeci jen povedlo početní převahu zužitkovat. Martin Miklík se ve středním pásmu zmocnil puku, objel dva bránící hráče soupeře a střelou nad lapačku vstřelil čtvrtou branku SHK.

V devětatřicáté minutě se domácí hráči mohli radovat popáté. Janásův pas z obranného pásma našel nabrusleného Jana Čavoje a osmnáctiletý útočník, který vloni nastupoval v extralize staršího dorostu v dresu vítkovických mladíků, se tváří v tvář Jakubčíkovi nemýlil a svěřenci trenérů Crlík a Rýpala šli do poslední třetiny s pohodovým vedením 5:1.

Do Závěrečné části hosté vystřídali brankáře, Jakubčíka nahradil Strašák, ale ani on nezastavil kanonádu domácích, ba naopak. V polovině sedmačtyřicáté minuty se svou druhou brankou v zápase prosadil obránce Martin Miklík. Díky jeho zásahu tři vteřiny před návratem vyloučeného Pražana využili Drtiči už třetí přesilovku v zápase. O necelou minutu později lovil kroměřížský golman puk opět ze své sítě, Jakub Tomi přidal ke dvěma asistencím v první části i gólovou trefu.

Využité přesilovky se devět minut přes koncem dočkali i hosté. Polákovo vyloučení potrestal Jan Vondruška, ale na víc už se hosté nezmohli. Naopak, domácí Drtiči si poslední třetinu užívali a co je ještě důležitější, dávali branky. Domácím se totiž podařilo hodně rychle odpovědět. Pětatřicet vteřin po Wachalově gólu se střelou z kruhu potřetí v zápase prosadil kapitán domácích Matěj Charvát. O další minutu a půl později pálil po Polesného přihrávce z první Adam Duchoslav a sedm minut před koncem byl stav 9:2 pro Drtiče.

Nakonec se fanoušci dočkali i desáté branky. Tu vstřelil v vlastním oslabení Jakub Tomi, který téměř z nulového úhlu překonal Strašáka. Juniorům Hodonína tedy vyšel start do sezony výborně, svého soupeře po celý zápas jasně přehrávali a dokázali svému soupeři nasázet deset branek. Největší zásluhu na vítězství mladých Drtičů mají pětibodový Jakub Tomi (2+3), dvougólový Matěj Charvát a také zadák Martin Miklík (2+1). Pochvalu si ale za odvedený výkon zaslouží celé mužstvo.