Juniorka v předehrávce porazila Frýdek-Místek 4:1

pátek 21.12.2012 | Redakce

V předehrávaném utkání 21. kola, v němž přivítali domácí Drtiči Frýdek-Místek, byl k vidění pohlední hokej. První branku utkání vstřelili hosté, ale Drtiči třemi góly otočili zápas ve svůj prospěch. V trochu zbytečně nervózním závěru pak ještě střelou do opuštěné hostující brány pečetil výhru Hodonína Martin Miklík.

21.kolo, pátek 21.12.2012
SHK Hodonín - HC Frýdek-Místek  4:1  (0:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 33. Fojtík (Křivánek), 36. Tomi (Prčík, Charvát), 52. Čech (Charvát, Smetana), 60. Miklík (Charvát) - 22. Vacula (Čintala, Hamhater). Rozhodčí: Volf - Čech, Mlčoch. Vyloučení: 9:8. navíc Masaryk (HOD) OK, Fiala (FRM) 10 minut, Havlík (FRM) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 24:22. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
SHK Hodonín: Masaryk (52. Luner) - Horinka, Miklík, Kulyk, Kukliš, Prčík, Čech, Výmola, Frolek - Charvát, Tomi, Smetana - Duchoslav, Buřič, Čavoj - Fojtík, Kučera, Janota - Křivánek, Černohous, Hložánek
HC Frýdek-Místek: Horváth (Baldík) - Golasovský, Mamula, Minařík, Kurajský, Vyčesaný, Bartek, Čintala, Masarovič, Kočko, Blažek, Hamhalter, Mičulka, Alina, Havlík, Fiala, Vacula, Jakubowski

Drtiči začali utkání aktivně, ale hosté, kteří celý zápas spoléhal na brejky, mohli několikrát otevřít skóre. V první třetině se necelá šedesátka diváků branky nedočkala.

Skóre otevřeli až na začátku druhé části hosté. Konkrétně Petr Vacula. Domácí tato branka na pár minut trochu srazila, pak ale mladí Drtiič převzali otěže zápasu do svých rukou a od poloviny zápasu se konečně začali prosazovat i střelecky. Ve třiatřicáté minutě srovnal Dominik Fojtík a o tři minuty později poslal Hodonín do vedení Jakub Tomi.

V poslední třetině se hrál pohledný a svižný hokej. Když na začátku dvaapadesáté minuty zvyšoval už na tři jedna obránce Ondřej Čech, vypadalo to, že si domácí v pohodě dokráčí k tříbodovému vánočnímu dárku. Ihned po byl se ale hosté vrhli do útoku tak vehementně, že najeli do brankoviště, kde srazili domácího, výborně chytajícího brankáře Masaryka.

Ten si nenechal nic líbit a možná trochu zbytečně se do útočníka Frýdku pustil, za což vyfasoval od sudího Volfa trest do konce utkání a jeho místo v brankovišti SHK tak musel zaujmout náhradník Luner.

Hosté se hodně snažili se zápasem ještě něco udělat, ale Luner se nelehké situace zhostil na výbornou a nepustil za svá záda ani jednu z mnoha střel hostí. V samotném závěru ještě pečetil zasloužené vítězství Drtičů střelou do prázdné brány zadák Martin Miklík.

Jaroslav Crlík (hlavní trenér SHK Hodonín):
Nám se proti Frýdku moc nedaří. Je to nepříjemný soupeř, se kterým se špatně hraje. Od poloviny druhé třetiny, kdy se zranil Honza Čavoj, jsme to stáhli na tři útoky a hra dostala výborné tempo. Začali jsme soupeře přebrušovat, dostávali jsme se do šancí a převahu jsme dokázali proměnit v branky. Škoda toho zbytečného závěru, kdy Standovi Masarykovi, který odchytal výborné utkání, trochu ruply nervy a nechal se vyloučit do konce zápasu. Myslím si, že Ondra Luner, který tam naskočil na posledních osm minut, to také zvládl výborně a i jemu, stejně jako celému týmu, patří velký dík. Výborně zahráli i kluci z dorostu a jde vidět, že juniorka má i do budoucna odkud brát.

Jaroslav Havlík (hlavní trenér HC Frýdek-Místek):
Mysleli jsme si, že dnešní předehrávané utkání bude krokem dopředu. Teď po zápase to vidíme přesně naopak. Chybělo nám pět hráčů základní sestavy, včetně dvou brankářů, takže zápas odchytal až třetí golman, ale na to se nechci vymlouvat. Hráči se k utkání postavili velmi špatně. V první třetině jsme jeli čtyřikrát sami na bránu, ale ani jednu z těchto šancí jsme nedokázali využít. Na začátku druhé třetiny jsme se dostali do vedení, ale poté jsme po hloupých chybách třikrát inkasovali. Myslím si, že domácí si šli za vítězstvím víc, než my a zaslouženě vyhráli.