Juniorka rozstřílela Studénku a veze si domů zasloužené dva body za výhru 8:1

sobota 8.10.2011 | Redakce

Druhé kolo Krajské ligy juniorů zavedlo mladé hodonínské Drtiče na led Slezské Studénky. Zápas měl od úvodu jednoznačný průběh. Hodonínští mladíci vedli už po první části 3:1 a postupně svůj náskok navýšili až na konečných 8:1. Branky hostů vstřelili Rauš (2), Duchoslav (2), Horinka, Janás, Polesný a Buřič. Po dvou kolech budou Drtiči v čele s plným bodovým ziskem a výborným skóre 18:3.

2.kolo, sobota 8.10.2011
HC Studénka - SHK Hodonín  1:8  (1:3, 0:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Žídek - 14. Horinka, 16. Rauš (Čavoj), 20. Janás (Čavoj, Charvát), 22. Rauš (Janás, Čavoj), 27. Duchoslav (Šrámek), 28. Polesný (Janás), 30. Buřič (Duchoslav), 44. Duchoslav. Rozhodčí: Pelc - Lazecký, Majetný. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: neznámo. Střely na branku: 22:43. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:8.
HC Studénka: Tengler (28. Medek) - Žídek, Rožánek J., Kotas, Sikora, Mičulka, Rožánek M., Zvoníček, Vokáč, Orszulík, Svoboda, Lukašík, Domes, Suchý, Opavský, Tisovký.
SHK Hodonín: Luner (32. Krampl) - Horinka, Polesný, Adamec, Mokráň, Janota, Doskočil - Charvát, Tomi, Kučera - Duchoslav, Buřič, Šrámek - Čavoj, Janás, Rauš.

Druhé utkání Krajské ligy juniorů mezi Studénkou a Hodonínem začalo docela opatrně, i když víc ze hry měli od úvodu hosté. Těm se ale dlouho nedařilo zužitkovat převahu ve vstřelení gólu. Ten přišel až ve čtrnácté minutě z hokejky Ondřeje Horinky. O dvě minuty zvyšoval David Rauš, ale domácí v zápětí snížili. Autorem branky na 1:2 byl Jakub Žídek. Osm vteřin před koncem první třetiny ale vrátil dvougólové vedení Drtičům Tibor Janás mladší.

Ve druhé části stačilo Drtičům deset minut na to, aby rozhodli o svém vítězství. Ve dvaadvacáté minutě se podruhé prosadil David Rauš, sedmadvacátá minuta přinesla trefu Adama Duchoslava, o minutu později se trefil David Polesný a v polovině utkání zvyšoval už na 7:1 pro hosty Michal Buřič.

Poslední třetina se dohrávala už jenom z povinnosti, ale ještě jedna branka v ní přeci jen padla. Na konečných 8:1 pro svěřence trenérů Crlíka a Rýpara pečetil ve čtyřiačtyřicáté minutě druhým gólem v zápase Adam Duchoslav. Mladí Drtiči tak po dvou kolech vedou svou soutěž s plným bodovým ziskem a impozantním skóre 18:3.

Výsledky 2. kola:
HC Bobři Valašské Meziříčí - HK Nový Jičín 3:9, HOKEJ Uherský Ostroh - HC Uherské Hradiště 3:5, HK Kroměříž VTJ - HC Břeclav 1:4, HC Studénka - SHK Hodonín 1:8.