Junioři si vezou dva důležité body z Břeclavi

pátek 9.12.2011 | Redakce

Dvakrát prohrávali, nakonec ale zápas otočili. Hodonínští mladíci vyhráli i druhé juniorské Jižanské derby a odskočili svému soupeři už na šestibodový rozdíl. Dvěma góly se na vítězství 4:2 podílel Matěj Charvát, po jednom gólu přidali Adam Duchoslav a Jakub Tomi. Dobře zachytal i brankář Ondřej Luner a celý tým podal výborný kolektivní výkon, díky kterému má na prvním místě už dvacet bodů.

11.kolo, pátek 9.12.2011
HC LVI Břeclav - SHK Hodonín  2:4  (1:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Höss (Papp), 26. Papp (Lenkovič) - 9. Charvát (Vrba L., Tomi), 29. Tomi (Duchoslav), 50. Duchoslav (Polesný), 51. Charvát (Tomi, Vrba L.). Rozhodčí: Lerch. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 19:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.
HC LVI Břeclav: Nosek (Ling) - Nekoranec, Ondrušík, Pánovec, Sítek, Juránek, Drobilič, Sedláček, Papp, Nešpor, Vaculík, Dvořáček, Höss, Špatný, Jílek, Bartoš C., Lenkovič.
SHK Hodonín: Luner (Jež) - Horinka, Miklík, Adamec, Polesný, Kulyk, Mokráň - Charvát, Tomi, Vrba L. - Janás, Čavoj, Duchoslav - Šrámek, Buřič.

Druhé juniorské měření sil mezi velkými rivaly mělo o poznání poklidnější průběh, než to, které spolu Drtiči a Lvi sehráli na konci října v Hodoníně. Emoce tentokrát neplály ani zdaleka tolik jako při přestřelce ze čtvrtého kola a sudí udělil jen sedm menších trestů.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří se už po třech minutách ujali vedení po gólu Ivo Hösse. Drtiči vyrovnali o šest minut později zásluhou kapitána Matěje Charváta. Ve druhé třetině vrátil vedení na stranu Lvů přesilovkovým zásahem Marek Papp, ale i tentokrát dokázal Hodonín brzy srovnat krok. Tři minuty po druhé brance Břeclavi se prosadil Jakub Tomi.

Rozhodující chvíle přišli v polovině poslední dvacetiminutovky. V čase 49:19 nejprve Adam Duchoslav využil přesilovku a jen jednasedmdesát vteřin nato pojistil výhru Drtičů svou druhou trefou v zápase Matěj Charvát.

V neděli se mladí Drtiči střetnou na svém ledě s druhým Uherským Hradištěm. Utkání 12. kola začíná na hodonínském zimním stadionu v 17:15. Přijďte se podívat na šlágr kola a pomozte i Vy našim klukům v dalším důležitém utkání.

Výsledky 11. kola:
HOKEJ Uherský Ostroh - HC Bobři Val. Meziříčí 8:4 , HK Nový Jičín - HK Kroměříž 5:3 , HC Uherské Hradiště - HC Studénka 7:4 , HC Břeclav - SHKM Hodonín 2:4