Junioři neuvěřitelně otočili zápas s brněnským Warriorem a připisují si první domácí výhru v sezoně!

pátek 19.9.2014 | Jan Hochman

Dvě třetiny to vypadalo, že se mladí Drtiči ani ve svém druhém domácím utkání v sezoně nedočkají výhry. Brňané vedli před třetí částí 2:0. Na začátku poslední třetiny se po střele Tomeška konečně dočkali i Drtiči, ale hosté následně přidali další dvě trefy a vypadalo to, že o vítězi je rozhodnuto. Hodonínští bojovníci se ale nevzdali. Deset minut před koncem se prosadil Hložánek, o pár minut později snižoval na rozdíl jedné branky Flora a tři minuty před koncem bylo díky Černohousově střele srovnáno. A to nebylo vše! O necelé dvě minuty Vít Černohous vstřelil vedoucí a zároveň vítěznou branku Drtičů. Hodonín porazil Brno 5:4.

3.kolo, pátek 19.9.2014
SHK Hodonín - HCM Warrior Brno  5:4  (0:1, 0:1, 5:2)
Branky a nahrávky: 43. Tomešek, 50. Hložánek (Kulyk), 56. Flora (Prčík), 58. Černohous (Venclík), 59. Černohous – 10. Malíř (Polzer), 22. Fábry (Řeřucha), 44. Marcello (Řeřucha, Růžička), 48. Fábry (Marcello). Rozhodčí: Humpolíček - Klein, Lainka. Vyloučení: 8:6, navíc Venclík, Tomešek, Janota (všichni HOD) 10 minut. Využití: 1:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 37. Střely na branku: 26:18. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 5:4.
SHK Hodonín: Juračka (Zollpriester) - Frolek, Prčík, Vanek, Maršálek, Kulyk, Sedlák (C), Kukliš – Hložánek, Černohous, Flora - Venclík, Janota, Kučera - Šála, Přichystal, Tomešek - Helísek. Trenér: Stanislav Beťko.
HCM Warrior Brno: Holub (Hegedús) - Řeřucha (A), Sabol, Malíř, Huml (A), Ščerban, Sedlák, Jánošík, Růžička, Fábry, Marcello, Staněk (C), Zechmeister, Polzer, Nossek, Kment, Hruška, Karpíšek. Trenér: Michal Bartoněk.

Domácí trenér Stanislav Beťko přichystal pro utkání s Brňany jedno malé překvapení v sestavě, když do brankoviště poslal poprvé v tomto ligovém ročníku Michala Juračku. V úvodních deseti minutách zápasu se oba celky oťukávaly, první branková příležitost přišla až v hodonínské přesilovce. Erik Hložánek šikovně umístěnou přihrávkou hledal hůl Flory, který se bez přípravy opřel do kotouče, jenže pouze vyprášil betony.

A byl to právě Pavel Flora, který byl to stejné střídání vyloučen za vysokou hůl, tudíž si hru v početní výhodě zkusili i hosté. Zdeněk Řeřucha v přesilovce napálil kotouč od modré čáry pouze do břevna, jenže o pár chvil později už se mohli Brňané radovat.Jan Malíř si nabruslil s kotoučem na osu hřiště a přízemním pokusem přes obránce nachytal zaskočeného Juračku v domácím brankovišti. Dále se hra vyvíjela poněkud neobratně, hlavně co se týče přechodu středního pásma.

Led byl plný technických chyb a jednoduchých nastřelování kotoučů do útočného pásma. V závěru úvodního dějství musel domácí strážce svatyně zasahovat proti dorážce Jiřího Jánošíka u pravé tyče, Juračka předvedl vynikající přesun od tyčky k tyčce a zamezil gólovému nebezpečí. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Warrior Brno.

O zajímavý vstup do prostřední části měli mladí Drtiči postaráno, po vyloučeních obránců Vaneka a Sedláka brněnským hokejistům zbývala necelá půl minuta dvojnásobné přesilovky. Nejkritičtější moment oslabení svěřenci kouče Beťka přežili, jenže ve hře čtyři na pět přišel trest. Nahození obránce Řeřuchy bylo sraženo přímo na hůl Igora Fábryho, kterému nedělalo problém dopravit kotouč za Juračkova záda.

Zhruba v polovině zápasu se do ideální střelecké pozice mezi kruhy dostal Michal Venclík, který těžil z bojovnosti spoluhráče Vanek v rohu kluziště, jenže rána mu nesedla tak, jak by si hodonínský útočník představoval. Warrior mohl paradoxně v oslabení navýšit své vedení, když po minele v domácí rozehrávce ujel do brejku Dominik Huml. Ten zkusil na brankáře Oranjes bekhendovou kličku, kterou Michal Juračka perfektně přečetl. Hodoňané měli ve druhé třetině k dispozici ještě dvě přesilové hry, jenže ani jednu z nich se jim nepodařilo využít, a tak skóre po druhé siréně zůstalo neměnné.

Do třetí periody paradoxně lépe vstoupili hosté, přestože hodonínské mužstvo mělo větší důvody k tomu, aby zařadilo vyšší rychlostní stupeň. Ke dvěma slušným střeleckým pokusům se dostal brněnský kapitán Jiří Staněk, všechny kotouče z jeho hole však končily v Juračkově výstroji. Poprvé se mohli Drtiči radovat v následujícím oslabení, když se do brejkové situace dostal Jakub Tomešek, a ten si v ní počínal jako ostřílený mazák.

Naznačil kličku do bekhendu, stáhl si kotouč na druhou stranu a dopravil kotouč za Holubova záda. Přesilova brněnského Warrioru přirozeně pokračovala a v ní přišla třetí branka do sítě Drtičů. Marcello Antonio neměl na hodonínském brankovišti vůbec složitou práci, když se k tomuto útočníkovi s italskými kořeny odrazil kotouč od Juračkových betonů. O několik okamžiků později to bylo již o tři branky a hráči z města pod Špilberkem se opět prosadili z přesilové hry.

Svou druhou branku přidal Igor Fábry po výborné souhře s Michaelem Růžičkou. Hokejisté v oranžovo-modrém však neskládali zbraně předčasně, když udeřili podruhé a znovu to bylo z brejkové situace. Erik Hložánek si po Kulykově přesné přihrávce navedl kotouč před hostujícího brankáře a překonal jej nekompromisní ranou pod horní tyč. To, co hodonínští hokejisté předvedli v závěrečných deseti minutách, se dá považovat za těžko uvěřitelné.

Nejprve svou individuální akci zakončil přesným zásahem do sítě Pavel Flora a následně po nenápadném nahození do útočného pásma vyrovnal Vít Černohous. Stejný hráč se pak vzápětí stal prakticky hrdinou dne, když přibližně minutu a půl před závěrečnou sirénou rozvlnil síť za Davidem Holubem a dokonal tak neuvěřitelný obrat. Hosté se v posledních okamžicích na nic nezmohli, takže tři body nakonec zůstaly v Hodoníně.

Stanislav Beťko (SHK Hodonín):
Dnes nás čekal Warrior, se kterým jsme hráli dvakrát v přípravě a věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas. Herně jsme byli v porovnání se zápasem s Prostějovem úplně někde jinde, tvořili jsme hru, kluci se na ledě viděli. Přesto jsme bohužel dostávali hodně branek v oslabení. Dnes se ukázal charakter mužstva, kdy jsme byli schopni otočit zápas a toho si cením. Kluci hráli přesně to, co jsme si řekli o přestávce v kabině a tím otočili celý zápas. Na druhou stranu mě naštvala obrovská nedisciplinovanost našich hráčů. Není možné, aby hráči, kteří mají pracovat především na ledě, dostávali zbytečné osobní tresty. Toho se musí vyvarovat, musí si to srovnat v hlavě a uvědomit si, že takhle to dál nejde. Nicméně jsem rád, že i přesto jsme tento zápas zvládli a připravíme se na Porubu, abychom tam uhráli dobrý výsledek.