Jestřábi odlétají z Hodonína s debaklem

neděle 8.2.2009 | V. Urubek, R. Krůza

Hodonínští hokejisté navázali na dobré výkony z předchozích utkání a slaví třetí tříbodovou výhru v řadě. Dařilo se Michalu Rapantovi, který ke dvěma gólům přidal asistenci. O osudu utkání bylo víceméně jasno už v začátku druhé třetiny, v těchto minutách Drtiči vedli už 5:0. Čisté konto Michalu Holešovi pokazil svým gólem Novák.

38.kolo, neděle 8.2.2009
SHK Hodonín - LHK Jestřábi Prostějov  6:1  (3:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Rapant M. (Šťastný), 8. Zábranský (Rapant M.), 17. Čárský (Komárek), 23. Peš (Protivný), 26. Březina (Jurásek), 46. Rapant M. (Šťastný) - 34. Novák (Skokan, Hlouch). Rozhodčí: Pokorný - Doležálek, Lošťák. Vyloučení: 9:11 navíc Rapant M. (SHK) 10 minut, Barták (SHK) 5+OK, Protivný (SHK) TH - Raymond (PRO) TH, Buček (PRO) TH. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1836. Střely na branku: 41:32. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
SHK Hodonín: Holeš (Hubačka) - Březina, Komárek (od 20. Hučko), Pokorný, Šťastný, Protivný, Podešva - Čárský, Jurásek, Kýhos - Hoza, Rapant M., Zábranský - Barták, Peš, Obdržálek - Surový, Průdek
LHK Jestřábi Prostějov: Hrazdíra (23. Tuček) - Doseděl, Kolibár, Buček, Jedlička, Bauer, Hlouch, Skokan, Dostál, Holuša, Novák, Janečka, Ray, Raymond, Učník, Berčák, Sedlář, Cik

Drtiči do utkání vstoupili velice aktivně. Velké šance Bartáka a Kýhose gólem sice ještě neskončily, ale už v 6.minutě se dobře zaplněný ZS TEZA radoval z první branky. Po přihrávce Šťastného překonal Hrazdíru Michal Rapant. O chvíli později putoval na trestnou lavici hostující Buček a domácí udeřili podruhé, Rapantovu střelu gólman vyrazil pouze před sebe, kde se puku zmocnil Zábranský a podél Hrazdíry poslal kotouč do sítě. Jestřábi se snažili o snížení, ale snaha Hloucha s Učnikem se s úspěchem nesetkala. Ve dvanácté minutě přišla první malá potyčka, kterých jsme si zejména v posledních minutách "užili" více než dost. Poměrně vyrovnanou část třetiny ukončilo vyloučení Nováka. A Drtiči vstřelili třetí gól, Komárek posunul na modré čáře puk Čárskému, který si kousek popojel a prostřelil Hrazdíru. Ke konci třetiny měli hosté možnost snížení, nejprve Hoza dostal 2 minuty a následně Michal Rapant inkasoval trest 2+10 minut. Největší šanci spálil Novák, když z dobré pozice trefil pouze tyč. První třetina skončila za stavu 3:0

Aktivita domácích se přenesla také do druhého dějství. A hosté byli nuceni faulovat, tentokrát Hrazdíra podrazil Peše. Hodonínu se v poslední době poměrně daří v přesilovkách a potvrdil to také teď. Protivný našel Peše na kruhu a ten prostřelil Hrazdíru. Ten byl následně vystřídán, do branky se postavil Tuček. A téměř okamžitě mohl lovit puk ze sítě, dělovka Protivného v další přesilovce olízla tyč. Už za plného počtu hráčů ale domácí opět navýšili vedení, Zdeněk Jurásek podržel puk za brankou a v pravý čas vybídl Březinu ke skórování přesnou přihrávkou mezi kruhy. Pohodu domácích demonstrovalo také oslabení po vyloučení Šťastného. Jestřábi se téměř nedostali do pásma. Naopak při vyloučení prostějovského Doseděla se mohlo opět měnit skóre, ale Michal Rapant z hranice brankoviště Tučka nepřekonal. Následovalo však vyloučení Podešvy a hosté vsítili svou jedinou branku, po spolupráci Skokana a Hloucha překonal Holeše Novák. Hosté sice hráli po vstřelené brance aktivněji, záhy mohli znovu inkasovat. Petr Obdržálek ale svůj únik neproměnil. Druhá třetina skončila za stavu 5:1.

O poslední gól zápasu se postaral Rapant v 46.minutě. Potom tempo hry trochu opadlo, ani jeden tým se už nikam nehnal. Nuda však rozhodně nebyla, k vidění bylo mnoho strkanic a šarvátek. Nejprve Barták s Raymondem inkasovali tresty do konce utkání za bitku. Do poslední větší šance se dostal Cik, ale Holeš chytil puk do lapačky. V další bitce se utkali Protivný s Novákem, oba si vysloužili tresty ve hře. Mezitím se odebralo několik hráčů obou týmů na trestnou lavici za hrubost, krosčeky a sekání. Drtiči nakonec zvítězili 6:1.

Michal Rapant (útočník Hodonín): Nálada je super a je vidět, že tým jde nahoru. Padá nám to tam a daří se. Po vánocích to nebylo dobré, ale už se to zlepšuje a tak by to mělo být. Dnes jsme na to vletěli a je vidět, že všichni moc chceme. Padne gól a lavička vyskočí. Prostě tím žijeme a táhneme za jeden provaz.. Jsem rád že se mi i bodově daří, ale to je dílo všech. Já toho moc nevymyslím, spíš to tam umlátím (smích).

Petr Obdržálek (útočník Hodonín): Bylo to dnes těžké. Včera jsem hrál zápas v Třebíči, kde se hraje play out na krev a dnes ráno mi volal pan Číhal, že v týmu jsou marodi, tak jsem tady a hrál jsem. Byl to pro mě příjemný pocit hrát zase doma. To že jsem nastoupil hned do zápasu mi nedělalo problém. Je mi jedno s kým hraji, Petr Peš je šikovný i Roman Barták, tak to bylo v pohodě. Splním si ještě povinnosti v Třebíči a pak jsem tady. Myslím si, že až se bude hrát play-off, tak to bude srovnatelné s první ligou. Tým je tady určitě dobrý, ale i ostatní mají dobré týmy a bude hodně záležet na štěstí. Loni jsme skončili po základní části první a v play-off to už nebylo daleko. Není to jenom o hráčích, ale hlavně o bojovnosti a týmu celkově.

Svatopluk Číhal (trenér Hodonín): Výsledek byl jednoznačný i tím, že jsme první třetinu vyhráli 3:0. Prostějov hrál velmi dobře a výsledek mohl být i jinak. Podržel nás Michal Holeš, když jme měli pár výpadků v defenzivě. Sice jsme výsledek měli pod kontrolou, ale už víme že stav 3:0 není rozhodující a Prostějov je mužstvo, které bojuje do poslední chvíle. Škoda že ten závěr byl tak nervózní. Rozhodčí to ke konci pouštěl a to neměl. Ztratili jsme dva základní beky. Je zraněný Lukáš Komárek a vyfauloval se Tomáš Protivný, což je ztráta. Prostějov hraje agresivní hokej a my s tím bojovali. Jsem rád, že se nám i v přesilovkách daří. Trénujeme to a je to o tom, jak si hráči věří a je vidět, že si věří. Mám s toho radost

17.9. | Hodonín - Prostějov | 6:2
12.11. | Prostějov - Hodonín | 5:1
8.2. | Hodonín - Prostějov | 6:1
7.3. | Prostějov - Hodonín | 6:3