Jestřábi odlétají na Hanou s prázdnou, Drtiči vyhráli 6:2

Jestřábi odlétají na Hanou s prázdnou, Drtiči vyhráli 6:2
středa 17.9.2008 | J. Hochman a V. Urubek

Drtiči vlétli na svého soupeře jako uragán a už v 55. vteřině šli do vedení díky trefe Jaromíra Vaněčka. Kanonáda první třetiny pokračovala a po 20ti minutách svítilo na tabuli skóre 5:0. Na začátku druhé třetiny se sice povedlo hostům snížit na rozdíl 3 branek, víc se jim ovšem nepovedlo a tak na konečných 6:2 upravil Martin Zábránský.

 
 
2.kolo, středa 17.9.2008
SHK Hodonín - LHK Jestřábi Prostějov  6:2  (5:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Vaněček (Rapant M.), 13. Peš (Čárský), 14. Vaněček (Hoza), 16. Hoza (Rapant M., Hučko), 19. Hrtús (Lukačovič, Kýhos), 60. Zábranský (Kýhos, Lukačovič) - 21. Vlk (Piluša), 22. Vlk (Piluša, Žibrita). Rozhodčí: Škrobák - Goňa, Obadal. Vyloučení: 11:16 navíc Matušek (SHK) 10 minut, Dostál (PRO) 10 minut . Využití: 3:2. Diváci: 1465. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2.
SHK Hodonín: Holeš (Hubačka) - Rapant Jakub, Pokorný, Podešva, Ševela, Lukačovič, Javorek, Šťastný, Vejvar - Hoza, Surový, Zábranský, Čárský, Rapant Michal, Kýhos, Matušek, Hrtús, Hučko, Peš, Vaněček.
LHK Jestřábi Prostějov: Švach (16. Turek) - Raszka, Krajíček, Doseděl, Jedlička, Paška, Staněk, Kobilár - Piluša, Žibrita, Vlk, Dostál, Sedlář, Syrůček, Berčák, Cik Lukáš, Jakubec

Komentář k zápasu

Na začátku zápasu asi nikdo nečekal takovou úvodní třetinu. Domácí od úvodu utkání převzali iniciativu a měli jasnou převahu. Skvělý vstup do zápasu Drtiči potvrdili již v první minutě, když se po přihrávce z rohu od Michala Rapanta krásným blafákem prosadil Jaromír Vaněček. Jestřábi se do šancí příliš nedostávali, až ve třetí minutě nebezpečně stříleli a doráželi. Holeš byl ovšem na místě. Ve třetí minutě dostali domácí šanci zahrát si první přesilovou hru utkání po faulu Žibrity. Ta ovšem nezačala příliš šťastně - Šťastný od modré nastřelil staršího z bratrů Rapantů - Michala, ten byl naštěstí za chvíli v pořádku. Zábranský pak nahrával na Kýhose, ten střílel těsně vedle. Vzápětí byl vyloučen druhý hostující hráč, Petr Dostál, a domácí tak hráli přesilovku pět na tři. V ní sice Drtiči vyslali na brankáře hostí několik střel, žádná se ale neujala. První vyloučený na domácí straně byl až Michal Rapant v šesté minutě, ale ani v přesilové hře hosté Holeše příliš nezaměstnali. V desáté minutě domácí ujeli do brejku dva na jednoho, finální přihrávku ale obránce Jestřábů zblokoval. V jedenácté minutě si Matušek přílišnými protesty proti svému vyloučení vysloužil desetiminutový osobní trest. To mělo předznamenat následovné úřadování hlavního sudího, který, nutno podotknout, zápas vůbec nezvládl. Ve třinácté minutě ujel obráncům hostí agilní Michal Rapant, střelou z mezikruží však trefil pouze tyč. Velmi slušně zaplněný ZS TEZA si však gól zařval již o několik vteřin později. Při hře čtyři na čtyři usměrnil Čárského přihrávku zpoza brány do levého horního rohu brány brankáře Švacha Petr Peš. O minutu později to bylo pro domácí už 3:0. Vaněček zpracoval obtížnou Hozovu přihrávku na modrou bruslí, ujel obránci a krásným blafákem skóroval. V tuto chvíli byl na ledě jediný tým a to domácí Drtiči. Následovaly další šance a také čtvrtý gól domácích na sebe nenechal dlouho čekat - střelou po ledě propálil hostujícího gólmana Michal Hoza a golmana Švacha vystřídal jeho kolega Turek. V devatenácté minutě se trochu zapomněla hodonínská obrana, Holeš ovšem v souboji s osamoceným Jestřábem zasáhl bezchybně. Ve stejné minutě dokončil parádní třetinu Drtičů Michal Hrtús, když zakončil skvělou kombinaci Lukačoviče a Kýhose. Poslední minuta první třetiny byla ve znamení páté přesilovky hostí, ale jejich marnou snahu ukončila siréna a šlo se poprvé do kabin.

Druhá třetina začala přesně opačně, než ta úvodní. Jestřábi vstřelili v rozmezí jedné a půl minuty dvě branky, obě vstřelil Petr Vlk a u obou asistoval Jiří Piluša. Domácím tento začátek třetiny rozhodně nepomohl a hra se vyrovnala a značně znepřesnila. V 25. minutě měli domácí velkou šanci na navýšení skóre - a sice přesilovku pět na tři - místo toho ovšem málem inkasovali, když nechali jednoho ze tří bránících prostějovských hráčů najíždět na osamoceného Holeše. Ten se ovšem opět vyznamenal a připsal si další úspěšný zákrok. Následovaly tři dobré střely domácích, největší problémy způsobila gólmanovi Jestřábů ta Petra Peše, kterou zastavil až pádem na puk pár centimetrů před brankovou čarou. Ve třicáté minutě zabránil Michal Holeš pěkným zákrokem cestě puku do sítě. V následujících dvou minutách jeli domácí dvakrát v přečíslení dva na jednoho. V prvním případě střílel Michal Rapant vedle, ve druhém se díky výbornému zákroku prostějovského beka nepovedla souhra Zábranského s Kýhosem. Poté si nikdo z trojice rozhodčích dobrou minutu a půl nevšiml posunuté brány za hostujícím golmanem. A když si toho nevšimli ani po přerušení hry, musel je na tuhle skutečnost upozornit až Petr Peš, za což sklidil bouřlivé ovace. Minutu před koncem druhé třetiny byl nešetrně zezadu naražen na mantinel domácí Lukačovič. Za tehnle faul vyfasoval hostující Petr Dostál kromě dvou minut i osobní desetiminutový trest. Půl minuty před koncem 40. minuty měli domácí asi největší šanci této třetiny. Puk se po závaru na brankovišti dokutálel k Milanovi Čárskému, který ho již posílal do sítě, ale brankař hostí předvedl krásný skok a hráči tak odcházeli na druhou pauzu za stavu 5:2.

Ve třetí třetině se již domácí hlavně starali o udržení současného stavu. Hned v první minutě 3. třetiny hráli Drtiči přesilovku, ve které střílel po přihrávce zpoza brány nepřesně Zábranský. O tři minuty později ujel hodonínské obraně již poněkolikáté hráč Jestřábů - jeho nájezd ovšem ztroskotal na, ve skvělé formě chytajícím, Michalu Holešovi. V osmé minutě pěkně vystřelil z kruhu Hoza, nikdo ovšem netečoval. V deváté minutě byl vyloučen Michal Rapant za nafilmovaný pád. V přesilovce se ale hostům vůbec nedařilo. V této třetině byla hra vyrovnaná, domácí se nikam nehnali, ale zároveň dokázali udržet Jestřáby dostatečně daleko od Holeše. V 57. minutě ujel po pravé straně dnes velmi dobře hrající Michal Rapant, golman hostí však jeho dobře mířenou střelu k levé tyči "čapl" do lapačky. O minutu pozděli vyzval Petr Pokorný nádhernou přihrávku přes celé hřiště ke skórování Petra Peše, ale tomu se nepodařilo překonat brankáře Turka. Co se nepovedlo Petru Pešovi, to se povedlo pět vteřin před koncem zápasu Martinu Zábranskému, kterému při další přesilovce 5 na 3 nahrával z rohu Vladimír Kýhos, a stanovil tak konečné skóre na 6:2 pro Drtiče.

Autor: Harry & Rybka

Ohlasy trenérů

Trenér SHK Hodonín Svatopluk Číhal

Myslím si, že 1. třetina byla z našeho pohledu excelentní. Byly tam krásné akce a po 1. třetině to vypadalo na jednoznačnou záležitost. Ve druhé třetině jsme se zbytečně uspali a soupeř začal ožívat. Dali jsme prostor všem hráčům a bohužel to nevyšlo herně jako v první třetině. Bylo to rozbité častým vylučováním a tak už to nestálo za nic. Místo toho abychom za stavu 5:0 gradovali, tak došlo k útlumu. To je naše česká nátura. Ale zase si snad ani nepamatuji, kdy za mé trenérské kariéry to bylo v mistrovském utkání po 1. třetině 5:0.

Jak to vypadá s Romanem Bartákem a Zdeňkem Juráskem?
Roman by měl už tuto sobotu v Břeclavi nastoupit. Juráskovi se stále vyřizuje transfer ze Slovenska přes Rumunsko. Je to zdlouhavé a zdravotně je už v pořádku.

A kdo bude chytat v sobotu?
Oba gólmany jsem odstartoval v přátelících ze stejné lajny a domluvil jsem to na čtyři zápasy. Pokud se nic nesemele, tak po čtyřech zápasech by měl nastoupit Ondra Hubačka. Vím, je to netradiční, ale nic jiného mi nezbývá abych nikomu neublížil. Pokud nikdo z nich nevyhoří, tak to bude po čtyřech zápasech.

Bobby

Fotogalerie

 

Další fotografie

 

Zápasový servis


17.9. | Hodonín - Prostějov | 6:2
12.11. | Prostějov - Hodonín | 5:1
8.2. | Hodonín - Prostějov | 6:1
7.3. | Prostějov - Hodonín | 6:3JménoGA+/-TM
Čarský M.0100
Hoza M.1130
Hrtús M.1020
Hučko M.0130
Javorek J.0010
Kýhos V.0210
Lukačovič A.0220
Matůšek O.0000
Peš P.1000
Podešva O.0000
Pokorný P.0000
Průdek R.0000
Rapant J.0000
Rapant M.0220
Surový J.0000
Ševela Z.0000
Šťastný R.0020
Vaněček J.2000
Vejvar J.0000
Zábranský M.1010

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 23 66:72 45
2. VAL Valašské Meziříčí 20 79:44 40
3. ZNS Žďár nad Sázavou 18 69:58 36
4. OPA Opava 21 61:58 30
5. VEL Velké Meziříčí 21 70:80 29
6. KMB Kometa Brno B 22 66:68 28
7. KOP Kopřivnice 21 69:69 26
8. HOD Hodonín 20 50:81 15

Tip: Levný nábytek a kuchyně

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS