Jako na houpačce, Drtiči nakonec s favorizovanými Piešťanami uhráli cennou remízu 4:4

úterý 12.8.2014 | Jan Hochman, foto: Laco Duračka

Každý chvilku tahá pilku. Tak by se dalo jednoduše popsat dnešní utkání Hodonína s Piešťanami. Jak Drtiči, tak Havrani v zápase dvakrát vedli, nakonec se ale oba celky rozešly smírně. V domácím dresu se dvěma góly opět blýskl Vít Mika, jednou se trefili David Kulyk a Zdeněk Jurásek. Drtiči tak v prvních dvou velice těžkých přípravných zápasech ani jednou neprohráli.

Příp., úterý 12.8.2014
SHK Hodonín - ŠHK 37 Piešťany  4:4  (1:0, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 17. Mika (Charvát), 37. Jurásek (Peš), 52. Kulyk (Nedvěd, Jurásek), 53. Mika (Velechovský) - 33. Holovič (Šedivý), 34. Rapáč (Valjent), 46. Klempa (Kutálek, Holovič), 55. Holovič (Kutálek). Rozhodčí: Melich - Olšar, Čech. Vyloučení: 5:9, navíc Brňák (PIE) 5+OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 25:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4.
SHK Hodonín: Kotvan (41. Luner) - Pokorný, Polesný, Nedvěd, Kulyk, Záhradný, Fjet, Grman, Prčík ml. - Kučera, Sajdl, Špok - Jurásek, Peš, Kuba - Piskoř, Škorík, Velechovský - Micka, Charvát, Fiedler. Trenér: Jan Prčík st.
ŠHK 37 Piešťany: Kičina (Rybár) - Brňák, Cuník, Klempa, Kutálek, Schmidt, Šedivý, Rapáč, Holovič, Hruška, Srnec, Haring, Toman, Martinec, Vartovník, Peško, Hluch, Gula, Hudec, Románek, Valjent. Trenér: Roman Sýkora.

Hosté z Piešťan od prvních vteřin potvrzovali roli favorita a Havrani měli jasně více ze hry. Ze převahy hostí vyplynula i dvě vyloučení na domácí straně, která ale hokejisté ŠHK 37 nedokázali gólově potrestat. Ve velké možnosti se v polovině první části ocitl Kutálek, jenž se z ničeho nic zjevil sám před domácí bránou, ale Kotvan situaci ustál a proti protihráči dobře vybruslil. V probíhající patnácté minutě fauloval hostující Brňák, a jelikož v tu dobu už seděl na trestné lavici 48 vteřin i jeho spoluhráč Hluch, měli domácí více než minutovou přesilovku o dva hráče.

Domácím se ale v přesilovce o dva muže, ani v následné klasické výhodě, nepodařilo nic kloudného vymyslet a hosté se Slovenska se tak v pohodě ubránili. Co se však Drtičům nepovedlo v početní převaze, to jim vyšlo po půlminutě hry v plném počtu. Charvát zkusil překvapivé nahození z téměř záporného úhlu, které Kičina pouze vyrazil přesně na hůl Vita Miky, který díky výbornému důrazu otevřel skóre dnešního zápasu. V závěru třetiny byl předčasně poslán do kabin hostující Brňák, jenž vyfasoval trest pět plus do konce utkání za sekání.

Drtiči ale pětiminutovou přesilovkou pohrdli. O dvě minuty si ji zkrátili ještě v průběhu první části po faulu Záhradného, na úvod druhé části byl na trestnou lavici vykázán Špok a bylo definitivně po přesilovce. Ve hře čtyř proti čtyřem měl výbornou možnost srovnat Peško, ale Kotvan svůj tým podržel výborným zákrokem lapačkou. V šestadvacáté minutě měli domácí opět možnost početní výhody, ale proti pevné obraně soupeře se Hodonín nemohl prosadit. Naopak Kutálek mohl srovnat z brejku, ale svou ránu namířil mimo hodonínskou branku.

V polovině utkání převzali otěže hosté z lázeňského města. Z velké převahy rezultovalo nejprve vyrovnání, o nějž se postaral v čase 32:31 dorážkou Šedivého střely Marcel Holovič. A o pouhých jedenaosmdesát vteřin později šli hosté dokonce do vedení, to když se opět z dorážky prosadil Branislav Rapáč. Z vedení se však hosté neradovali dlouho. V sedmatřicáté minutě se Drtičům konečně podařilo zásluhou Zdeňka Juráska využít přesilovku a oba celky tak odcházeli podruhé do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

Do závěrečné části poslali domácí trenéři do branky Ondřeje Lunera, který nahradil Zdenka Kotvana. Po dvou minutách hry v poslední třetině byl v dobré příležitosti Piskoř, ale domácí útočník si sám před Kičinou neodkázal s hostujícím golmanem poradit. Skóre se měnilo až v šestačtyřicáté minutě, kdy Kutálkovu přihrávku napálil z první Tomáš Klempa a hosté znovu vedli.

Deset minut před vypršením základní hrací doby putoval za katr Srnec a Drtiči si zahráli další z mnoha přesilovek. V ní nejprve nedokázal prostřelit piešťanského golmana Jurásek, o chvíli později ale Kičina již kapituloval po nechytatelné teči Davida Kulyka. O necelou minutu později přihrával Velechovský přesně na Víta Miku a mladý útočník Hodonína svou čtvrtou brankou ve dvou zápasech opět vrátil vedení na domácí stranu.

Svěřenci trenéra Sýkory však přispěchali s brzkou odpovědí. Neuběhly totiž ani dvě minuty a bylo opět srovnáno. Po chybě v obranném pásmu Hodonína se k puku dostal Marcel Holovič, který svou přesnou střelou nedal domácímu brankáři sebemenší šanci. Ve zbývajícím čase se už ani jednomu z týmů nepodařilo vstřelit rozhodující branku a přípravné utkání SHK Hodonín - ŠHK 37 Piešťany tak skončilo remízou 4:4.

Jan Prčík st. (SHK Hodonín):
Dnešní utkání jsme hráli na čtyři lajny a příležitost dostali někteří hráči, kteří nehráli proti Havlíčkovu Brodu. Rozhodčí nasadil přísný metr, takže jsme dostali možnost si pořádně vyzkoušet přesilovou hru, kterou jsme zatím moc netrénovali. Naopak musím kluky pochválit za předvedený výkon v oslabení, které odehráli dobře. Při inkasovaných gólech rozhodovaly individuální chyby, kterých bylo v zápase moc, a musíme na tom zapracovat.

Roman Sýkora (ŠHK 37 Piešťany):
Našeho dnešního soupeře již známe, dá se říct, že je to již náš tradiční protivník v přípravě. Věděli jsme, že se proti nám budou hodonínští hráči chtít ukázat, jelikož bojují o místa v sestavě, což se nakonec potvrdilo a ukázali velkou bojovnost. Co se týče našeho hokeje tak musím říct, že jsme nehráli tak, jako jsme měli, zvlášť v osobních soubojích, málo jsme se se soupeřem sráželi. Byli jsme často vylučovaní, spousta branek nám padla v oslabení. Výkon rozhodčího raději nebudu konkrétně komentovat, podle mého názoru však byl gól v závěru zápasu naprosto regulérní.