Infarktový zápas v Kopřivnici. Drtiči dvakrát prohrávali, nakonec však domů vezou velmi cenné tři body!

sobota 17.9.2016 | Jan Hochman

Druhý zápas, druhé vítězství! Baník vstoupil do ročníku 2016-17 skvěle a po domácí výhře nad Jičínem veze parta kapitána Petra Peše tři body i z horkého ledu nebezpečné Kopřivnice. Domácí šli do poslední třetiny s jednobrankovým náskokem, ale Drtiči v závěrečné dvacetiminutovce třemi góly otočili skóre na svou stranu. Vítěznou trefu si na své konto připsal při své premiéře v oranžovo-modrém dresu útočník Jakub Hajný.

2.kolo, sobota 17.9.2016
HC TATRA Kopřivnice - SHK Hodonín  3:5  (1:1, 2:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 5. Ollender (Tomášek), 28. Tomášek (Mach, Kabeláč), 33. Mach (Marek) - 11. Jurča (Peš), 26. Janás (Peš, Kadlec), 48. Kadlec (Jurča), 52. Hajný (Zháňal), 60. Miklík (Peš). Rozhodčí: Šutara - Novák, Rožánek. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 919. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5.
HC TATRA Kopřivnice: Vrba (Unzeitig) - Hoďa, Teper, Čintala, Marek (A), Merenda, Chalupa, Kowalczyk, Kabeláč, Poruba, Sluštík (A), Hrubý, Bartošák, Pořízek, Tomášek (C), Pargáč, Vyčesaný, Mach, Ollender, Červenka. Trenér: Václav Slabý.
SHK Hodonín: Haloda O. (Kukin) - Miklík, Haloda M., Pokorný (A), Loginovsky, Polesný, Hovsepyan, Talán - Jurča, Peš (C), Kadlec - Janás, Vaněk, Zháňal - Kuba (A), Charvát, Hložánek - Hajný, Vrána, Kononenko. Trenér: Stanislav Beťko.

Na nově zrekonstruovaný zimní stadion v Kopřivnici si dnes v podvečer našlo cestu devět stovek fanoušků, mezi nimiž byla i skupinka oděna do oranžovo-modrých barev Drtičů.

Zápas načal už v začátku páté minuty Samuel Ollender. Dvacetiletý forvard, který prošel všemi mládežnickými reprezentacemi, otevřel skóre po přihrávce velezkušeného kapitána domácích Tomáška. Jednobrankové manko smazali hosté v polovině první třetiny. Petr Jurča ujel kopřivnické obraně, a ač faulován, dokázal dostat kotouč za Vrbova záda. A jelikož sudí Šutara neuznal čtyři minuty před přestávkou Hajného regulérní branku, šlo se do kabin za stavu 1:1.

Na další gól se tak čekalo až do šestadvacáté minuty, kdy se v přesilovce přesně trefil David Janás. Mladý hodonínský forvard potrestal vyloučení Kabeláče. Jenže Kopřivničtí o necelé dvě minuty později srovnali. Přesilovku čtyři na tři bleskově přetavil ve vyrovnávací trefu Martin Tomášek. No a o pět minut později si domácí dokonce vzali zpět své vedení. Povedenou kombinaci s Markem zakončoval Jakub Mach.

Kopřivnice šla do poslední dvacetiminutovky s těsným jednobrankovým náskokem, ten ale svěřencům trenéra Slabého vydržel jen do osmačtyřicáté minuty. Třetí branku hostí vstřelil po závaru před domácím brankovištěm Jakub Kadlec. Nerozhodný stav vydržel do dvaapadesáté minuty, kdy se kotouče chopil novic v hodonínském dresu Jakub Hajný a přesnou střelou pod horní tyč vystřelil svému týmu důležitý vedoucí gól.

Domácí se v závěru hnali za vyrovnáním. Hokejisté z jihu Moravy jim v posledních dvou minutách nabídli přesilovku pět na tři, kterou kopřivnická lavička ještě zvýraznila odvoláním golmana. Vyrovnat se už ale loňskému nováčkovi nepodařilo. Osmnáct vteřin před vypršením šedesáté minuty totiž střelou do opuštěné domácí brány pečetil výhru Baníku obránce Martin Miklík.

Václav Slabý (Kopřivnice):
Dnes jsme si to utkání prohráli vyloženě sami, nedůrazem u naši brány. Hodonínští hráči nedovolili našim útočníkům z brankového prostoru dát góly a my jsme jim tři góly darovali zcela lajdácky a to se v hokeji trestá. Pokud nebudou hráči před bránou zodpovědní, tak zápasy na této úrovni s tak kvalitním soupeřem vyhrávat nebudeme. Prostě všichni musí před brankovištěm odvést stoprocentní výkon. Je třeba si z toho vzít ponaučení a vrátit se k bojovnosti, která nás v Porubě přivedla ke dvěma bodům. Dnes jsme Hodonínu darovali tři body svojí nezodpovědností a teď je otázka, jestli každý hráč je připraven na utkání. Někteří hráči mi tak nepřipadali. (zdroj ohlasu: hc-koprivnice.cz)

Tušili jsme, že nás nebude v Kopřivnici čekat snadný zápas, což se také potvrdilo. Byli jsme většinu zápasu aktivnější, až na druhou polovinu prostřední části, kdy jsme si to sami zkomplikovali zbytečnými fauly a Kopřivnice se díky tomu dostala do vedení 3:2. Na poslední třetinu jsme sestavu stáhli na tři formace, což se nám opět vyplatilo a povedlo se nám zápas otočit. Závěr byl možná až zbytečně vyhrocený a z naší strany dnes bylo několik zbytečných vyloučení, zejména ta dvě minuty před koncem duelu. Jsme samozřejmě rádi, že jsme to zvládli a že vezeme domů cenné tři body. Chtěl bych moc poděkovat fanouškům, kteří nás přijeli podpořit a zároveň bych chtěl všechny pozvat na příští domácí utkání s Opavou.

1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26
8. HOD Hodonín 18 44:76 12