Hrozivý úvod rozhodl. Drtiči inkasovali tři branky za deset minut a s Bobry přišli o domácí neporazitelnost

pátek 11.10.2019 | Redakce, Foto: Miroslav Pergl, Šumperský a jesenický deník

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté přišli o letošní domácí neporazitelnost i třetí místo ve východní skupině druhé ligy. Drtiči v páteční předehrávce 9. kola proti Valašskému Meziříčí nezvládli úvod utkání, když po deseti minutách prohrávali 0:3. I když trenéři Flašar s Konečným po hrozivém úvodu vyměnili gólmany a domácí se ve zbytku utkání snažili výsledek otočit, na rozjeté Bobry neměli a nakonec soupeři z Valašska podlehli 2:5.

9.kolo, pátek 11.10.2019
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  2:5  (0:3, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 31. Jurča (Balán), 57. Matula (Horák) - 7. Daněk (Dvořák, Vaněk), 8. Kuchařík (Žák), 10. Martiník (Kuchařík), 50. Pořický (Vávra), 60. Seidler (Dvořák). Rozhodčí: Goňa – Blažek, Kučera. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1054. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.
SHK Hodonín: Hlaváč (Kubáň) – Horák, Miklík, Ševčík, Čermák, Slabý, Věžník, Sedláček – Komínek, Balán, Jurča – Finsterle, Charvát, Matula - Janás, Polák, Bulín - Krejčí, Leška, Hložánek – Pröschl.
HC Bobři Val. Meziříčí: Slovák (Sachr) – Ďurčák, Baroš, Žák, Holiš, Kamas, Daněk, Běhal – Seidler, Dvořák, Vávra, Vaněk, Andris, Pořický, Kuchařík, Smrčka, Romančík, Martiník.

Hodonínští hokejisté šli do pátečního předehrávaného utkání 9. kola druhé ligy s Valašským Meziříčím bez obránců Gabrhelíka a Spálovského, kteří u Drtičů skončili. Do sestavy SHK se naopak vrátil uzdravený Balán.

Úvod zápasu patřil hostům. První střela Bobrů šla těsně vedle, rána Andrise skončila na spojnici tyče a břevna. Drtiči odpověděli pokusem Poláka. Valaši byli za svoji aktivitu odměněni v 7. minutě, kdy střela švihem od modré čáry skončila v šibenici domácího gólmana Hlaváče. Než se domácí vzpamatovali, prohrávali 0:2. Po Žákově asistenci se prosadil Kuchařík. Aby toho nebylo málo, inkasovali Jihomoravané třetí úder. Nešťastného brankáře Hlaváče vyhnal na střídačku Martiník, který po individuální akci Kuchaříka zboku doklepl puk do odkryté klece.

Domácí trenéři Flašar s Konečným si za hrozivého stavu 0:3 vyžádali oddechový čas, aby hráče po mizerném úvodu probrali. Místo Hlaváče šel do branky Kubáň.

V závěru první třetiny se do šance dostal Balán, ale kotouč za hostujícího gólmana Slováka nedostal. Naopak byl ještě vyloučen za sekání.

Pár sekund před koncem úvodní části mohl zvýšit vedení Bobrů Vaněk, domácí brankář Kubáň však výborně zasáhl a mužstvo v další kritické chvíli podržel.

Drtiči se v prostřední části zlepšili, do vyložených šancí se ale dostával velmi složitě. Blízko gólu byl ve 27. minutě Polák, který si vyměnil puk s Bulínem, ale puk skončil těsně nad břevnem.

Na druhé straně Bobři dál hrozili. Přečíslení skončilo na tyči, další střely zneškodnil Kubáň.

Pak se proháčkoval do šance Balán, ale kotouč nedokázal usměrnit podél ležícího Slováka do sítě.

Drtiči se gólu dočkali až v polovině zápasu. Po Balánově přihrávce se prosadil Jurča. Domácí kapitán si položil bezmocného brankáře Slováka a zavěsil puk pod břevno.

V závěru druhé třetině mohl v první přesilovce po Balánově přihrávce snížit Horák, gólman Valašského Meziříčí však bravurním zákrokem vytěsnil dorážku na tyč.

Na začátku závěrečné periody si hodonínští hokejisté zahráli dvanáct sekund pět na tři, ale krátkou dvojnásobnou početní výhodu nevyužili. Slovácký celek se dál snažil výsledek otočit, ale v zakončení se soužil. Valaši navíc velmi dobře bránili a výtečně chytal Slovák.

V 50. minutě navíc Pořický zvýšil na 4:1. Hotovo ale úplně nebylo. V závěru totiž zužitkoval početní výhodu Matula.

Hostující tým si v závěru vyžádal oddechový čas. Jihomoravané to naopak zkusili v šesti, ale ani power-play body nepřinesla. Naopak triumf Bobrů završil ranbou do prázdné branky Seidler.

Drtiči se pokusí první domácí porážku odčinit za týden v sobotu proti Kopřivnici.

Michal Konečný (SHK Hodonín): „Zápas rozhodla první desetiminutovka. Hosté se úplně jednoduše dostali do třígólového vedení. Pak je to s takovým soupeřem hrozně těžké otáčet. Sice jsme se snažili s výsledkem něco udělat. Za stavu 1:3 jsme nastřelili tyčku, měli i další šance. Hosté ale hráli velice dobře do obrany a zápas si pohlídali. Špatný úvod bych ale nesváděl na nekoncentrovanost. Všechny góly padly po běžných hokejových situacích. My jsme je měli taky, nám to tam ale nepadlo. To tak někdy je. Klukům nemohu nic vyčíst. Snažili jsme se s utkáním něco udělat, bojovali jsme do poslední minuty. Proti nám stál kvalitní soupeř. Páteční termín nehrál ve výsledku ani výkonu žádnou roli. Ve středu taky kluci jezdí na zápas z práce. Takto jsme to nevnímali. Za stavu 0:3 šla psychika dolů. Možná kdybychom dali kontaktní gól v první třetině, zápas by třeba vypadal jinak. Na kdyby se ale nehraje. Musíme pogratulovat soupeř, který hrál velice dobře, organizovaně a využil toho.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): „Ve středu byl volný los, takže jsme měli tři tréninky na to, abychom se na Hodonín dobře připravili. Věděli jsme, že domácí uhráli dobrý výsledek v Šumperku, navíc budou hrát před vlastními fanoušky a vletí na nás. Tomu byla podřízena celá taktika. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a z ní vyjíždět. V první třetině se to podařilo nad plán. Každé mužstvo, které dostane tři góly v první třetině, je otřesené a musí se z toho probrat. Hodonín byl ve velmi těžké situaci.“