Hodonínští si připisují dva body za výhru po nájezdech

neděle 30.11.2008 | V. Urubek, R. Krůza

Šternberk potvrdil svou pověst nevyzpytatelného a nepříjemného soupeře. Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané a vedeno opatrně z obou stran. Ačkoliv se domácí ujali v polovině utkání vedení, Šternberk dokázal srovnat. Prodloužení o vítězi nerozhodlo a přišly na řadu nájezdy. V nich se nejprve prosadil Kýhos a definitivně rozhodl Jurásek.

22.kolo, neděle 30.11.2008
SHK Hodonín - HC TJ Šternberk  4:3sn  (1:1, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. Rapant M. (Roháč), 30. Kýhos (Zábranský, Komárek), 53. Hoza (Rapant M.), rozhodující nájezd Jurásek - 6. Klimovič (Stříteský), 47. Klimovič (Zima), 58. Zapletal (Zima, Klimovič). Rozhodčí: Volf - Dulčák, Poláček. Vyloučení: 6:5 Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1666. Střely na branku: 38:40. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:2.
SHK Hodonín: Holeš (Hubačka) - Pokorný, Rapant J., Podešva, Komárek, Šťastný, Hučko - Čárský, Jurásek, Hrtús - Peš, Zábranský, Kýhos - Hoza, Rapant M., Roháč - Průdek, Barták
HC TJ Šternberk: Pekař (Kaplan) - Stříteský, Zapletal, Hruška, Jurák, Sporný, Fiala, Anděl, Hrbatý, Vích, Martinka, Jurdič, Trojan, Kohůt, Klimovič, Zima, Coufal, Tomášek

Jako první musel zákrok vytáhnout domácí Michal Holeš, jehož pozornost vyzkoušel Fiala. Následovala další akce hostů, Coufal nahazoval na Holeše, vedle. Za chvíli se osmělili také domácí, jmenovitě Hoza a po něm Čárský ohrožovali Pekaře v bráně Šternberku. První přesilovku hráli hosté, na trestnou lavici šel Rapant. A netrvalo to ani příliš dlouho a puk se třepetal v síti, Střítecký vypálil od modré, Holeš puk zastavil betonem, ale pouze ke Klimovičovi, který jej poslal do branky. Hosté se ujali vedení už v 6. minutě. Ale hodonínští chtěli co nejdříve srovnat stav, Hoza s Roháčem ujeli do situace dva na jednoho, ale přihrávku prvně jmenovaného Roháč poslal nad branku. Ve snaze o vyrovnání Drtiče podpořilo také vyloučení hostujícího brankaře Pekaře, trest odpykal Jurdič. V ní si domácí vytvořili dvě slibné šance, ale ani Komárek, ani Čárský neuspěli. Devátá minuta patřila jednoznačně hostům, kdy měli dvě obrovské šance na skórování. První šanci zmařil Pokorný pádem do přihrávky v situaci dva na jednoho, druhá šance vznikla po hrubce Čárského, ale Holeš šanci zneškodnil. Další přečíslení měli na svědomí Fiala a Kohůt, ale Holeš pěkným zákrokem zabránil puku v cestě do sítě. Ačkoli byli nebezpečnější hosté, skóre se měnilo na druhé straně. Roháč způsobil značný zmatek před brankou Šternberku, čehož pohotově využil Michal Rapant a z otočky puk zametl do branky. Ani před inkasovanou branku šternberští nepolevili v aktivině a následující minuty strávili v útočném pásmu, leč bez gólového efektu. Chvíli před koncem třetiny došlo k roztržce mezi Pešem a Tomáškem, oba putovali na trestnou lavici. 17 vteřin před koncem se do úniku dva na jednoho dostali domácí, ale Zábranský místo střely zvolil zpětnou přihrávku a šance přišla vniveč. Po první třetině stav 1:1.

První vážnější možnost druhé třetiny měli domácí, Průdek se zmocnil kotouče, ale nedokázal přesně přihrát Roháčovi do skvělé pozice. Na trestnou lavici pak putoval hostující Kohůt, ale domácí v přesilovce Pekaře příliš nezaměstnali.V čase 27:14 byl vyloučen další šternberský hráč, Jan Zapletal si šel odpykat trest za zdržování hry. V ní domácí strávili mnoho času vytvářením pozice pro Šťastného, který nakonec svou nedůraznou střelu poslal do hrudi Pekaře. Trest Zapletalovi sice vypršel, ale hosté se stále nemohli dostat z pásma. Jednu takovou snahu na modré čáře zachytil Komárek, poslal jej přes kruhy Kýhosovi a ten překonal Pekaře. Vedoucí gól vlil domácím nové síly do žil a Pekař měl co dělat se střeleckými pokusy Kýhose a Šťastného. Následovalo sice vyloučení Pokorného, ale Šternberk Holeše vůbec neohrozil. Druhá třetina skončila za stavu 2:1.

Třetí třetina začala vyloučením hostujícího Fialy, Komárek poslal pěknou střelu na branku, ale nad. Následně se vyznamenal Pekař, zneškodnil Hučkovu střelu od modré, i dorážku Michala Rapanta. Zničehonic bylo vyrovnáno. Zima si najel před branku, svou střelou sice minul klec, ale puk se odrazil zpět před branku, kde ho za dezorientovaného Holeše usměrnil Klimovič. O chvíli později se domácí málem znovu ujali vedení, ale jeho střelu Pekař pokryl. V čase 52:59 se na vhazování před brankou hostů postavil Michal Rapant, vyhrál jej a puk se dostal k Hozovi, který pohotovou střelou překonal Pekaře. Následovalo však osudné vyhození puku, za které si šel na 2 minuty sednout Šťastný. Šternberk vycítil svou šanci a snažil se vytvořit co nejlepší palebnou pozici. Střely Klimoviče ani Zapletala však úspěšné nebyly. Už se zdálo, že je nebezpečí zažehnáno, když si zkušený Zima počkal až mu najede Zapletal, poslal mu puk a bylo srovnáno. Drtiči se ještě snažili o vítěznou branku, ale pokusy Kýhose ani Hozy se neujaly. Po 60 minutách stav 3:3.

Následovalo pětiminutové prodloužení. V ní byly pouze dvě šance, každá na druhé straně. Nejprve měli druhý bod pro Šternberk na svých hokejkách Jurák se Zimou, ale Holeš s notnou dávnou štěstí zabránil gólu. Na druhé straně dobře zakombinoval Peš se střílejícím Bartákem, ani Pekař se však překonat nenechal. Prodloužení tedy o vítězi a držiteli druhého bodu nerozhodlo, musely přijít na řadu nájezdy.

Jako první jel hodonínský Rapant, jeho střelu Pekař vykryl, podobně se vedlo i Fialovi. Následoval Kýhos, který pěkným blafákem a s malou dávnou štěstí dostal puk za čáru. O vyrovnání stavu se snažil Jurák, ale úspěšný nebyl. Jako třetí v pořadí jel za domácí Jurásek, zkušeně umístil puk nad lapačku gólmana a poslal druhý bod na hodonínský účet. Konečný výsledek 4:3 po samostatných nájezdech.

Svatopluk Číhal (trenér Hodonína):
Myslím si, že dnes to bylo snad naše nejhorší utkání. Měl bych být spokojený za ty dva body, protože ta hra co jsme předvedli byla dost křečovitá a nedařilo se prakticky nikomu až na pár hráčů. Michal Holeš nás přidržel. Měli jsme problémy s koncovkou a opět jsme dnes doplatili na vyloučení, kdy jsme se nechali vylučovat za stupidní fauly a navíc když se nedaří, tak to vylučování tým ještě víc sráží. Soupeř vycítil, že nehrajeme v pohodě a šel do nás. Naší slabostí je i střelba. Dnešní soupeř prakticky každý nájezd do naší třetiny končil střelbou na naši bránu, kdežto my jsme končili za modrou čárou, kde nám soupeř puk sebral. V tom byl dnešní rozdíl obou týmů. A s toho vyplynulo i to, že druhou třetinu jsem nepostavil Petra Peše, protože se nehýbal jak by měl (ale těch bylo dnes víc). Roháč taky seděl. Kluci si musí uvědomit, že veřejné bruslení je odpoledne a né když je zápas.

5.10. | Šternberk - Hodonín | 5:2
30.11. | Hodonín - Šternberk | 4:3sn
21.1. | Šternberk - Hodonín | 2:3p
18.2. | Hodonín - Šternberk | 3:2