Hodonínští Drtiči přehráli houževnatou Kutnou Horu 4:2

středa 9.11.2011 | Redakce

Hodonínské poslal do dvoubrankového vedení nejlepší střelec soutěže Zdeněk Jurásek. Když pak na začátku druhého dějství skóroval Branislav Rehuš, zdálo se, že Drtiči míří ke snadnému vítězství. Ale tak jednoduché to nebylo. Kutná Hora ve třetí třetině dvěma přesilovkovými góly snížila, hrozící nervózní závěr ale odvrátil také přesilovkovým gólem Adam Svoboda a Drtiči tak vezou na jih Moravy tři body.

18.kolo, středa 9.11.2011
TJ Sršni Kutná Hora - SHK Hodonín  2:4  (0:2, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 45. Muras (Kůrka), 52. Nakládal (Králíček) - 8. Jurásek (Hlavačka, Peš), 19. Jurásek (Hlavačka), 26. Rehuš (Jurásek, Peš), 54. Svoboda (Hlavačka, Jurásek). Rozhodčí: Vokřál - Kotek, Žídek. Vyloučení: 6:7, navíc Barták (HOD) 10 minut. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
TJ Sršni Kutná Hora: Jíra (Krištof) - Heřmanský, Janota, Veselý, Bílek, Kůrka, Šlejtr, Muras, Křišťan, Sladký, Kubičta, Kadlec, Králíček, Nakládal, Bláha, Tvrdík, Burda, Mareček, Horálek, Uhlíř, Jankovský.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Hlavačka, Svoboda, Pokorný, Miklík, Okuliar, Gróf - Peš, Jurásek, Rehuš - Špok, Barták, Sajdl - Hoza, Korotvička, Fiedler - Nesrsta, Tomi, Charvát.

Trenér Žilka nemohl v zápase v Kutné Hoře využít služeb Hollého, Komárka a Kocáka. Do sestavy se naopak vrátili uzdravení Gróf, Nesrsta a Rehuš. Branku Drtičů střežil podle předpokladů Peksa, kouč Sršňů poslal mezi tři tyče jihlavského Jírů, který Kutné Hoře vychytal před týdnem výhru v souboji s Pelhřimovem.

Na tribunách skromného, ale útulného kutnohorského stadionu, sledovaly zápas posledního s prvním dvě stovky diváků. Nechyběla ani dvacetičlenná skupina hodonínských fanoušků, která mohla sledovat docela zajímavý hokejový duel. Už po pár vteřinách měl šanci otevřít skóre domácí Kubišta, ale Peksa byl na místě. To však byl ze strany domácích na dlouhou dobu vše. V osmé minutě rozradostnil oranžovo-modrý sektor Zdeněk Jurásek, který chytrou Hlavačkovu přihrávku od modré čáry umístnil z první, a z velkého úhlu, přímo do Jírovy šibenice.

Drtiči byli lepším mužstvem a domácí do žádné velké šance nepustili, když už se do nějaké střelecké pozice dostali, zblokovali jejich pokus obránci, nebo pozorný Peksa. V osmnácté minutě mohli hosté vést už o dvě branky. Jurásek ve vlastním oslabení sklepl mezi kruhy riskantní domácí rozehrávku, ale Jíra se štěstím jeho střelu k pravé tyči vyrazil. Co se nejproduktivnějšímu hráči soutěže nepovedlo v oslabení, povedlo se mu chvíli poté, co vyloučený Hlavačka skočil na led.

Navrátilec z trestné lavice vybojoval na útočné modré puk, který se dostal až ke Zděňku Juráskovi a ten propálil Jíru do stejného místa jako při první brance. Na začátku šesté minuty druhé třetiny využili hodonínští už po deseti vteřinách Horálkovo vyloučení. Peš přihrál za branku Juráskovi, ten našel před brankovištěm volného Branislava Rehuše a hosté vedli už o tři branky. Chvíli po své letošní sedmé trefě odešel střelec třetí branky Drtičů do kabin, aby šetřil stále ještě ne úplně doléčené zranění ruky, kvůli které neodehrál o víkendu utkání v Pelhřimově. Jeho místo zaujal Nesrsta.

Poslední třetinu hodně pokazila trojice rozhodčích. Ta nejednou nadzvedla obě střídačky i oba fanouškovské tábory. Z celkem pohledného zápasu se v poslední části stala spíš bramboračka. Ve čtyřiačtyřicáté minutě domácí snížili, když přesilovku využil Lukáš Muras. Devět minut před koncem domácí Bílek nafilmoval pád, po kterém byl vyloučen Gróf, Barták navíc dostal za „odpálení hole po odpískání“, jak stojí v zápise, osobní desetiminutový trest (poznámka: sudí Vokřál chtěl vyloučit Hlavačku, který v tu chvíli na ledě vůbec nebyl).

I tato přesilovka Sršňů skončila gólem, Ondřej Nakládal se v nepřehledné situaci v brankovišti nejlépe zorientoval a prošťouchal puk až za brankovou čáru. O chvíli později ale putoval na trestnou domácí Heřmanský a Drtiči také ukázali, že přesilovky umí. Adam Svoboda baseballovým způsobem zametl puk za bezmocného Jíru. Zbytek zápasu si už Drtiči pohlídali a po zásluze si z Kutné Hory odváží vítězství 4:2 a další tři důležité body do tabulky.

Libor Žilka (hlavní trenér SHK Hodonín):
Před utkáním jsme si nebezpečnou hru soupeře nastudovali, hrají slušný, ale důrazný a urputný hokej. Kluci hráli přesně tak, jak jsme potřebovali - dobře zezadu a po dvou třetinách jsme vedli o tři branky. Pak jsme se nechali trochu zbytečně vyloučit, soupeř využil dvě přesilovky a tím jsme ho dostali zpět do hry. Pak jsme ale i my využili naši závěrečnou přesilovku, po které jsme si vzali oddechový čas, řekli jsme si, co chceme a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Chtěl bych poděkovat jak realizačnímu týmu, tak všem hráčům od golmana, přes beky až po všechny útočníky. Hráli jsme velmi dobře a jsem rád, že máme další vyhraný zápas venku. Jsem strašně moc a mile překvapený z hodonínských fanoušků, kteří za námi jedou přes dvěstě kilometrů a to i když se hraje ve středu. Jsou fantastičtí a i jim patří velký dík.

5.10. | Hodonín - Kutná Hora | 6:5
9.11. | Kutná Hora - Hodonín | 2:4
21.12. | Hodonín - Kutná Hora | 4:1
1.2. | Kutná Hora - Hodonín | 2:4