Hodonínské trápení utnul až Pokorného gól v prodloužení

středa 12.1.2011 | Redakce

Po duelu s Valmezem nedokázali hodonínští hokejisté naplno bodovat ani proti brněnské Technice. Dvoubrankové vedení z první třetiny hosté po ojedinělých šancích srovnali a stav 2:2 vydržel až do konce řádné hrací doby. Do prodloužení šli hosté oslabeni, což se jim stalo osudným. Přesilovou hru po osmadvaceti vteřinách nastavení využil a dva body pro Hodonín vystřelil kapitán SHK Petr Pokorný.

31.kolo, středa 12.1.2011
SHK Hodonín - HC Technika Brno  3:2p  (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Špok (Barták, Korotvička), 19. Jurásek (Peš, Salajka), 61. Pokorný (Komárek, Korotvička) - 24. Mráz (Šedý, Košecký), 32. Úlehla (Brzobohatý). Rozhodčí: Volf - Matěj, Smilek. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1085. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
SHK Hodonín: Peksa (Rajčák) - Flamík, Salajka, Pokorný, Komárek, Šindelář, Beňa, Podešva, Miklík - Peš, Jurásek, Rehuš - Barták, Špok, Korotvička - Hoza, Tomášek, Bauer - Penák, Zelinka.
HC Technika Brno: Novák (Jirkův) - Habrovec, Košecký, Zapletal, Babic, Žalud, Strýček, Úlehla, Mráz, Bělohlávek, Šedý, Brzobohatý, Benýšek, Vojsovič, Šrámek, Jelínek, Nesrsta.

Ani druhý domácí zápas v řadě nedokázali Drtiči přetavit v tříbodový zisk. Dnes přijela na jih Moravy brněnská Technika, které chyběli dva důležití hráči sestavy - Kamil Rajnoha (ten byl dnes na zkoušku ve Znojmě a hned pomohl Orlům brankou a asistencí k výhře 6:3 nad HavlBrodem) a Vlastimil Odehnal, tedy dva nejproduktivnější hráči vysokoškoláků. Drtičům naproti tomu chyběli stále dlouhodobí marodi Michal Šurý, Michal Kuba, Roman Průdek a Lukáš Vrba, ke kterým se přidal i angínou postižený Ľubomír Vaškovič. Do sestavy SHK se po jednozápasové pauze vrátil obránce Boris Flamík.

Již po pár minutách hry bylo jasné, jak bude dnešní utkání probíhat. Domácí hráči byli častěji u puku a snažili se dobývat obrannou třetinu Brna, kterou vysokoškoláci pečlivě bránili ve všech pěti hráčích. Důsledná a chvílemi až úporná defenziva hostů dělala Drtičům problémy, ale přesto si už v první části Drtiči vypracovali několik dobrých příležitostí. Jako první vyzkoušel pozornost Nováka, který dostal v brance VSK přednost před zkušenějším Jirkůvem, kapitán Pokorný, po něm byl v dobré pozici i Tomášek, ale hostující brankář v obou případech odolal.

V další příležitosti se objevil Korotvička, chvilku po něm jel sám na Nováka i Hoza, ale golman Techniky stále držel nulu. V polovině první části pálil od modré Salajka, Novák si ale poradil jak s touto střelou, tak i s dorážkou Rehuše a stejně tak byl úspěšný i proti střele Juráska o chvíli později. Domácí byli na ledě jasnými pány, ale svou převahu ne a ne proměnit ve vedoucí branku. Té se Drtiči i s tisícovkou svých fanoušků nakonec dočkali na začátku patnácté minuty.

Barták našel rozjetého Martina Špoka, který hravě přebruslil obránce Techniky a nechytatelnou křižnou střelou nad lapačku Nováka trefil přesně levý horní růžek hostující brány. Až na konci první třetiny se ke slovu dostali i hosté, ale brankář Drtičů Peksa byl ve všech případech pozorný. Vteřinu před vypršením 18. minuty byl vyloučen Jelínek, hostující útočník si ale na trestné lavici poseděl jen dvaadvacet vteřin. Přesně tak dlouhou dobu potřebovali hráči SHK, aby svou početní výhodu využili.

Nejprve od modré pálil Salajka, pak se puk dostal k Pešovi, od kterého se černý kus pryže záhadně a šťastně odrazil za záda hostujícího golmana, kde byl nachystán Zdeněk Jurásek, pro kterého bylo doťuknutí za brankovou čáru lahůdkovou záležitostí. Domácí tak v devatenácté minutě vedli o dvě branky a navíc hráli v samém závěru úvodního dějství přesilovku, ze které si minutu a půl přenesli do druhé dvacetiminutovky.

Početní převaha se ale dnes, až na vyjímku při Juráskově brance, Drtičům vůbec nedařila. Chyběl pohyb, kombinace vázla a střelba nepřicházela. Nutno však přidat, že oslabení hráli hosté velmi dobře, rychle přistupovali k protihráčům a ztěžovali jim tak rozehrávku. Přesilovku tedy domácí hráči nevyužili a co víc, po čtyřech minutách přišel nečekaný úder hostů. V závaru před Peksou se nejlépe zorientoval Zdeněk Mráz, který protlačil puk až za brankovou čáru.

Drtičům se čím dál víc lepila na hokejky nervozita a nepřesností přibývalo. Hosté se stále dobře bránili a domácím se nedařilo téměř nic. Územní převaha SHK byla jasně patrná, ale hodonínští se nemohli dostat do žádné vyloženější příležitosti. To všechno se ještě zdvojnásobilo poté, co ve dvaatřicáté minutě Technika doslova upletla z lejna bič. Do Brzobohatého přihrávky z rohu jen tak plácnul (jindy obránce, ale dnes útočník) Tomáš Úlehla a k překvapení všech skončil tento pokus za Peksovými zády. Puk prošel bezmocnému golmanovi SHK mezi betony a v polovině utkání bylo vyrovnáno.

Vyrovnávací trefa vyrovnala i hru. Brňané se osmělili a byli do konce druhé dvacetiminutovky nebezpečnějším týmem, ale dnešní zápas postrádal větší kvalitu z obou stran. Kombinace vázla na obou stranách a golmani sice měli nějakou tu práci, ale střelecká potence byla jak u Drtičů tak i u hráčů Techniky hodně slabá. Oba soupeři měli do druhé přestávky po jedné přesilovce, ale ani jednu z nich nedokázali proměnit a tak i prostřední část skončila nerozhodně - 2:2.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili lépe hosté, kteří mohli v přesilovce strhnout vedení na svou stranu, ale puk, který poskakoval po brankové čáře jeden z bránících hráčů SHK odpálil na poslední chvíli do bezpečí. Postupem času získávali domácí hráči opět optickou převahu, ale gólových šancí bylo jako šafránu. Obranný val hostí stále dělal Drtičům problémy a všechno směřovalo k prodloužení.

V poslední minutě základní hrací doby byl vyloučen hostující Babic. Do třetí sirény zbývalo 39 vteřin, ve kterých se Drtičům puk do branky dostat nepodařilo, i když k tomu neměli daleko a tak se po krátké pauze rozjelo prodloužení, ve kterém Drtiči nastoupili ve čtyřech proti třem. Po necelé půl minutě nastavení rozhodla o vítězi nenápadná střela po zemi, jejímž autorem byl kapitán Drtičů Petr Pokorný, který zařídil pro Hodonín druhý bod a ukončil tak dnešní velké trápení oranžovo-modré družiny.

Autor: Pavel Hodes

Svatopluk Číhal (trenér SHK Hodonín): Lidé byli v Hodoníně několik let zvyklí na určitou úroveň. Bohužel si v posledních zápasech zahráváme s přízní diváků. Proti Technice jsme ztratili další bod. Dva body jsme získali s hlavou dole. Nechci snižovat kvalitu soupeře, ale Technika přijela bez třech nejproduktivnějších hráčů. Došla na nás krize. Mančaft je úplně zatažený. Nejsem s výkonem hráčů spokojený. Nemohu nikoho vyzvednout. Prostě jsme nebojovali. Je to o pohybu, forčekingu. Hrajeme alibistický hokej. S takovým přístupem prostě nemůžeme hrát.

Roman Kaňkovský (trenér VSK Technika Brno): Přijeli jseme do Hodonína s osmi útočníky a osmi beky. Za bod jsme určitě rádi. Myslím si, že kluci si ho zasloužili, opravdu dřeli. Musím celý tým pochválit za obrovskou bojovnost. Výborně zachytal Pepa Novák - to on byl základ našeho úspěchu.

13.10. | Hodonín - Technika Brno | 7:5
8.12. | Technika Brno - Hodonín | 5:7
12.1. | Hodonín - Technika Brno | 3:2p
29.1. | Technika Brno - Hodonín | 4:5sn