Hodonín sehrál s Korejci vyrovnanou partii, padl až v závěru

úterý 20.8.2013 | Redakce

Slováckému celku vyšel úvod zápasu, kdy šli zásluhou Špoka a Velechovského do vedení. Asijský tým ale čtyřmi góly otočil kormidlem utkání ve svůj prospěch. Drtiči ale nesložili zbraně a čtyři minuty před koncem vyrovnali. O obě branky se postaral Filip Velechovský, který tak zaznamenal první hat-trick v dresu SHK. Korejci ale v zápětí vsítili šťastnou rozhodující branku a i do třetice zástupce 2. ligy porazili.

Příp., úterý 20.8.2013
SHK Hodonín - High1 (Jižní Korea)  4:5  (2:3, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Špok (Miklík), 6. Velechovský (Kuba), 32. Velechovský (Kuba), 56. Velechovský (Kučera) - 11. Hyeok (Youske), 16. Swift (Brine), 19. Brine (Kim, Song), 31. Youske (Song), 56. Brine. Rozhodčí: Netopil - Čech, Olšar. Vyloučení: 5:10, navíc Špok (HOD) 5+OK, Ishioka (PRK) 5+OK. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 830. Střely na branku: 26:20. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 4:4, 4:5.
SHK Hodonín: Luner (Maloch) - Pokorný, Miklík, Skočovský, Koukal, Kulyk, Polesný, Kučera, Laporte - Špok, Kříž, Charvát - Peš, Jurásek, Belisle - Velechovský, Škorík, Kuba - Kundera, Smetana R., Vrba
High1 (Jižní Korea): Mitsuaki (Yong) - Song, Swift, Brine, Young, Kim Hyeok, Ishioka, Youske, Kim Jong Hwan, Kim Hyung Joon, Ryuich, Kwon Tai, Lee chan hui, Choi Jung, Oh Kwang, Jang Juon, Ko Hyun, Lee Sung Joon, Lee You, Le Jea uk, Min Kwon

Na hodonínský zimní stadion si na atraktivní duel s korejským celkem High1 našla cestu velmi slušná návštěva. Na tribunách ZS TEZA sledovalo duel Drtičů s korejským výběrem více než osm stovek fanoušků, kteří viděli výborný nástup domácího celku, který nastoupil s golmanem juniory Lunerem.

Drtiči se do svého soupeře pustili s velkou chutí a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. Miklík našel v končící čtvrté minutě přesně Martina Špoka, který prostřelil Mitsuakiho. O necelé dvě minuty na to už Drtiči vedli o dvě branky. Kuba přihrál na Filipa Velechovského, který si pohrál s korejským brankářem a zasunul puk do sítě.

Druhá inkasovaná branka donutila Korejce zapnout na vyšší výkonnostní stupeň a odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. V polovině první části se High1 prosadil poprvé. Youske zatáhl kotouč po levé straně a přenechal zadovkou na středu hřiště stojícímu Kim Hyeokovi, který zápěstím dopravil kotouč za Lunerova záda.

O pět minut později měli domácí výhodu přesilové hry. V ní ale místo navýšení náskoku sami inkasovali. Brine obral domácího beka v obranném pásmu, vyslal na zteč Michaela Swifta, který svůj samostatný nájezd bezpečně proměnil. Dokonalý obrat ve stále probíhající první časti dokonali Asiaté minutu a půl před první přestávkou. David Brine se nejlépe zorientoval před brankovištěm a poslal svůj tým do vedení.

Na další branku si museli fanoušci počkat až do poloviny utkání. A opět se prosadili Jihokorejci. Dvojnásobné oslabení Drtiči zvládali na výbornou, ale v momentě, kdy se oba vyloučení hráči vraceli na led, se hostům přeci jen podařilo skórovat. Youske Kon nadvakrát dorazil touš za bezmocného Lunera.

Drtiči ale přišli s brzkou odpovědí. Minutu po čtvrtém přesném zásahu Koreje se podruhé v zápase prosadil Filip Velechovský. Ten samý hráč dokázal pět minut před koncem základní hrací doby vyrovnat a zkompletovat tak svůj hat-trick. Prakticky z protiútoku ale Korejci vstřelili vítěznou branku. A byla hodně šťastná. David Brine z rohu nastřelil kotouč na domácí klec a brankář SHK Luner si nešťastně srazil černý nesmysl vlastním betonem do sítě.

V posledních minutách měli domácí výhodu čtyřminutové přesilovky, v níž si vypracovali několik slibných příležitostí, ale ani jedna z vyložených šancí vyrovnávající trefu neznamenala.

Svatopluk Kosík (hlavní trenér SHK Hodonín):
Dnešního zápasu je škoda. Utkání jsme měli výborně rozehráno. Vedli jsme dva nula, ale potom přišly hrubé chyby, které by neudělali snad ani junioři. Máme puk v držení, ztratíme ho, dostaneme gól. Hrajeme přesilovku a necháme si ujet protihráče. Potom si nepokryjeme hráče a hned prohráváme. Obrat nastal ve druhé části, kdy jsme hráli lépe, soupeře jsme jasně přestříleli, ale dali jsme jen jednu branku. Další gól jsme dostali v závěru dvojnásobného oslabení, které jsme zvládli velmi dobře, ale v momentě, kdy se vyloučení hráči vrátili na led, jsme dostali další gól, což je chyba, ale hlavně to mrzí. Povedlo se nám vyrovnat, ale díky nešťastnému gólu v závěru jsme nakonec o branku prohráli a přišli tak o lepší výsledek.