Hodonín potvrdil převahu v derby a odskočil v čele na 8 bodů

sobota 26.11.2011 | Redakce

Zápas začal velmi zhurta, už ve 4. minutě se trefil Jurásek. Hned vzápětí hosté srovnali, když přesilovku využil Mráz. O další minutu později ale SHK opět vedl, když přesilovku zužitkoval Rehuš. Hned na začátku druhého dějství zvýšil na 3:1 Nesrsta. Technika se poté zlepšila a klid na hokejky domácích dodal až chvíli před koncem třetiny znovu Petr Peš. Třetí třetinu už si Drtiči pohlídali a přidali ještě 2 góly. Hodonín tak potvrdil svou převahu v zápasech s Technikou. Drtiči mají na 1. místě tabulky náskok osmi bodů.

23.kolo, sobota 26.11.2011
SHK Hodonín - HC Technika Brno  6:2  (2:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Jurásek (Hlavačka, Peš), 6. Rehuš (Peš, Svoboda), 23. Nesrsta (Kuba, Skočovský), 40. Peš (Rehuš), 51. Peš, 52. Jurásek (Rehuš) - 5. Mráz (Sedláček), 38. Brzobohatý (Jelínek, Sedláček) . Rozhodčí: Škach - Velinský, Švarc. Vyloučení: 7:6, navíc Hlavačka (HOD) 10 minut+OK, Habrovec (TEC) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1494. Střely na branku: 45:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Hlavačka, Svoboda, Pokorný, Miklík, Okuliar, Skočovský - Peš, Jurásek, Rehuš - Špok, Barták, Sajdl - Hoza, Nesrsta, Kuba - Fiedler, Charvát.
HC Technika Brno: Jirkův (41. Vrba) - Habrovec, Úlehla, Vozdecký, Žalud, Klimeš, Zapletal, Mráz, Sedláček, Rajnoha, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Jurča, Bělohlávek, Česnek, Šedý, Gabriška, Jelínek.

Souboj prvních Drtičů s druhou Technikou začal pěkně zostra. Už po čtyřech minutách se měnilo skóre, když Hlavačkovo nahození ze vzduchu sklepl Zdeněk Jurásek a nadvakrát překonal Jirkůva. Hosté ale přišli s rychlou odpovědí. Sajdlovo vyloučení potrestal po necelé půlminutě Zdeněk Mráz. Drtiče tato branka ale nesložila a odpověděli navlas stejnou mincí.

Brněnský Jurča vydržel na trestné lavici také jen půl minuty, když Drtiči krásně zakombinovali a na konci akce byl Branislav Rehuš, kterému nádherně přihrál Peš. Hodonín byl aktivnější a měl víc ze hry, ale víc branek se diváci v první dvacetiminutovce nedočkali. Až v úvodu druhé části Drtiči odskočili na rozdíl dvou branek. Kuba ujel, vystřelil, Jirkův puk vyrazil jen k Romanu Nesrstovi, kterému se na druhý pokus podařilo trefit opuštěnou klec Techniky.

Brňané po této brance vyrovnali hru a od poloviny utkání převzali aktivitu na své hole. Odměnou jim byla v osmatřicáté minutě snižující branka, jejímž autorem byl bývalý Drtič Michal Brzobohatý, který měl před Peksou až moc času a volného prostoru a protlačil na několikátý pokus puk až za brankovou čáru. Technika byla na koni, ale v závěru třetiny přišel nečekaný úder domácích.

Jirkův si myslel, že má puk pod kontrolou, ale ten ležel vedle jeho betonu. Jako první si jej všiml Petr Peš, který vstřelil jeden z nejsnazších gólů ve své kariéře. V posledním dějství už Hodonín kontroloval hru a přidal další dvě branky. V padesáté minutě se po individuální akci prosadil opět Petr Peš, v zápětí hráli domácí přesilovku po faulu Klimeše a Zdeněk Jurásek svou pětadvacátou brankou v sezoně dal výsledku konečnou podobu.

Drtiči díky tomuto vítězství získali už svůj padesátý bod a odskočili druhým Vysokoškolákům už na osmibodový rozdíl.

Libor Žilka (trenér SHK Hodonín):
Kluci navázali na předchozí utkání a přistoupili k zápasu hodně zodpovědně. Hráli dobře všichni. Jak ti zkušenější, tak ti mladí. První pětka odevzdala výborný výkon, ale to nejen oni. Zatím to všechno funguje. Vezeme se teď na vítězné vlně, ale musíme krotit možné uspokojení. Lukáš Komárek si obnovil zranění, takže se budeme muset zatím obejít bez jeho služeb, stejně tak jako u Martina Hollého. Technika chtěla hrát hokej a hodně pomohla kvalitě dnešního zápasu. V závěru jsem se jen trochu bál, aby si kluci nepřivodili nějaké zbytečné zranění.

Roman Kaňkovský (hlavní trenér VSK Technika Brno):
Byli jsme dnes horší po všech stránkách a musím přiznat, že jsme zaslouženě prohráli. Domácí byli prostě lepší. Na vývoj měla určitě vliv čtvrtá branka domácích, ale na to se to nedá svádět. Nejde se vymlouvat na jednu branku, když jsme padesát minut byli horším mužstvem. My jsme dnes nehráli dobře v obranné fázi, ve hře jeden na jednoho, prohrávali jsme souboje a tím jsme dostávali soupeře do tlaku, z čehož domácí dokázali dávat góly. Konec zápasu byl možná vyhrocenější, ale to k derby patří.

10.9. | Hodonín - Technika Brno | 6:4
22.10. | Technika Brno - Hodonín | 1:3
26.11. | Hodonín - Technika Brno | 6:2
14.1. | Technika Brno - Hodonín | 2:1
9.3. | Hodonín - Technika Brno | 5:4p
11.3. | Technika Brno - Hodonín | 3:2
13.3. | Hodonín - Technika Brno | 4:3sn
15.3. | Technika Brno - Hodonín | 4:5