Hodonín jako první dokázal porazit brněnskou Techniku a Drtiči díky výhře drží krok s čelem tabulky

sobota 28.9.2013 | Redakce

Úvodní velké derby mezi Hodonínem a Technikou skončilo vítězstvím Drtičů. Výhra slováckého celku se však nerodila lehce. První dvě třetiny tahali za delší konec hosté z Brna, kteří po dvou třetinách vedli o jednu branku 3:2. Do závěrečné části však Drtiči vlétli jako uragán a po šest minutách strhli vedení na svou stranu. Hosté ještě stihli srovnat, na pátou a vítěznou branku Zdeňka JURÁSKA šest minut před koncem už Brno nedokázalo reagovat. V poslední minutě naopak domácí přidali v power-play hostů pojistku na tříbodový zisk.

5.kolo, sobota 28.9.2013
SHK Hodonín - HC Technika Brno  6:4  (1:2, 1:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 16. Vodráček (Peš, Jurásek), 24. Kříž (Charvát, Vondráček), 41. Vondráček (Kříž), 46. Škořík (Kuba), 54. Jurásek (Vrba), 60. Kříž (Jurásek) - 7. Fadrný (Klimeš, Štindl), 18. Benýšek z trestného střílení, 39. Brzobohatý (Zábranský, Látal), 53. Česnek (Zapletal, Fadrný). Rozhodčí: Obadal - Blaha, Wesley. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 914. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4.
SHK Hodonín: Kotvan (Barus) - Pokorný, Rybalkin, Skočovský, Komárek, Miklík, Koukal, Laporte, Polesný - Charvát, Kříž, Vondráček - Peš, Jurásek, Vrba - Velechovský, Škorík, Kuba - Kučera, Smetana R., Belisle
HC Technika Brno: Chvátal (Novák) - Klimeš, Štindl, Zapletal, Havíř, Habrovec, Dittrich – Česnek, Fadrný, Jurča - Odehnal V., Benýšek, Hnilička - Brzobohatý, Zábranský, Látal - Pargáč, Bělohlávek, Buhaj - Čtvrtníček

Nástup do zápasu měli domácí borci, kteří se ve druhé minutě mohli dostat do vedení. Chvátalovi propadl puk skrz výstroj, ale gólman hostů prokázal dobrý reflex a dokázal jej udržet před brankovou čarou. I proto se v sedmé minutě radovali z první branky zápasu hosté. Klimeš našel rozjetého Jana Fadrného, který se prosmýkl mezi domácími obránci a tváří v tvář Kotavnovi zamířil přesně ke vzdálenější šibenici.

Vyrovnání si domácí schovali na šestnáctou minutu. Hosté přečkali oslabení, ale těsně po jeho skončení přihrál Peš Romanu Vondráčkovi, který prostřelil Chvátala nad jeho betonem. Vyrovnaný stav však do konce první třetiny nevydržel. Dvě minuty před koncem první dvacetiminutovky nechali domácí ujet do brejku Karla Benýška, toho v zakončení fauloval navrátilec do domácí sestavy Komárek a sám faulovaný následné nařízené trestné střílení mazácky proměnil a poslal svůj tým podruhé do vedení.

Drtiči ale dokázali po čtyřech minutách druhé části opět srovnat krok, když střelu Pavla Kříže tečoval jeden z hostujících obránců mimo Chvátalův dosah. Na další branku si necelá tisícovka fanoušků musela počkat až do závěru třetiny. A k nespokojenosti domácího publika se o ni postarali opět hosté z Brna. Přečíslení hostů přetavil ve třetí branku Vysokoškoláků Michal Brzobohatý, což znamenalo, že do poslední třetiny šli hosté s vedením o jednu branku.

Tu ale dokázali domácí borci už po necelé minutě hry v závěrečné dvacetiminutovce vymazat. V přesilové hře, kterou Hodonín započal už na konci předchozího dějství, přihrál Kříž Romanu Vondráčkovi, který ranou z první prostřelil bezmocného Chvátala… a bylo potřetí v zápase vyrovnáno. V šestačtyřicáté minutě se Drtiči, mohutně povzbuzováni domácím publikem, poprvé v zápase dostali do vedení.

Kuba přihrál do jízdy Stanislavu Škoríkovi, který střelou ke vzdálenější tyči poslal Drtiče v šesté minutě poslední třetiny do vedení. Jednobrankový náskok držel domácí tým do třiapadesáté minuty, kdy ve vlastním oslabení vystřelil od modré Zapletal a jeho střelu před Kotvanem tečoval mimo dosah domácího brankáře Jan Česnek.

Drtiči ale přispěchali s brzkou odpovědí. O necelé dvě minuty později vrátil vedení na stranu domácích šikovnou střelou veterán Zdeněk Jurásek. Hosté měli v závěru velkou možnost vyrovnat v přesilové hře, kterou ještě navýšili odvoláním Chvátala. Drtiči se tak museli ve čtyřech bránit proti šesti Brňanům v poli, což se jim podařilo a po návratu vyloučeného Juráska na led, dal definitivní tečku za dnešním nadstandardním druholigovým zápasem střelou do prázdné hostující klece Pavel Kříž.

Svatopluk Kosík (hlavní trenér SHK Hodonín):
Odehráli jsme dnes dobrý zápas, který jsme ale rozhodli až v poslední třetině. První dvě třetiny patřily bezesporu hostům. Opět jsme se dopustili velkého počtu chyb, zejména v bránění středu hřiště, kudy nám hráči soupeře až moc často pronikali do šancí, z čehož dali první dvě branky. V závěrečné dvacetiminutovce kluci zmobilizovali své síly, dostali jsme soupeře pod tlak, ze kterého rezultovali pěkné a důležité branky. Myslím si, že gól na tři tři byl zlomový moment zápasu. Poté jsme převzali iniciativu a byli jsme lepším mužstvem. Škoda jen nedisciplinovanosti v závěru, stále musíme klást důraz na to, abychom zbytečně nefaulovali. Tohle se nesmí stávat a zbytečně jsme si závěr zápasu zkomplikovali. V samotném závěru jsme při power-play vstřelili šestou branku, díky níž slavíme důležitý zisk tří bodů a myslím si, že i zaslouženou výhru.

Vlastimil Odehnal (sportovní manažer VSK Technika Brno):
S dnešním výsledkem nemůžeme být spokojeni. Myslím si, že jsme měli na to tady dnes vyhrát, protože Hodonín nehrál nic moc extra. Zápas rozhodla první pětka soupeře. My jsme hráče upozorňovali na to, že si musí hledět Vondráčka, který sám dal dva góly a je hodně šikovný. Zápas jsme si prohráli sami špatnou disciplínou našimi individuálními chybami, kdy si někteří hráči dělali na ledě, co chtěli. Udělali jsme na konci druhé třetiny zbytečný faul a Hodonín nám v přesilovce, které má dobře secvičené, dal vyrovnávací branku. Následovala hloupá chyba, po níž jsme dostali gól na 4:3. Pak se nám sice podařilo vyrovnat, ale domácí nám následně zase odskočili. Když pák v závěru můžeme hrát přesilovku, tak zbytečně oplácíme, čímž se připravíme o možnost na srovnání. Se startem soutěže jsme spokojeni, ale dnes jsme si z Hodonína měli odvézt minimálně bod.