Hodonín derby s Břeclaví jasně ovládl

středa 14.10.2009 | V. Urubek, Robert Krůza

Velkou zbraní Drtičů dnes byly vstupy do třetin. Šurek otevřel skóre ve 4. minutě, Šimeček se trefil v 21. minutě a Haring vstřelil jednu ze svých dvou branek v 43. minutě. Už v 21. minutě bylo o vítězi zápasu v podstatě rozhodnuto, Drtiči vedli v té době už 5:0. Hosté pak sice dvěma brankami snížili, ale tři góly Hodonína v poslední třetině dali výsledku konečnou podobu 8:2.

9.kolo, středa 14.10.2009
SHK Hodonín - HC LVI Břeclav  8:2  (4:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Šúrek (Korotvička, Špok), 8. Komárek (Vaškovič, Hollý), 18. Haring (Korotvička, Šúrek), 18. Hollý (Salajka, Vaškovič), 21. Šimeček (Vrba, Komárek), 43. Haring (Hollý, Vaškovič), 49. Vaškovič, 53. Vrba (Jurásek, Peš) - 30. Čikl (Strýček), 35. Prachař (Kárný, Strýček). Rozhodčí: Škrobák – Smilek, Wesley. Vyloučení: 4:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1604. Střely na branku: 49:22. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 8:2.
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) – Komárek, Podešva, Šťastný, Pokorný, Salajka, Šimeček – Vrba, Jurásek, Peš - Špok, Korotvička, Hrtús - Haring, Hollý, Vaškovič
HC LVI Břeclav: Žurek - Zapleta Jiří, Habrovec, Světlík, Strýček, Koš, Popela, Zapletal Jiří - Mráz, Sedláček, Klimovič - Karný, Nohel, Prachař - Barák, Čikl, Zábranský

Hodonínští hokejisté vstoupili do utkání aktivně a hned v první minutě si vynutili faul obránce hostů Strýčka. Tato přesilovka ale domácím nevyšla a gólman Žurek moc práce neměl. Hned o chvíli později se ale fanoušci radovali z první branky Drtičů. Po nahrávce Korotvičky poslal puk do sítě Šurek - 1:0. První zákrok si v šesté minutě připsal Michal Holeš, ale střela Nohela byla spíše propagační. Po vyloučení Zapletala dostali domácí šanci na reparát první nepovedené přesilovky. A povedlo se. Vaškovič našel na modré čáře Komárka, ten si trochu popojel a tvrdou střelou propálil Žurka - 2:0. Následný tlak domácích vyústil ve spornou situaci z 11. minuty, kdy puk možná přešel brankovou čáru, ale rozhodčí přerušil hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Snížit se snažil Sedláček, ale Holeš byl pozorný. V 18. minutě přišly dva slepené góly domácích. Nejprve se po přihrávce Korotvičky trefil Haring a o chvíli později se prosadil individuálně Martin Hollý. První třetinu tak domácí vyhráli 4:0.

Do druhé třetiny vstoupili Drtiči stejně dobře jako do první, a sice brzkým gólem. Odražený kotouč po akci Vrby dorazil za bezmocného Žurka Radek Šimeček - 5:0. Domácí byli i nadále v tlaku, který ale přerušilo vyloučení Šimečka za nafilmovaný pád. Hodonínští ale oslabení odehráli ve velké pohodě, Vaškovič dokonce nebyl daleko od šesté branky. Naopak při vyloučení hostujícího Světlíka bylo Žurkovi v brance Břeclavi pořádně horko. Nejprve trefil Šurek v samostatném nájezdu břevno, o chvíli později přestřelil branku Korotvička, stojící sám před brankou. Nato hosté snížili, Holeše překonal Igor Čikl - 5:1. V 35. minutě hosté vstřelili druhou branku, pohotovou střelou se prosadil Prachař - 5:2. V posledních pěti minutách šli po sobě na trestnou lavici Korotvička a Vrba, ale hosté vyloučení nepotrestali. Druhá třetina skončila za stavu 5:2.

Drtičům v tomto utkání vycházely vstupy do třetin. I do třetí třetiny vstoupili rychlým gólem. Přesilovou hru gólově zužitkoval Haring - 6:2. O několik minut později vstřelili domácí sedmou branku, v samostatném úniku nedal Žurkovi šanci Vaškovič - 7:2. Branku mohla vstřelit také Břeclav, ale tečovaná střela nenašla cestu do sítě. V 53. minutě uzavřel na konečných 8:2 Vrba, když poslal střelou z mezikruží puk přesně do růžku hostující branky. Utkání vyhrál Hodonín výsledkem 8:2.

Svatopluk Číhal (trenér Břeclav)
My jsme ten zápas začali hodně ustrašeně, ale na druhou stranu nám toho soupeř moc nepovolil. Prví góly jsme dostali po našich chybách a pak soupeři narostla křídla. Chyběla nám odvaha do hry, fatální chyby v obraně, prostě nás soupeř po všech stránkách předčil a výsledek hovoří za vše.

Jozef Haring (útočník Hodonín)
Už jsme si s klukama řekli, že musíme střílet a zase střílet a né jako v předešlých zápasech. Začalo to tam padat a to je dobře. Jak říkám, každá šance musí skončit minimálně střelou a chodit stále před bránu, jinak to nepůjde. V té druhé třetině jsme trošku polevili a bylo to i tím vedením 5:0, ale pak jsme si řekli v kabině před třetí třetinou že takto hrát nemůžeme a to se nám povedlo a zápas jsme v pohodě vyhráli. Do Orlové jedeme s tím, že chceme bodovat a dáme do toho vše.

11.8. | Hodonín - Břeclav | 5:2
23.8. | Břeclav - Hodonín | 2:6
14.10. | Hodonín - Břeclav | 8:2
2.12. | Břeclav - Hodonín | 5:4
20.1. | Hodonín - Břeclav | 3:1
3.3. | Břeclav - Hodonín | 1:9