Fojtík při premiéře skóroval. Drtiči ale přestřelku nezvládli, v Opavě padli 5:6

úterý 27.11.2018 | Redakce

Vítězná hodonínská série po třech zápasech skončila. Drtiči nezvládli přestřelku v Opavě, kde sice v prostřední části otočili zápas z 1:2 na 4:2, ale o náskok v úvodu třetí třetiny přišli a nakonec v úterní předehrávce 21. kola podlehli domácímu Slezanu 5:6. Dramatickou bitvu rozsekl v 51. minutě obránce Filip Jánošík. Hostům k bodům nepomohla ani premiérová trefa poslední posily, útočníka Josefa Fojtíka.

21.kolo, úterý 27.11.2018
HC Slezan Opava - SHK Hodonín  6:5  (1:0, 2:4, 3:1)
Branky a nahrávky: 18. Hendrych (Krejčí, Rousek), 27. Krejčí (Malina, Hendrych), 39. Rousek, 42. Spratek (Malina, Jánošík), 47. Černý (Wolf), 51. Jánošík (Spratek, Malina) – 23. Sedlák (Charvát, Ševčík), 33. Jurča (Mikéska, Matula), 35. Charvát (Miklík), 37. Dresler (Fojtík, insterle), 44. Fojtík (Fišera). Rozhodčí: Šutara – Konvička, Dohnal.
HC Slezan Opava: Wanecki (Lamla) – Fědor, Kažimír, Zouhar, Krejčí, Šindelář, Štindl, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Černý, Malina, Hendrych
SHK Hodonín: Štěpanovský (Juríček) – Sedlák, Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Polák, Fojtík, Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Matula, Jurča

Drtiči nastoupili do úterního utkání bez útočníka Růžičky a obránce Kellnera. Do sestavy SHK se naopak vrátil uzdravený bek Fišera. Premiéru v modro-oranžovém dresu si ve Slezsku odbyl útočník Josef Fojtík. Zkušený čtyřiatřicetiletý hokejista, který bude v novém klubu nosit číslo osm na zádech, přišel do Hodonína na hostování z prvoligové Poruby.

Vstup do utkání vyšel lépe Slezanu. Hned ve 2. minutě se řítil sám na hostujícího gólmana Štěpanovského domácí útočník Rousek, ale v úniku trefil pouze jeho vyrážečku.

Vzápětí byli v krátkém sledu vyloučení Matula s Dreslerem, Opavští ale dvojnásobnou přesilovku nevyužili. Drtiči oslabení sehráli výborně, navíc mohli udeřit. Po přečíslení dvou hráčů na jednoho orazítkoval kapitán Jurča břevno.

Zkušený hodonínský útočník patřil v úvodní části k nejaktivnějším hráčům, ve 13. minutě měl další příležitost, ale Waneckého nedokázal prostřelit. Následně měl vedoucí gól na hokejce Matula, ale ani on v zakončení neuspěl.

Drtiče v první třetině srážely časté fauly. První tři oslabení hosté zvládli, ale po nedovoleném zákroku Hložánka inkasovali. Tečovaná střela Hendrycha zápěstím skončila až za Štěpanovským v síti.
Slovácký celek po přestávce přidal. Nadějné přečíslení tří na jednoho bránícího hráče ještě nevyřešil, ale v čase 22:55 už udeřil. Střelu Charváta sice Wanecki vyrazil, ale nepokrytý Sedlák odražený kotouč zblízka uklidil pod břevno.
Hosté se ale dlouho neradovali. Opava si totiž brzy vzala po pohledné kombinaci vedení zpět. Hendrych v útočném pásmu přenechal puk Malinovu, který už mohl střílet, ale celou akci ještě vyšperkoval přihrávkou na Krejčího, jenž kotouč uklidil k pravé tyči hodonínské svatyně.
Drtiči se snažili o vyrovnání, soupeře zmáčkli a v přesilové hře podruhé skórovali. Střelu obránce Mikésky od modré čáry chytře tečoval kanonýr Jurča a bylo to 2:2.
Jihomoravané ožili a výsledek za necelé dvě minuty otočili. Hned po vyhraném vhazování vystřelil od modré Miklík. Jeho ránu pohotově usměrnil Charvát, který završil bleskový obrat.
Pak hráli domácí v šesti a rozjetí hosté počtvrté udeřili. Po spolupráci nováčka Fojtíka s Finsterlem skóroval obránce Dresler. Byla to jeho premiérová branka v Hodoníně.

Hotovo ale zdaleka nebylo. Slezan se totiž v závěru prostřední části dostal na dostřel. Rousek se vymanil z rohu kluziště, nabruslil si mezi kruhy a střelou na bližší tyč vymetl horní roh Štěpanovského branky.

Hosté nebrali varování vážně a v úvodu třetí třetiny domácí skóre srovnali. Po Malinově přihrávce se trefil Spratek. Hodonínští hokejisté však přispěchali s rychlou odpovědí a po přesném zásahu si vzali náskok zpět. Do trháku poslal Drtiče debutant Fojtík. Přestřela na opavském ledě dál pokračovala. Na 5:5 srovnal Černý. Opava cítila šanci a dál dřela. Naopak Hodonín vypadl z role a po další chybě inkasoval šestý gól. Další obrat završil bek Jánošík.
Drtiči už v hektickém závěru reagovat nedokázali a po téměř měsíci vyšli bodově naprázdno. Po porážce 5:6 klesli právě za úterního soupeře na páté místo.

Vylepšit pozici mohou hodonínští hráči v sobotu, kdy se představí v Českých Budějovicích, kde vyzvou David Servis.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Jsem velmi zklamaný, že jsme přišli o vedení a zápas prohráli. Utkání bylo vyrovnané, šance měly oba týmy. Bohužel jsme neudrželi vedení 4:2 ani 5:4, což bylo rozhodující. Mrzí mě, že to, co jsme si řekli v kabině, tak jsme na ledě nedodrželi. Udělali jsme dětské chyby, na které jsme doplatili. Rozhodující šestý gól jsme si dali sami, o to víc porážka bolí a štve. V závěru jsme mohli ještě vyrovnat, patnáct sekund před koncem jsme nastřelili tyčku. Musíme porážku hodit za hlavu a v dalším venkovním zápase ji odčinit. Je to pro nás takové varování, abychom se zase probrali a v příštím zápase zase bojovali a hráli jako tým.“

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Začátek byl dobrý, ale pak přišla smolná druhá třetina. Ve třetí části i takhle rozbitý tým ukázal srdce, které ještě dvakrát otočilo nepříznivý stav. Teď záleží na nás, aby nedošlo k uspokojení a dál jsme se zápas od zápasu prali o další body. Před týmem smekám a mám k němu velké uznání.“

1. SUM Šumperk 11 57:25 28
2. HBR Havl. Brod 11 54:28 27
3. VAL Val. Meziříčí 11 51:28 23
4. HOD Hodonín 10 45:35 18
5. OPA Opava 10 38:34 15
6. NJI Nový Jičín 11 30:52 13
7. ZNS Žďár n/S 10 32:43 11
8. KOP Kopřivnice 11 33:44 9