Fantastický Kotvan vymazal střelce Brna! Drtiči z důležitého zápasu s Technikou berou tři body a jsou třetí!

sobota 16.1.2016 | Jan Hochman

Velmi důležité utkání, které může ve vyrovnané tabulce Drtičům při konečném účtování hodně pomoci, zvládla parta trenérů Beťka a Prčíka skvěle! Brněnskou Techniku potřebovali kvůli lepší vzájemné bilanci Drtiči porazit o dvě branky a přesně to se domácím povedlo. Na první gól Zdeňka Juráska z páté minuty navázal v úvodu druhé třetiny Matěj Charvát a to Oranjes stačilo. Hostující střelce totiž doslova k šílenství přiváděl ve skvělé formě chytající Zdenko Kotvan, který si ze zápasu odnáší zasloužené druhé čisté konto v sezoně!

34.kolo, sobota 16.1.2016
SHK Hodonín - HC Technika Brno  2:0  (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Jurásek (Pokorný), 23. Charvát (Jedlička). Rozhodčí: Obadal - Blaha, T. Goňa. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1204. Střely na branku: 29:41. Průběh utkání: 2:0.
SHK Hodonín: Kotvan (Zavadil) - Kolář, Mikéska, Škápik, Nedvěd, Jedlička, Pokorný (C), Polesný - Janás, Sajdl, Špok - Matula, Jurásek (A), Kuba (A) - Černohous, Charvát, Tomi - Venclík. Trenér: Stanislav Beťko.
HC Technika Brno: Jekel (Novák) - Habrovec (C), Vrba, Navrátil, Šidák, Zbořil, Sedlák, Havíř (A), Strýček - Jurča, Brzobohatý P., Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek (A), Biolek, Bustin, Brzobohatý M., Piskoř, Kadlec, Látal, Boček. Trenér: Roman Kaňkovský.

Úvod utkání se nesl ve znamení vzájemného oťukávání, tento stav ovšem trval pouze do páté minuty. Jako první se do statistiky úspěšných střelců zapsal Zdeněk Jurásek, který společně s Tomim přečíslil hostující obranu. Rozhodl se nenahrávat svému kolegovi a zavěsil kotouč pod horní tyčku Jekelovy brány. Kotvan se následně musel na druhé straně kluziště zaskvět proti tvrdému projektilu z Benýškovy hole, za záda nepustil ani žádnou z následných dorážek.

Drtiči odpověděli zhruba o dvě minuty později, to si za brněnskou obranu sjel Kuba. Hodonínský útočník mířil mezi Jekelovy betony, jenže mladík v brankovišti Techniky dokázal včas zacelit tuto mezeru. Všechny tyto brankové příležitosti se odehrály v prvních deseti minutách, po hektické sekvenci se již hra zklidnila, a tak se šlo po první přestávce do kabin za stavu 1:0 pro Hodonín.

Domácí měli perfektní nástup do druhé třetiny, v čase 22:23 to dokázal stvrdit brankou Matěj Charvát. Jedlička narýsoval nádhernou kolmici do středního pásma, centr třetí formace si prudký kotouč ladně zpracoval, prohnal se kolem brněnských zadáků a výstavním blafákem překonal bezmocného Jekela. Ve zbytku prostředního dějství měli výrazně více ze hry hokejisté v černých dresech, své si k tomu řekl i hlavní arbitr Obadal, který se nezdráhal poslat domácí celek hned dvakrát do tří.

V prvním případě se jednalo o kratinkou přesilovku pět na tři, která trvala pouze devět vteřin. To po vyloučení Pokorného měli Technici k dispozici téměř minutu a půl, jenže ani tuto příležitost nedokázali přetavit v branku, hlavně kvůli fantasticky chytajícímu Kotvanovi v hodonínském brankovišti. Po čtyřiceti minutách hry Drtiči vedli o dvě branky, takže s bodovým ziskem z tohoto utkání to začalo vypadat velice slibně.

Kdekdo by čekal, že se domácí družina bude snažit pouze odbránit závěrečnou třetinu zápasu. Jenže nic podobného nenastalo, naopak to byli hodonínští hokejisté, kteří se dostali do první gólové šance ve třetím dějství. Do přečíslení se dostala dvojice Sajdl – Špok, která si mezi sebou několikrát vyměnila kotouč, jenže první jmenovaný byl již v příliš ostrém úhlu na to, aby puk dokázal usměrnit mezi tři tyče. Technika se dostala pořádně ke slovu až pět minut před koncem. Habrovec napřáhl k tvrdé ráně od modré čáry, která ke gólu rozhodně neměla daleko a jen těsně minula Kotvanovu brankovou konstrukci.

Zhruba o minutu později proběhl před hodonínským brankovištěm obrovský závar, Kotvan musel reagovat několika reflexivními zákroky proti brněnským nájezdníkům. Brňanům nepomohla ani závěrečná power-play, hostující lavička se rozhodla odvolat brankáře již necelé tři minuty před koncem základní hrací doby. Postupně se zkoušeli trefit do opuštěné klece Mikéska a Špok, na opačné straně hrací plochy taktéž nikdo nerozvlnil síť. Drtiči tak berou z malého derby všechny body a nahradili Techniku na třetím místě průběžného hodnocení soutěže.

Bylo to další obrovsky těžké utkání s týmem z horních pater tabulky. Technika hrála na čtyři formace, stejně jako Vsetín, a zápas jsme museli odedřít. Stále hrajeme v takové okleštěné sestavě, takže si výhry velmi ceníme.

Roman Kaňkovský (Brno):
Dle mého názoru dnes rozhodovaly přesilové hry. Zvláště v druhé třetině jsme měli několik šancí, byla tam i přesilovka pěti proti třem, ale přestože jsme domácí přestříleli, nepovedlo se nám skórovat.

1. VAL Valašské Meziříčí 33 133:74 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 32 102:94 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 31 112:116 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. VEL Velké Meziříčí 32 105:124 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 31 86:114 33