Famózní obrat. Drtiči otočili duel ve Skalici z 2:5 na 7:5 a v přípravě slaví další výhru

pátek 23.8.2019 | Redakce

Tak tohle byl majstrštyk. Ukázkový obrat. Hodonínští hokejisté se vzepřeli osudu, a i když nešlo o druholigové body, předvedli ukázkový obrat. Drtiči se na ledě ve Skalici nezlomili ani za nepříznivého stavu 2:5. Naopak, v závěrečné části neuvěřitelně povstali a pěti brankami v poslední třetině výsledek famózním způsobem otočili na 7:5. Vítězný gól si v 56. minutě připsal útočník Dominik Matula, který jako jediný z hostujících hráčů skóroval ve čtvrtečním duelu dvakrát.

přát., čtvrtek 22.8.2019
HK Skalica - SHK Hodonín  5:7  (3:1, 1:1, 1:5)
Branky: 1. a 19. Okoličány, 13. P. Kotzman, 28. Štumpf, 41. Dvonč – 50. a 56. Matula, 19. Polák, 35. Charvát, 43. Krejčí, 48. Balán, 60. Janás. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 450.
SHK Hodonín: Hlaváč (Kubáň) – Miklík, Spalovský, Ševčík, Smutný, Věžník, Slabý, Váňa, Vanek – Krejčí, Balán, Jurča – Polák, Mlynář, Janás – Bulín, Charvát, Matula – Leška, Prösl, Hasoň. Trenéři: Flašar a Konečný.

Trenéři Hodonína Flašar s Konečným ve čtvrtek šetřili některé opory, šanci naopak dostali mladíci, kteří jsou na jihu Moravy na zkoušce.

Drtiči vstoupili do utkání špatně a hned při prvním střídání inkasovali. Gólmana Hlaváče ve dvaatřicátém sekundě překonal Okoličány. Hodonínští hokejisté mohli brzy vyrovnat, ale v početní výhodě kotouč za domácího brankáře Ovečku při několika šancích a dorážkách nedotlačili.

Skalica byla v zakončení mnohem efektivnější. Zbytečný faul útočníka Matuly ještě domácí tým nepotrestal, ale ve druhé početní výhodě už slavil. Spolupráci Hílka s Mikeskou přesně zakončil ve 13. minutě P. Kotzman.

A Záhoráci dál nekompromisně trestali nedovolené zákroky soupeře. Jurčův prohřešek v útočném pásmu zužitkoval Okoličány. Drtiči se ovšem rychle probrali a přispěchali s bleskovou odpovědí. Na 1:3 po parádním zakončení snížil Polák.

Úvod prostřední části patřil slováckému celku, ale hosté z náporu nic nevytěžili, naopak ve 27. minutě počtvrté inkasovali. První střelu Štumpfa ještě Hlaváč vyrazil, na dorážku zkušeného útočníka už ale nestačil.

Hodonínští hokejisté se i za nepříznivého stavu tlačili do zakončení, ale nebyli přesní ani důrazní. Druhé branky se dočkali až v přesilové hře. Po výrazném tlaku v útočeném pásmu se opřel do puku Charvát a tvrdou ranou pod vyrážečku překonal domácího gólmana Ovečku.

Jurča a spol. ovšem nezachytili ani úvod třetí periody, kdy domácí útočník Dvonč dotlačil puk za ležícího Hlaváče a zvýšil na 5:2. Drtiči se neustále snažili a za svoji aktivitu byli odměněni v další početní výhodě. Chybu v rozehrávce Skalice potrestal Krejčí. Jeden z nováčků v sestavě SHK se prosadil střelou pod vyrážečkou z mezikruží. V úvodu třetí třetiny se při oslabení blýskl parádním zákrokem gólman Hlaváč, který nastartoval spoluhráče k ještě lepšímu výkonu. Ve 48. minutě vystřihl parádní individuální akci Balán. Někdejší útočník Zlína, Karlových Varů nebo Vítkovic v oslabení prošel až před Ovečku a s přehledem skóroval.

Deset minut před koncem bylo srovnáno 5:5. Matula v početní výhodě nachytal Ovečku a začínalo se od začátku.

V závěru hráli hosté v šesti, další oslabení však zvládli bravurně. Stejně jako celý finiš, který vyzněl jednoznačně pro Drtiče. V 56. minutě završil famózní obrat Matula, triumf slováckého celku pak při power-play soupeře pečetil Janás, který využil špatné rozehrávky protivníka a uklidil kotouč do prázdné odkryté klece.

Jihomoravané zvítězili 7:5 a zvýšili si sebevědomí před blížícími se druholigovými boji. V pátek začnou Drtiči konečně trénovat na Zimním stadionu Václava Nedomanského, kde v úterý a ve čtvrtek odehrají přípravné zápasy proti Moravským Budějovicím a Trnavě.

Michal Konečný (SHK Hodonín): „Víme, že máme v útoku sílu. Začátek v každé třetině byl ale velice špatný. My jsme v první, ve druhé i ve třetí dostali rychle gól, což by se nemělo stávat. Nicméně zase jsme se přesvědčili, že hokej končí v šedesáté minutě. Jsem rád, že jsme dokázali porazit i silnou Skalici. Nezlomily nás ani zbytečné útočné fauly, které nemají žádný smysl. Nám zatím nefunguje oslabení, což ukázal už turnaj v Opavě. Na druhé straně je to pozitivní. Dá se na tom pracovat. Celkově jsme spokojení. Poskládat mančaft ale nebude jednoduché, protože všichni se o místo v sestavě rvou. Chtějí hrát za Hodonín. Teď je na nás s Alešem, abychom poskládali tým, který bude fungovat. Je nás hodně, nějaký řez musíme udělat. Konečně se vracíme do Hodonína. Na cestování se nechceme vymlouvat, ale příprava není tak, jak by měla být. Od pondělí budeme na ledě každý den. V úterý a ve čtvrtek máme zápas, ve středu chceme mít dva tréninky. Už bychom měli najet na rytmus. Do startu druhé ligy schází tři týdny. Nechceme ale bouchat jenom fyzičku, hokej je také hra hlavy.“