Famózní obrat! Drtiči nasázeli Bobrům pět branek za 13 minut. Na Valašsku zvítězili 6:3

středa 12.12.2018 | Redakce

Tohle jsou Drtiči! Hodonínští hokejisté zválcovali dalšího protivníka. Přitom jim vůbec nevadilo, že po dvou třetinách prohrávali 1:3 a fanoušci se pomalu smiřovali s porážkou. Parta kouče Ivana Dorniče ale na Valašsku neuvěřitelně povstala, Bobrům za posledních třináct minut nastřílela pět branek a nakonec souboj tabulkových sousedů ovládla jasně 6:3. Neuvěřitelný obrat završil premiérovým gólem v SHK útočník Tomáš Franek. Drtiči se po dalším triumfu přiblížili vedoucímu Šumperku na rozdíl pěti bodů.

25.kolo, středa 12.12.2018
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  3:6  (2:1, 1:0, 0:5)
Branky a nahrávky: 9. Andris (Báchor), 15. Dvořák (Vaněk), 27. Vaněk (Seidler) – 5. Jurča, 47. Matula (Mikéska, Finsterle), 49. Sedlák (Finsterle), 57. Růžička (Finsterle, Sedlák), 59. Finsterle (Růžička, Matula), 59. Franek (Benýšek). Rozhodčí: Dufka – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 5:6, navíc Pořický (Valašské Meziříčí) 10 minut OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: nehlášeno.
HC Bobři Val. Meziříčí: Slovák (Plšek) – Žák, Baroš, Báchor, Váňa, Weintritt, Holiš, Kamas – Vaněk, Dvořák, Seidler – Dalajka, Martiník, Brunec – Pořický, Daněk, Andris – Paťava, Raška, Kuchařík
SHK Hodonín: Kořének (Štěpanovský) – Sedlák, Mikéska, Dresler, Miklík, Fišera, Šaršok, Kellner, Kobylík – Matula, Růžička, Finsterle – Benýšek, Matějka, Franek – Škutchan, Charvát, Jurča – Hefka, Leška, Hložánek

Hodonínští hokejisté vyrukovali na Bobry se dvěma novými tvářemi. V brance Hodonína se poprvé objevil junior Kořének, který má v druholigovém klubu vyřízeny střídavé starty z extraligového Zlína. V útoku SHK si zase odbyl premiéru Tomáš Franek. Třinecký odchovanec přišel do Hodonína na hostování do konce sezony ze Žďáru nad Sázavou.

Hosté na Valašsku udeřili hned v 5. minutě. Při vyloučení Škutchana skóroval Petr Jurča. Hodonínský kapitán v oslabení využil hrubé chyby soupeře v defenzivě a rychlou střelou propasíroval kotouč za záda brankáře Slováka.

Vzápětí byl vyloučený Finsterle, ale Drtiči dvojnásobné oslabení přečkali. V pokračující přesilovce Martiník orazítkoval tyč, ale v 9. minutě už bylo srovnáno. Ránu Báchora od modré čáry hostující gólman Kořének vyrazil pouze před sebe a důrazný Andris zasunul kotouč po ledě do sítě. Za nerozhodného stavu 1:1 promrhali početní výhodu pět na tři také Drtiči, kteří ještě v první třetině podruhé inkasovali. Mladý brankář Kořének vyrazil střelu Vaňka před sebe a Dvořák, nejproduktivnější hráč Valachů, bleskovou dorážkou završil obrat. Hodonínští hráči v závěru úvodní periody sahali po vyrovnání, ale hned třikrát za sebou orazítkovali konstrukci Slovákovy branky.

Domácí byli v zakončení přesnější. Ve 27. minutě po Seidlerově přihrávce zpoza branky zvýšil nepokrytý Vaněk na 3:1.

V závěru prostřední části byl na čtyři minuty vyloučený obránce Fišera, ale Jihomoravané se ubránili.
Drtiči za nepříznivého stavu přidali a protivníka v úvodu třetí třetiny zmáčkli. Výsledkem drtivého tlaku byla kontaktní branka Matuly, který byl na konci rychlé kombinace v útočném pásmu Bobrů a střelou z první nedal Slovákovi žádnou šanci.
Hodonín dál soupeře mačkal a brzy výsledek srovnal. Milimetrovou přihrávku od Finsterleho zužitkoval obránce Sedlák. Za stavu 3:3 se začínalo od začátku.
Hosty vyrovnání nakoplo, v dramatickém závěru byli aktivnějším týmem. Famózní obrat v čase 56:54 završil Růžička. Bývalý extraligový forvard dorážkou pod horní tyč přiblížil slovácký celek třem bodům.
Hodonínskou euforii pak ještě znásobil Finsterle. Zkušený útočník v předposlední minutě upravil na 5:3. Drtičům to však nestačilo a zkoprnělé Bobry dorazilo šestou ranou. Triumf hostů završil Franek. Poslední posila SHK se trefila po Benýškově přihrávce a vyhnala z branky naštvaného brankáře Slováka.

Drtiči zvítězili na Valašsku 6:3 a vedoucímu Šumperku se dotáhl na rozdíl pět bodů. Náskok se pokusí stáhnout už v sobotu, kdy se představí na ledě Písku.
Valašské Meziříčí doma padlo po více než dvou měsících. Naprázdno před vlastním publikem vyšlo vůbec poprvé v sezoně a ve východní skupině kleslo na čtvrté místo.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Po zápase jsem velmi spokojený a šťastný. Vítězství si všichni užíváme. Výsledek sice vypadá jednoduše, ale nerodil se vůbec lehce. Naopak, zápas jsme museli v třetí třetině těžce otáčet. Utkání jsme začali hrát na čtyři formace, ale měli jsme dost vyloučených, takže hráči se nemohli dostat do tempa, na což jsme doplatili. Po druhé třetině za stavu 1:3 padla v kabině i nějaká tvrdší slova. Sestavu jsme zredukovali na tři lajny, což se nám vyplatilo. Začali jsme hrát jednoduše a vrátili jsme se k tomu, co nás zdobilo v předcházejících zápasech. Vytvořili jsme si velký tlak na soupeřovu branku a nápor přetavili v branky. Po Růžičkově gólu na 4:3 jsme to chtěli udržet, ale po krásných kombinacích jsme přidali další dvě branky a soupeře nepustili do power-play. Chlapcům znovu patří velké poděkování za přístup, výkon i bojovnost. Utkání opravdu odmakali. Podržel nás i mladý brankář Kořének, který si ve Valašském Meziříčí odbyl premiéru a patřil k oporám. Zaslouží velkou pochvalu.“

1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33