Exhibiční závěr. Drtiči jasně přehráli rakouský Linec a na Slezském poháru v Opavě skončili druzí

Exhibiční závěr. Drtiči jasně přehráli rakouský Linec a na Slezském poháru v Opavě skončili druzí
pondělí 19.8.2019 | Redakce

Hodonínským hokejistům poslední utkání na Slezském poháru v Opavě náramně vyšlo. Drtiči si bez problémů poradili s rakouským Lincem a po jednoznačné výhře 5:0 skončili na třídenním mezinárodním turnaji druzí za polskou Osvětimí. Slovácký celek rozhodl závěrečný nedělní duel čtyřmi brankami v úvodní třetině. Triumf pak ve 48. minutě završil svým druhým gólem v zápase Tomáš Mlynář. Brankář Andreas Kubáň poprvé v letní přípravě vychytal čisté konto.

 
 
přát., neděle 18.8.2019
Linz - SHK Hodonín  0:5  (0:4, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Matula (Finsterle), 12. Mlynář (Slabý), 16. Krejčí (Slabý, Janás), 18. Charvát (Matula), 49. Mlynář (Matějka).
SHK Hodonín: Kubáň (Hlaváč) – Bulín, Smutný, Janás, Matula, Leška, Finsterle, Ševčík, Miklík, Polák, Pröschl, Krejčí, Věžník, Hasoň, Vaněk, Slabý, Spalovský, Mlynář, Charvát, Matějka, Váňa

Komentář k zápasu

Drtiči měli proti rakouskému soupeři výtečný nástup a hned ve 4. minutě se ujali vedení. Trefil se Matula. Jihomoravané měli dál navrch a svoji převahu vyjádřili dalšími brankami. Ve 12. minutě se trefil Mlynář, následně se prosadil Krejčí a skvělou dvacetiminutovku završil Charvát.

Hodonínští za rozhodnutého stavu zvolnili a zahazovali šance. Drtiči i v závěrečné periodě kontrolovali hru i výsledek, který ve 49. minutě navýšil Mlynář. Linec se na výraznější odpor nezmohl.

Drtiči se tak z Opavy vracejí s bilancí dvou výher a jedné porážky. Herní příprava na novou druholigovou sezonu pokračuje ve čtvrtek ve Skalici.

Ohlasy trenérů

Aleš Flašar (SHK Hodonín): „Byl to zcela jednoznačný zápas. Na soupeře jsme od začátku vletěli a zápas čtyřmi brankami v první třetině rozhodli. Kluci už ve druhé třetině začali vymýšlet a kombinace ještě přikrášlovali dalšími přihrávkami. Mohli jsme přidat další branky, ale i výhra 5:0 stačí. Linec nás moc neprověřil, vypracoval si jenom minimum šancí. S turnajem jsme spokojení. Odehráli jsme tři zápasy, viděli v akci všechny hráče. Akce byla i po organizační stránce povedená. Žádné problémy nebyly. Teď se sejdeme ve středu, kdy máme ve Skalici trénink a ve čtvrtek nás tam čeká další přípravný zápas. Kádr zatím necháme v této podobě, postupně ho ale budeme zužovat.“
 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Tip: Levný nábytek a kuchyně

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS