Exhibiční závěr. Drtiči jasně přehráli rakouský Linec a na Slezském poháru v Opavě skončili druzí

pondělí 19.8.2019 | Redakce

Hodonínským hokejistům poslední utkání na Slezském poháru v Opavě náramně vyšlo. Drtiči si bez problémů poradili s rakouským Lincem a po jednoznačné výhře 5:0 skončili na třídenním mezinárodním turnaji druzí za polskou Osvětimí. Slovácký celek rozhodl závěrečný nedělní duel čtyřmi brankami v úvodní třetině. Triumf pak ve 48. minutě završil svým druhým gólem v zápase Tomáš Mlynář. Brankář Andreas Kubáň poprvé v letní přípravě vychytal čisté konto.

přát., neděle 18.8.2019
Linz - SHK Hodonín  0:5  (0:4, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Matula (Finsterle), 12. Mlynář (Slabý), 16. Krejčí (Slabý, Janás), 18. Charvát (Matula), 49. Mlynář (Matějka).
SHK Hodonín: Kubáň (Hlaváč) – Bulín, Smutný, Janás, Matula, Leška, Finsterle, Ševčík, Miklík, Polák, Pröschl, Krejčí, Věžník, Hasoň, Vaněk, Slabý, Spalovský, Mlynář, Charvát, Matějka, Váňa

Drtiči měli proti rakouskému soupeři výtečný nástup a hned ve 4. minutě se ujali vedení. Trefil se Matula. Jihomoravané měli dál navrch a svoji převahu vyjádřili dalšími brankami. Ve 12. minutě se trefil Mlynář, následně se prosadil Krejčí a skvělou dvacetiminutovku završil Charvát.

Hodonínští za rozhodnutého stavu zvolnili a zahazovali šance. Drtiči i v závěrečné periodě kontrolovali hru i výsledek, který ve 49. minutě navýšil Mlynář. Linec se na výraznější odpor nezmohl.

Drtiči se tak z Opavy vracejí s bilancí dvou výher a jedné porážky. Herní příprava na novou druholigovou sezonu pokračuje ve čtvrtek ve Skalici.

Aleš Flašar (SHK Hodonín): „Byl to zcela jednoznačný zápas. Na soupeře jsme od začátku vletěli a zápas čtyřmi brankami v první třetině rozhodli. Kluci už ve druhé třetině začali vymýšlet a kombinace ještě přikrášlovali dalšími přihrávkami. Mohli jsme přidat další branky, ale i výhra 5:0 stačí. Linec nás moc neprověřil, vypracoval si jenom minimum šancí. S turnajem jsme spokojení. Odehráli jsme tři zápasy, viděli v akci všechny hráče. Akce byla i po organizační stránce povedená. Žádné problémy nebyly. Teď se sejdeme ve středu, kdy máme ve Skalici trénink a ve čtvrtek nás tam čeká další přípravný zápas. Kádr zatím necháme v této podobě, postupně ho ale budeme zužovat.“