Dvě třetiny vyrovnaná bitva, závěr gólová divočina. Drtiči proti Žihadlům potvrdili roli favorita, zvítězili 8:6

středa 30.10.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Z vyrovnaného zápasu se stala exhibice a taky pořádná kanonáda. Hodonínští hokejisté se proti Moravským Budějovicím čtyřicet minut trápili, nakonec ale odpor Žihadel zlomili. Hlavně díky pěti brankám v závěrečné periodě nad posledním týmem východní skupiny druhé ligy zvítězili 8:6 a zvedli si náladu před dalšími bitvami. Slovácký celek se po 14. kole vrátil zpátky na čtvrté místo, soupeř z Vysočiny je dál bez bodu poslední.

14.kolo, středa 30.10.2019
SHK Hodonín - HC Moravské Budějovice 2019  8:6  (1:1, 2:1, 5:4)
Branky a nahrávky: 13. Matula (Miklík, Mlynář), 29. Bulín (Balán), 35. Jurča (Komínek), 42. Janás (Balán, Bulín), 47. Bulín (Balán, Čermák), 49. Polák (Charvát), 52. Komínek (Horák, Miklík), 54. Hložánek (Miklík) – 20. D. Horký (Brabec, Svoboda), 38. Procházka (Krutiš, Svoboda), 56. Krutiš (Molnar, D.), 57. Piš (Bazala, Alexa), 60. Procházka (Hovsepyan), 60. D. Horký (Krutiš). Rozhodčí: Vaněk – Mikšík, Pospíšil. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 909. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 8:2, 8:6.
SHK Hodonín: Hlaváč (Kubáň) - Sedláček, Slabý, Horák, Věžník, Miklík, Čermák - Mlynář, Pröschl, Jurča, Balán, Krejčí, Charvát, Bulín, Hložánek, Leška, Janás, Matula, Komínek, Polák.
HC Moravské Budějovice 2019: Kořének (50. Vacek) - Kruckovyč, Bazala, Šána, Brabec, Trnka, Molnár, Procházka, Krutiš, Hovsepyan, Piš, Alexa, Sigmund, M. Horký, D. Horký, Kosnar, Svoboda, Sorger.

Hodonínští hokejisté šli do středečního zápasu bez potrestaného obránce Ševčíka. Žihadla naopak na Slovácko dorazila i s novými posilami.

V brance nastoupil devatenáctiletý zlínský odchovanec Michal Kořének, který byl ještě vloni na soupisce Drtičů. A v útoku hrál pětadvacetiletý hokejista s arménskými kořeny Norair Hovsepjan, jenž si udělal jméno především loni v Orlové, kde patřil k nejproduktivnějším hráčům.

Nástup do utkání měli překvapivě lepší hosté, kteří se hned třikrát ocitli před brankářem Hlaváčem, ale ve výhodné pozici ani jednou neuspěli.

Drtičům pomohla až přesilová hra po nedovoleném zákroku Davida Horkého, který přidržel protihráče a musel za katr. Slovácký celek výhodu jednoho muže využil a po trefě Matuly šel ve 13. minutě do vedení.

Moravské Budějovice, které úvodních jedenáct zápasů prohrály a nezískaly žádný bod, však dál favorita zlobily. V závěru první třetiny se na Hlaváče řítil David Horký, ale v jasné šanci neuspěl.

Žihadla udeřila až v čase 19:06. Byl to právě David Horký, jenž uklidil kotouč za hodonínského gólmana a srovnal na 1:1.

Jihomoravané si mohli vzít vedení zpět hned v úvodu prostřední části, kdy se domácí v oslabení řítili dva na jednoho, ale Komínek nedokázal přesně přihrát Matulovy a bylo po šanci.

Drtiči se podruhé prosadili ve 29. minutě. Po Balánově přihrávce skóroval Bulín.

Vzápětí byl blízko gólu mladík Pröschl. Jeho rána ale skončila na tyči. Na 3:1 zvýšil až kapitán Jurča. Zkušený útočník SHK se trefil přesně do šibenice. Hostující gólman Kořének neměl nárok zasáhnout.

Pak byl vyloučen domácí Bulín a Moravské Budějovice podruhé v zápase udeřily. Přesilovku využil nestárnoucí Procházka.

Hodonínští hokejisté si ale hned po druhé přestávce vzali dvoubrankový náskok zpět. Parádní spolupráci Balána a Bulína přesně zakončil Janás a bylo to 4:2.

Závěrečnou část už jasně opanovali domácí borci, kteří navýšili náskok a zápas dovedli do vítězného konce. Pátý úder soupeři zasadil Bulín, kterému asistoval Balán, šestý gól Drtičů vstřelil Polák.

Žihadlům závěr nevyšel. Celek z Vysočiny v 50. minutě přišel o zraněného brankáře Kořénka, náhradník Vacek ve zbytku utkání inkasoval dvě branky. V exhibičním a neskutečně divokém závěru udeřili Komínek s Hložánkem. Pro druhého jmenovaného to byla premiérová trefa v letošní druholigové sezoně.

Hosté stačili debakl zmírnit na přijatelných a hodně divokých 8:6, když výsledek postupně upravili Krutiš s Pišem, Milanem Procházkou a Davidem Horkým.

Drtiči se věrným fanouškům znovu představí v sobotu, kdy na Zimním stadionu Václava Nedomanského hostí Nový Jičín.

Michal Konečný (SHK Hodonín): „Jsem moc rád, že jsme po dvou porážkách zase zvítězili. Tři body jsme získali zaslouženě. Jednoduché to ale nebylo. Hosté dvě třetiny zlobili, byli nepříjemní a vypracovali si rovněž nějaké šance ke skórování. Určitě k nám nepřijel odevzdaný soupeř. My jsme ale ve třetí třetině stáhli sestavu a zápas rozhodli. Konečně se nám podařilo proměnit šance, byli jsme produktivní a napadalo nám to tam. Závěr byl ale pro mě nepochopitelný. I když vím, že i takové věci k hokeji patří. Tak, jak nám tam napadalo skoro všechno, tak i hostům skončila každá jejich střela v naší síti. Posledních pět minut mi trochu kazí dojem z utkání i z výsledku, ale hlavní jsou tři body. Co mě mrzí, jsou právě ty laciné branky. Nepochopitelný výpadek v posledních pěti minutách jde i na vrub gólmana, kterému utkání tentokrát tolik nesedlo. I když hráče veřejně většinou nekritizuji, tak to prostě je. Věřím, že na výhru navážeme i v sobotu proti Novému Jičínu, kterému máme co oplácet.“