Dvě třetiny trápení, pak gólová smršť. Drtiči šesti brankami ve třetí třetině zničili Kopřivnici, přesvědčivě vyhráli 8:3

sobota 19.10.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Čtyřicet minut to vypadalo na vyrovnané utkání, pořádné drama. Nakonec se ze sobotní bitvy Drtičů s Kopřivnicí stala selanka, jednoznačná záležitost domácího týmu. Hodonínští hokejisté v 11. kole východní skupiny druhé ligy deklasovali Tatru 8:3, když po druhé třetině byl stav nerozhodný 2:2. Slovácký celek ale v závěrečné části spustil brankovou smršť, soupeři ze severu Moravy nasázel šest branek a nakonec s přehledem zvítězil.

11.kolo, sobota 19.10.2019
SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice  8:3  (0:0, 2:2, 6:1)
Branky a nahrávky: 21. Janás (Miklík, Komínek), 40. Komínek (Balán, Janás), 43. Bulín (Komínek, Matula), 48. Komínek (Matula), 50. Matula (Miklík, Charvát), 51. Finsterle (Balán), 55. Ševčík (Jurča), 57. Jurča (Balán, Polák) – 23. Suchý (Štěpánek, Ďurač), 35. Ollender (Sluštík, Ďurač), 59. Ďurač (Rudl, Ollender). Rozhodčí: Maťašovský – Hübl, Kráľ. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 965. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 8:2, 8:3.
SHK Hodonín: Kubáň (Hlaváč) – Věžník, Horák, Ševčík, Sedláček, Slabý, Miklík, Čermák – Balán, Jurča, Bulín, Leška, Krejčí, Komínek, Pröschl, Charvát, Finsterle, Hložánek, Matula, Janás, Polák.
HC TATRA Kopřivnice: Fendrich (Kučera) – Bail, Fojtík, Štěpánek, Krzák, Rudl, Stříž, Imrich – Marek, Suchý, Gola, Fojtík, Hrubý, Ďurač, Ollender, Sluštík, J. Mach, M. Mach.

Sobotní zápas začal pořádně zhurta. Už ve 3. minutě domácí obránce Věžník zalehl puk a rozhodčí Maťašovský za úmyslné zdržování hry nařídil proti Drtičům trestné střílení.

Hodonínský gólman Kubáň ale spoluhráče v těžké chvíli podržel a nájezd bravurním zákrokem zneškodnil. Následně fauloval další bek Miklík, ale Kopřivnice přesilovou hru nevyužila.

Pak si početní výhodu zahráli také Drtiči, hosté ze severu Moravy se ale dobře bránili. Domácí pak dokonce promarnili dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. Domácí se za celou dobu pořádně neusadili v útočném pásmu, hostujícího gólmana takřka neprověřili.

V závěru první třetiny zahrozila Kopřivnice. Po závaru nebezpečně stříleli M. Mach s Ollenderem a Ďuračem, Kubáň ale mužstvo podržel.

Drtiči udeřili ve 21. minutě. Domácí útočník Janás dostal přihrávku na modrou čáru, potáhl kotouč na hranici kruhu a střelou pod lapačku překonal Fendricha.

Jihomoravané se ale moc dlouho neradovali. Kopřivnice přispěchala s bleskovou odpovědí. Po Ďuračově asistenci srovnal Suchý na 1:1. Domácí pak zbytečně faulovali. V krátkém sledu šli za katr Horák, Ševčík a Charvát.

Hosté dlouho hráli pět na tři, vypracovali si tři tutovky, ale famózní Kubáň všechny šance zneškodnil. V polovině zápasu mohl vedení na stranu SHK vrátit Finsterle. Zkušený útočník ale ve velké šanci selhal, když Fendrich jeho ránu vyrazil betonem.

Kopřivnice šla do vedení ve 36. minutě, kdy se v početní výhodě prosadil Ollender, jenž překonal Kubáně stahovačkou do bekhendu.

Severomoravané byli dál nebezpečnější, Drtičům to v prostřední části vůbec nešlo, přesto čtyři sekundy před koncem druhé třetiny skóre srovnali. Prosadil se Komínek.

Zatímco čtyřicet minut bylo naprosto vyrovnaných, závěrečná část jednoznačně patřila Drtičům, kteří si na Zimním stadionu Václava Nedomanského otevřeli střelnici. Jihomoravané nasázeli soupeři šest branek za čtrnáct minut a zápas rozhodli ve svůj prospěch.

Hodonín nasměroval za třemi body Bulín, který ve 43. minutě po Komínkově přihrávce uklidil kotouč do odkryté branky a vrátil favoritovi vedení.

Náskok domácích navýšil Komínek, který ve středním pásmu nabral rychlost, objel obránce, položil i gólmana a pohodlně upravil na 4:2.

Pak přečíslení dvou na jednoho zužitkoval Matula, kterému přesně nabil obránce Miklík. Kopřivnický brankář Fendrich už se nestihl přesunout.

Vzápětí Balán vymotal trojici protihráčů, naservíroval kotouč Finsterlovi a ten už měl jednoduchou práci.

Na 7:2 zvyšoval obránce Ševčík. Mladý bek projel celé hřiště a po nádherném sólu uklidil puk do sítě. V 57. minutě se mezi střelce zapsal kapitán Jurča. Hosté stačili debakl pouze zmírnit, když na konečných 8:3 upravil Ďurač.

Hodonínští hokejisté si další výhrou pojistili čtvrtou příčku v tabulce a vylepšili skóre. Před sebou mají dva venkovní zápasy. Ve středu hrají Drtiči ve Žďáru nad Sázavou, za týden v sobotu jedou do Opavy.

Aleš Flašar (SHK Hodonín): „Dvě třetiny to z naší strany nebylo dobré. Hodně jsme se trápili. Sice jsme se snažili, ale nemělo to šťávu. Nešlo nám to, hráli jsme bez pohybu a všude byli pozdě. Je vidět, že nám chybí tempo. Jeden zápas za týden je pro nás málo. Hodně nám pomohla vyrovnávací branka na 2:2 v závěru druhé třetiny. Byl to dost důležitý moment. Zvedlo nám to sebevědomí. Ve třetí třetině jsme sestavu stáhli na tři formace a dali šest gólů. Všechno to byly krásné branky. Po deseti minutách za rozhodnutého stavu jsme zase nechali hrát všechny formace. Je to pro nás důležité vítězství. Jsme rádi za tři body. Snad jsme alespoň tou třetí třetinou zvedli fanouškům náladu. Pro Kopřivnici je ale výsledek až příliš krutý.“

Jaroslav Kofroň (HC ISMM Kopřivnice): „Je to pro nás hodně krutý výsledek. Dvě třetiny jsme měli mírnou převahu. Bohužel se nám nepodařilo využít naše šance. Tak, jak jsem hráli čtyřicet minut bez větších chyb, tak ve třetí třetině jsme jich udělali víc než za poslední dva zápasy a Hodonín je trestal."