Dva góly v oslabení, jeden v přesilovce. Drtiči uhasili Plameny, ze Žďáru nad Sázavou vezou cennou výhru

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté ve druhé lize zvládli další těžkou šichtu a podruhé za sebou berou všechny body. Drtiči ve 30. kole zvítězili na ledě Žďáru nad Sázavou 5:2 a šesté Kopřivnici odskočili na rozdíl devíti bodů. Slováckému celku na Vysočině náramně vyšla oslabení, když dvakrát skórovali ve čtyřech a jednou se prosadili i v přesilové hře. Svěřenci trenéra Konečného uhasili Plameny až v závěru, vítěznou trefu zaznamenal Tomáš Komínek.

30.kolo, středa 8.1.2020
SKLH Žďár nad Sázavou - SHK Hodonín  2:5  (0:0, 2:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 25. Medek (Kunstmüller, Adam), 30. Adam (Medek, Kadleček) – 22. Charvát (Miklík), 26. Hložánek (Leška), 29. Komínek (Bulín), 56. Čejka (Ševčík, Horák), 59. Charvát (Jurča, Komínek). Rozhodčí: Reich - Urubčík, Čelechovský. Vyloučení: 3:5, navíc Komínek (Hodonín) 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 565. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Pleva, Lojek, Koželuh, Spálovský, Kadleček, Kališ – Gregar, Kovářů, Heinrich, Bureš, Jícha, Wasserbauer, Prokš, Adam, Chlubna, Medek, Kunstmüller.
SHK Hodonín: Kubáň (Haloda) – Dřímal, Věžník, Ševčík, Sedláček, Slabý, Miklík, Horák – Hložánek, Komínek, Mlynář, Pröschl, Čejka, P. Bulín, Krejčí, Charvát, J. Bulín, Leška, Janás, Jurča.

Hodonínští hokejisté nastoupili do středečního zápasu bez mladíků ze zlínské juniorky. Zato se do sestavy SHK vrátil útočník Čejka a obránce Dřímal.

V úvodu utkání měl více práce domácí gólman Sláma, který ale všechny šance soupeře kryl. Na druhé straně Drtiče podržel Kubáň hlavně po samostatném úniku Kovářů. V 11. minutě byl vyloučen hodonínský bek Věžník, slovácký celek ale první oslabení ustál.

V závěru úvodní periody si početní výhodu zahrál také Hodonín. Ani hosté ale sekání domácího útočníka Medka nepotrestali.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen obránce Drtičů Horák a Jihomoravané v oslabení nečekaně udeřili. Po Miklíkově asistenci se ve 22. minutě prosadil Matěj Charvát.

Plameny ale přispěchaly s bleskovou odpovědí. Na 1:1 srovnal domácí Medek. Jenže vzápětí zase slavili hosté. Trefil se Erik Hložánek, který svým druhým gólem v letošní sezoně vrátil Drtičům znovu vedení.

To hned v dalším oslabení navýšil útočník Komínek, jenž v čase 28:06 zvyšoval v početní nevýhodě na 3:1.

Přestřelka ale v prostřední části dál pokračovala. Hokejisty Žďáru nad Sázavou vrátil do hry kontaktní brankou Adam, jemuž asistoval Medek. V závěru druhé třetiny se hra zklidnila, takže po čtyřiceti minutách hosté o gól vedli.

Plameny vstoupily do závěrečného dějství aktivně, ale Drtiči se dobře bránili. Hosté navíc skvěle zvládli oslabení po nedovoleném zákroku kapitána Jurči. Pak obdržel dvouminutový trest také Ševšík, ale Kubáň po střelách Lojka a Wasserbauera dobře zasáhl.

Na druhé straně byl pět minut před koncem vyloučen domácí zadák Lojek a hodonínští hokejisté druhou přesilovku v zápase bleskově zužitkovali. Na 4:2 upravil navrátilec v sestavě Jakub Čejka.

Triumf Drtičů završil Matěj Charvát.

Hodonínští hokejisté se na středeční výhru ve Žďáru nad Sázavou pokusí navázat v sobotu v Opavě, kde budou hrát o další důležité druholigové body.

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „Jsem samozřejmě spokojený, protože tři body ze Žďáru, který je velmi nepříjemný soupeř, se nevozí snadno. Musím pochválit především brankáře Andrease Kubáně, který nás neskutečně podržel. Ale celý tým hrál dobře. Začali jsme velice dobře. Prostě tak, jak jsme chtěli. To znamená aktivně a soupeře jsme přebruslovali. Góly jsme ale začali dávat až od druhé třetiny. Za stavu 3:1 mě kluci naštvali, protože si mysleli, že je to hotové a pustili domácí tým kontaktní brankou zbytečně do hry. Hlavně proto jsem byl o druhé přestávce na ně hodně naštvaný. Třetí třetina byla hlavně věcí disciplíny. Sice jsme tam udělaly nějaké fauly, ale nakonec jsme to zvládli. Myslím, že naše vítězství je zasloužené, protože jsme v závěru lépe bruslili než Žďár. Jsem rád, že celý zápas vydržel Kuba Čejka, který moc chtěl hrát a pomohl nám také jedním gólem.“ Radek Haman (SKLH Žďár nad Sázavou): „Gratuluji Hodonínu. Dnes byl určitě lepším mužstvem. Víc to asi dnes komentovat nebudu.“

18.9. | Hodonín - Žďár nad Sázavou | 4:3p
23.10. | Žďár nad Sázavou - Hodonín | 2:1
27.11. | Hodonín - Žďár nad Sázavou | 5:4p
8.1. | Žďár nad Sázavou - Hodonín | 2:5