Drtičům vstup do nového roku 2020 vyšel. Vyrovnaný souboj s Kopřivnicí rozhodl uzdravený kapitán Petr Jurča

sobota 4.1.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté první zápas v novém roce 2020 zvládli. Drtiči porazili oblíbenou Kopřivnici i počtvrté v letošní sezoně a po fotbalovém výsledku 2:1 odskočili sobotnímu soupeři na rozdíl šesti bodů. Vyrovnané střetnutí v 51. minutě rozsekl domácí kapitán Petr Jurča, který se vrátil do sestavy SHK po dvou měsících. Vydařenou premiéru v modrooranžovém dresu mají za sebou zlínští mladíci Jáchym Janošek, Sebastian Fajkus a Matěj Sebera, kteří slušným výkonem pomohli slováckému celku k důležitým třem bodům.

29.kolo, sobota 4.1.2020
SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice  2:1  (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Komínek, 51. Jurča (Miklík) – 45. Marek (Gola). Rozhodčí: Maťašovský – Maloušek, Komínek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 997. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
SHK Hodonín: Kubáň (Haloda) – Věžník, Ševčík, Sedláček, Slabý, Miklík, Horák, Janošek – Pröschl, Jurča, Sebera, Bulín, Hložánek, Leška, Janás, Fajkus, Komínek, Krejčí, Mlynář, Charvát.
HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Kučera) – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, Fojtík, Stříž – Sluštík, Jakub Mach, Bochnak, Matěj Mach, Daron, Suchý, Pěnčík, Gola, Hrubý, Marek, Fojtík, Gebauer.

Hodonínští hokejisté vstoupili do prvního zápasu v novém roce 2020 bez zraněného útočníka Matuly, slováckému celku scházeli také obránce Dřímal nebo útočníci Čejka s Polákem.

Premiéru v oranžovomodrém dresu si naopak mladíci ze zlínské juniorky Jáchym Janošek, Sebastian Fajkus a Matěj Sebera. Do sestavy SHK se vrátil uzdravený kapitán Jurča.

V první třetině byl k vidění vyrovnaný hokej. Drtiči udeřili hned ze své první vážnější šance. Po pětatřiceti sekundách se prosadil Komínek a bylo to 1:0.

Ve zbytku úvodní části se ale spíše oba týmy spíše hledaly. Dobře rozjeté akce brzdily časté nepřesnosti, vyložených šancí nebylo mnoho. Drtičům vázla souhra, mladíci se Zlína se ale snažili.

Kopřivnice zabrala až na konci první periody. Severomoravané několikrát dostali soupeře pod tlak, ale brankář Kubáň spoluhráče podržel. Předtím se několikrát vyznamenal spolehlivý gólman Hromada.

Fotbalový výsledek 1:0 svítil na světelné tabuli i po čtyřiceti minutách. Ani v prostřední části neměl žádný z mančaftů výraznější převahu.

Oba týmy dobře bránily, dramatických momentů i vyložených šancí bylo poskrovnu. Kopřivnice si vytvořila tlak hlavně v přesilových hrách, kdy nejprve usedl za katr Věžník a po něm vyfasoval dvouminutový trest také Hložánek. Drtiči ale oslabení zvládla a do třetí třetiny si s sebou nesli hubené vedení.

To mohl na začátku závěrečné části navýšit Komínek, ale zkušený útočník v početní výhodě netrefil odkrytou hostující branku. Kopřivnice oslabení přečkala a ve 45. minutě skóre srovnala. Po chybě domácí defenzivy se prosadil Marek.

Drtiči si po vyloučení Gebauera mohli vzít vedení zpět, ale další početní výhodu v zápase nezužitkovali. Krátce po návratu zkušeného hostujícího útočníka se ale Jihomoravané podruhé prosadili. V čase 50:40 se trefil kapitán Jurča a přiblížil Hodonín důležité výhře.

Hotovo ale zdaleka nebylo. Tatra bojovala, v závěru se ale o nápor připravila dalším faulem sama. Hosté i tam mohli výsledek srovnat, když v posledních dvacet sekundách protivníka zmáčkli, ale výtečný Kubáň puk za svá záda nepustil.

Drtiči tak po Silvestru vydřeli výhru 2:1 a udrželi se v kontaktu za třetí Opavou i čtvrtým Valašským Meziříčím.

Hodonínské hokejisty nyní čeká další venkovní dvojzápas. Slovácký celek se nejprve ve středu představí na ledě Žďáru nad Sázavou, za týden v sobotu se pak utká se Slezanem v Opavě.

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „Jsem spokojený. Kluky jsem za výkon pochválil. Byl to vyrovnaný zápas. Určitě to nebylo jednoduché, ale ve finále jsme to ubouchali. Kolikrát je lepší vyhrát 2:1, než třeba 5:1. Tři body jsou pro nás důležité. Hrozně si cením toho, že jsme i po obdržené brance na začátku třetí třetiny šli za vítězstvím a vstřelili druhou branku. Těší mě, že ji dal právě Petr Jurča, který nám hrozně dlouho chyběl. Věřím, že mu branka pomůže a bude dál oporou. Podržel nás také brankář Kubáň, který znovu chytal fantasticky. Velmi dobře zahráli i tři mladíci ze Zlína. Nebáli se hrát, byli aktivní, na ledě vypadali opravdu dobře. Je to cesta do budoucna. S mladými hráči musíme dál pracovat.“

1. SUM Šumperk 40 211:89 103
2. OPA Opava 40 146:132 68
3. HBR Havl. Brod 40 148:133 67
4. HOD Hodonín 40 148:140 65
5. VAL Val. Meziříčí 40 138:123 64
6. KOP Kopřivnice 40 125:122 58
7. ZNS Žďár n/S 40 138:152 52
8. NJI Nový Jičín 40 118:165 45