Drtiči zvrátili špatný vývoj zápasu, bod navíc za výhru v nájezdech však berou hráči Jičína

sobota 21.11.2015 | Petr Svoboda

Drtiči v jednadvacátém kole proti Novému Jičínu nezačali vůbec dobře, když po první třetině prohrávali už o dvě branky. Pak ale zabojovali a utkání bezmála tři minuty před koncem vyrovnali a vynutili si prodloužení. V nastaveném čase gól nepadl a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V nich se na straně Drtičů prosadil pouze Dominik Matula, přičemž za jičínské kontrovali Zdeněk s Halodou a získali tak druhý bod pro svůj tým. Oslavenci Zdeněk Jurásek a Petr Pokorný tak své narozeniny výhrou neoslavili.

21.kolo, sobota 21.11.2015
SHK Hodonín - HK Nový Jičín  4:5sn  (0:2, 1:2, 3:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Sajdl (Kolář, Kučera), 43. Pokorný (Jedlička), 49. Peš (Jurásek, Matula), 57. Kolář (Sajdl, Kučera) - 6. Flašar (Lehečka, Zdeněk), 13. Flašar (Zdeněk, Lehečka), 22. Gebauer (Kratochvíl M., Kratochvíl Š.), 37. Kratochvíl M., rozhodující nájezd Haloda. Rozhodčí: Kika - Blaha, Wesley. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1131. Střely na branku: 37:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 4:4, 4:5.
SHK Hodonín: Zavadil (Kotvan) - Kolář, Pokorný (C), Škápik, Nedvěd, Polesný, Jedlička, Janota - Matula, Sajdl, Kučera - Peš, Jurásek (A), Kuba (A) - Piskoř, Charvát, Vrba - Tomi, Hložánek. Trenér: Lubomír Oslizlo.
HK Nový Jičín: Iláš (Kozák) - Kužílek, Flašar, Hruška, Hoďa, Horák, Haloda, Cabák - Gebauer, Kratochvíl Š., Škumát, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Kovařčík, Málek, Kratochvíl M., Ižácký, Novotný, Uhlár. Trenér: Aleš Flašar.

Drtiči se snažili navázat na výhru s Opavou, tento cíl se jim však začal v první třetině vymykat. Už v páté minutě při vyloučení Sajdla našel Lehečka nezištnou přihrávkou Patrika Flašara, který zapsal první jičínský gól tohoto utkání.

Následně byla Drtičům nabídnuta přesilovka při vyloučení Hrušky, ta ovšem nebyla zužitkována. Šanci další přesilové hry následně dostali také hráči Nového Jičína, ale gól v ní nepřidali. To se jim povedlo až dvě minuty po jejím konci, kdy po opět po spolupráci Zdeňka a Lehečky zakončoval Patrik Flašar. Do konce třetiny Drtiči provedli pár střeleckých pokusů, ale bez gólového efektu.

Druhá perioda začala velmi zhurta. Drtičům se povedlo korigovat stav zápasu díky Jakubu Sajdlovi, který snížil na dva jedna z pohledu domácích. Radost z gólu netrvala dlouho, protože po dvaačtyřiceti vteřinách hry se prosadil po chybě obrany Oranjes Robin Gebauer a vrátil hostům dvoubrankové vedení.

V dvaatřicáté minutě mohli oranžovo-modří vyrovnat, ale Iláš v bráně Jičína šance Juráska a Kuby vychytal. Po třech minutách byla Drtičům poskytnuta šance přesilovky, gól však padl na druhé straně. Po chybě hodonínského beka se dostal ke kotouči Matouš Kratochvíl a v oslabení propálil Zavadila. Těsně před koncem třetiny mohl snížit Kučera, ale Iláše nepřekonal.

Domácí věděli, že nemají co ztratit a do další části nastoupili velmi aktivně. Už dvě minuty po začátku třetí periody přesnou střelou od modré propálil Iláše dnes devětatřicetiletý kapitán Petr Pokorný. Jičínští díky přesilovce opět získali větší jistotu na své hokejky a drželi skóre neměnné. Když ale v osmatřicáté minutě udeřil po krásné přesilovkové akci Petr Peš, museli se hosté bát o výsledek.

Drtiči dlouho hrozili a konečně v sedmapadesáté minutě se jim podařilo při další přesilovce vyrovnat po dělovce Daniela Koláře. Utkání tedy dospělo do prodloužení, ve kterém se ale nic moc důležitého neudálo a na řadu přišly samostatné nájezdy. Dominik Matula sice svůj nájezd, na rozdíl od minulého utkání, proměnil, ten samý počin se ovšem povedl i Zdeňkovi a Marku Halodovi, který obstaral hostům druhý bonusový bod navíc.

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
Vstup do utkání a vlastně celé první dvě třetiny nebyly podle našich představ. Nehráli jsme vůbec dobře. Neměli jsme pohyb, málo jsme bruslili, chyběl větší důraz a z toho plynuly chyby a fauly. Takový je hokej. Nadělali jsme spousty chyb, které jsme v minulých zápasech nedělali a soupeř to dokázal potrestat. Prohrávali jsme 1:4 a před poslední třetinou jsme si v kabině řekli, že nemáme co ztratit a že se s tím ještě pokusíme něco udělat a popereme se o výsledek. Kluci tu poslední část odehráli dobře a dokázali jsme dotáhnout zápas do nájezdů. Když budu ale hodnotit celé utkání, tak za bod jsme rádi.

Aleš Flašar (Nový Jičín):
Dnes jsme tady určitě ztratili bod. Měli jsme po první třetině vést o pět branek a bylo by po zápase. Nicméně jsem rozzloben na rozhodčího, který v poslední třetině nepískl takové zákroky, kdy kluci dostali holí do obličeje a naopak nás poslal několikrát do čtyř a v oslabení jsme inkasovali. Jeho výkon byl v poslední třetině katastrofální. Na druhou stranu to je ale jenom naše chyba. Měli jsme utkání rozhodnout dřív. Jsme ale určitě rádi za dva body a myslím si, že jsme je získali po právu, protože jsme byli po většinu utkání lepší než domácí. Dva body bychom před utkáním brali a bereme je i teď.