Drtiči zvládli závěrečnou bitvu s Šumperkem a po triumfu 5:3 začnou čtvrtfinálovou sérii doma

středa 27.2.2019 | Redakce

Byla to pořádná fuška, ale zvládli to! Hodonínští druholigoví hokejisté sice se Šumperkem v závěrečném 42. kole třikrát prohrávali, ale pokaždé dokázali odpovědět a v poslední třetině dvěma přesnými zásahy Matěje Charváta a Dominika Matuly výsledek definitivně překlopili na svoji stranu a po triumfu 5:3 udrželi ve východní skupině před Valašským Meziříčím druhé místo a čtvrtfinálovou sérii s Moravskými Budějovicemi odstartují v sobotu na vlastním ledě.

42.kolo, středa 27.2.2019
SHK Hodonín - Draci Šumperk  5:3  (2:2, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Benýšek (Matějka), 13. Ševčík (Mikéska), 34. Mikéska (Kobylík), 49. Charvát (Matula), 54. Matula (Miklík) - 3. Antonov, 9. Čuřík (Plášek), 32. Drtil (Plášek). Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 1145.
SHK Hodonín: Kubáň (Gajan) – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, Matějka, Leška, Pašek, Škutchan, Benýšek, Růžička, Matula, Jurča
Draci Šumperk: Polívka (O. Haloda) – Hroch, Mojžíš, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Vachutka, Kuťák, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čučík, Vorobjev, Ostřanský

Drtiči, kteří do středečního utkání šli bez útočníků Finsterleho, Franka a Hložánka, nerozehráli závěrečnou partii základní části vůbec dobře. Domácí inkasovali hned ve 3. minutě, kdy si střelu Antonova nešťastně srazil do vlastní branky obránce Šaršok. Hodonínský gólman Kubáň byl bezmocný.

Smutnit ale Jihomoravané dlouho nemuseli. Matějka zboku nahodil kotouč na brankáře Polívku a důrazný Benýšek zblízka srovnal na 1:1. Draci se zlobili, ale podle hlavního rozhodčího Slavky byl gól regulérní, a tak se v 7. minutě začínalo od začátku.

Pak ale přišla chyba obránce Mikésky na útočné modré čáře a hosté přečíslení dvou hráčů na jednoho vyřešili ukázkově. Po Pláškově přihrávce se parádně do šibenice trefil Čuřík a Šumperk podruhé v zápase vedl.

Drtiči však znovu přispěchali s bleskovou odpovědí. Po závaru před Polívkou dopravil opuštěný kotouč do sítě pohotový Ševčík a bylo to 2:2.

Domácí trenéři o první přestávce za nerozhodného stavu vyměnili brankáře. Místo Kubáně se do brankoviště postavil Gajan.

Moc práce v prostřední části ale neměl. Ve druhé třetině se totiž hra uklidnila, žádný z týmů neměl výrazně navrch, šancí bylo málo.

Až přišlo vyloučení kapitána Jurči, které hosté dokázali potrestat. Přesilovku zužitkoval obránce Drtil. Šumperský bek překonal Gajana umístěnou střelou od modré čáry.

Drtiči ovšem i potřetí dokázali reagovat. Kobylíkovo nahození šťastně tečoval obránce Mikéska a puk obloučkem zapadl za zkoprněného gólmana Polívku.

Přetahovaná pokračovala i v závěrečné části. Drtiči se poprvé dostali do trháku ve 49. minutě, kdy se při hře čtyři na čtyři trefil Charvát, který hodonínské hokejisty přiblížili důležité výhře.

Následně bylo na Slovácku ještě veseleji. Matula ujel hostující obraně a svůj samostatný únik s přehledem zakončil. Za stavu 5:3 už nebylo co řešit.

Drtiči skončili po základní části ve východní skupině druzí a ve čtvrtfinále se utkají s Moravskými Budějovicemi. Série hraná na tři vítězné zápasy startuje na Zimním stadionu Václava Nedomanského už v sobotu.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Na zápas jsme se pečlivě připravovali. Věděli jsme, že když zvítězíme, zůstaneme jistě druzí a navíc si vylepšíme příznivou bilanci se Šumperkem. Za soupeřem jsme celkově zaostali o jediný bod. Nyní nás může mrzet prohrané trestné střílení proti Valašskému Meziříčí. Pokud bychom tam dali gól, byli bychom první. Takový je ale hokej. Díváme se už dopředu. Šumperk nám jako soupeř sedí. Hraje útočný hokej, má výborného zkušeného trenéra Zavadila, který hráče naučil. Zápas byl od začátku vyrovnaný, po dvou třetinách to bylo 3:3 a začínalo se od začátku. V závěru se ukázala zkušenost a rozvážnost našich hráčů. Dali jsme dvě branky a náskok už si udrželi. Chlapcům gratuluji. Jsme rádi, ale vždycky něco končí a něco jiného začíná. Nyní máme před sebou novou soutěž, která startuje už v sobotu. Všichni jsme na jedné startovní čáře. Uvidíme, jaký bude další vývoj.“

Jozef Zavadil (Draci Šumperk): „Nechci říct, že by nám o nic nešlo. Naopak, v Hodoníně jsme chtěli vyhrát. Byl to dobrý test před play-off. Šlo o psychiku, herní pohodu. Na zápas jsme se připravovali, nakonec jsme ho ale pokazili. Jsem zklamaný, že jsme utkání zbabrali. Byl to vyrovnaný zápas, místy jsme možná měli navrch, ale v obraně jsme udělali pár chyb, které nás stáli nějaké body. Jsem zklamaný, hlavní ale je, že se nikdo nezranil. V sobotu začíná nová soutěž.“