Drtiči zvládli těžkou šichtu. David Servis zlomili gólem v závěru. Rozhodl Matula

neděle 2.12.2018 | Redakce

Hodonínští hokejisté se po nešťastné porážce v Opavě vrátili zpět na vítěznou vlnu. Drtiči zvládli těžkou šichtu na jihu Čech. V Českých Budějovicích přemohli David Servis 2:1 a v tabulce východní skupiny se znovu přiblížili týmům před sebou. Na druhý Nový Jičín ztrácejí jenom tři body. Sobotní duel v hokejovém centru Pouzar rozsekl v čase 57:30 útočník Dominik Matula.

22.kolo, sobota 1.12.2018
HC David servis České Budějovice - SHK Hodonín  1:2  (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 40. Dančišin (J. Doktor, D. Dudáček) – 30. Hložánek (Kobylík, Charvát), 58. Matula (M. Růžička, Finsterle). Rozhodčí: Jílek – Krátký, M. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 148.
HC David servis České Budějovice: T. Klestil – L. Kříž, Radoš, Petr Procházka, Škopek, Grauer (41. V. Prospal nejml.), D. Dudáček – R. Šulčík, Jan Bárta, Hřebejk, Jiří Bárta, Sumerauer, Ferebauer, Kronus, Dančišin, J. Doktor, Tejko, V. Krcho, Silný. Trenéři Milan Kupka, Jiří Fedur a Tomáš Vak.
SHK Hodonín: Juríček (Štěpanovský) – Sedlák, Dresler, Miklík, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík – Šaršok, Fojtík, Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Růžička, Matula, Jurča

Drtiči nastoupili ve 22. kole se třemi obrannými dvojicemi a kompletními čtyřmi útoky. Na jihu Čech scházeli pouze Kellner s Polákem. Úvodní část branku nepřinesla, pouze dva tresty na obou stranách. Žádná šance se neujala, góly začaly padat až v prostřední periodě. Nejprve udeřili hosté. Ve 30. minutě se po spolupráci Kobylíka s Charvátem prosadil Hložánek.

Vzápětí mohli Drtiči houževnatému soupeři odskočit, ale trestné střílení nařízené za hákování Grauera neproměnili. V závěru druhé třetiny pak Moravané inkasovali. Vyrovnání v početní výhodě zařídil Dančišin.

Drtiče obdržená branka nezlomila. Naopak, dál šli za třem body. Důslednost a nasazení se Hodonínu vyplatila. V 58. minutě vyrovnaný duel definitivně rozsekl Matula, kterému asistovali Růžička s Finsterlem.
Jihomoravané už těsný náskok nepustili a po výhře 2:1 slavili důležité tři body. Slušnou formu chtějí svěřenci trenéra Dorniče potvrdit také v nadcházejícím domácím dvojzápase s Novým Jičínem a Pelhřimovem. V případě zisku šesti bodů se Drtiči dotáhnou na druhé místo.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Byl to velmi těžký zápas. Tak, jak jsme vyhráli, tak jsme mohli i prohrát. Byla to také otázka štěstí. Na druhé straně třeba v Opavě to klidně mohlo být naopak. Po náročné cestě nás čekal neznámý soupeř a menší kluziště. Chlapci se s tím ale vypořádali dobře. Jenom škoda, že jsme se chvílemi přizpůsobili hře domácích. Po dlouhé době jsme hráli na čtyři útoky, což bylo poznat. Táhli jsme za jeden provaz, bojovali až do konce. Týmová hra byla podpořená výkonem brankáře Juríčka, který nás při šancích Českých Budějovic několikrát podržel. Před poslední třetinou jsme si řekli, že zápas zlomíme v náš prospěch, což se nám povedlo. Enormním nasazením a tlakem na bránu jsme se dočkali vytouženého druhého gólu. Matulovi jsem branku přál, protože celý zápas odmakal. Je škoda, že neproměnil nájezd, navíc byl nešťastně vyloučený a my jsme v oslabení inkasovali vyrovnávací gól. Závěr jsme zvládli skvěle. Soupeře jsme ani při jeho power-play nepustili do vyložené šance. Naopak Jurča ještě mohl vstřelit gól do prázdné branky.“

1. SUM Šumperk 22 83:47 45
2. HOD Hodonín 21 95:69 37
3. VAL Val. Meziříčí 20 64:63 34
4. NJI Nový Jičín 22 60:65 34
5. OPA Opava 22 76:70 32
6. KOP Kopřivnice 21 72:74 32
7. ORL Orlová 20 59:93 17

Copyright © 2003-2018 SHK iClinic Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS