Drtiči zvládli odvetu s Velkým Meziříčím a památku zemřelého Miloše Říhy uctili výhrou. Rozhodl Romančík

úterý 1.9.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Nadřeli se, ale výhru nakonec urvali. Hodonínští hokejisté ve čtvrtém přípravném utkání oplatili Velkému Meziříčí porážku z úvodního vzájemného duelu, a přestože doma s druholigovým nováčkem dvakrát prohrávali, nakonec výsledek otočili a památku zemřelého Miloše Říhy uctili nejen minutou ticha a černými páskami na dresech, ale i těsným vítězstvím 4:3. Rozhodující gól vstřelil v 58. minutě útočník Drtičů Erik Hložánek. Jiný forvard, Michal Romančík se blýskl dvěma góly a jednou asistencí.

přát., úterý 1.9.2020
SHK Hodonín - HHK Velké Meziříčí  4:3  (1:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 19. Jirásek, 37. Romančík (Balán, Vosátko), 54. Romančík, 58. Hložánek (Kruckovič, Romančík) - 14. Slabý (Krutiš), 36. Křenek (Rozmarín), 60. Horký z trestného střílení. Rozhodčí: Hübl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 331. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
SHK Hodonín: Kubáň (Polášek) – Jirásek, Vosátko, Kruckovič, Sedláček, Veselský, Lašák, Spalovský, Koubek – Hložánek, Dufek, Komínek, Charvát, Škvrně, Romančík, Balán, Bulín, Leška. Trenér: Janás.
HHK Velké Meziříčí: Juda (Štourač) – Slabý, Hort, Trnka, Ambrož, Kochánek, P. Vlašín, Báňa – M. Vlašín, Krutiš, Horký, Strnad, Křenek, T. Střecha, Rozmarín, F. Střecha, Maštěra, Karásek, V. Burian, M. Burian. Trenér: Vejmelka.

Oba týmy před úterním zápasem minutou ticha uctily památku zesnulého Miloše Říhy. Drtiči navíc na památku bývalého hráče a trenéra navlékli na dres černou pásku.

Jihomoravané nastoupili do utkání i s obráncem Dominikem Koubkem v sestavě. Osmnáctiletý odchovanec břeclavských Lvů hrál v minulé sezoně extraligu juniorů za Havířov. Proti Velkému Meziříčí si odbyl premiéru v oranžovo-modrém dresu. Domácím naopak scházeli nemocný gólman Javůrek, Uhříček, Lekeš i Krejčí.

Úvodních deset minut poznamenaly dvě vyloučení, ani jeden z týmů ale přesilovou hru nevyužil. Hosté z Vysočiny proměnili až druhou početní výhodu. Hortova rána od modré čáry se od zadního plexiskla odrazila přímo na hůl Slabého, který kotouč poslal do odkryté branky.

Drtiči mohli vzápětí srovnat, ale Hložánek bekhendem mířil vedle. Ještě předtím se vyznamenal i gólman Kubáň.

Hodonín výsledek srovnal ještě na konci první třetiny. Hostujícího gólmana nepříliš prudkou střelou od mantinelu nachytal obránce Jirásek. I prostřední část byla zajímavá. V oslabení se do velké šance dostal Komínek, domácí kapitán ale gólmana Judu nepřekonal.

Drtiči si ve druhé třetině zahráli dvě přesilovky, ale žádnou z nich nevyužili. Slovácký celek si sice vytvořil tlak, ale do pořádné šance se nedostal. Hosté z Velkého Meziříčí dobře bránili a ve 35. minutě podruhé udeřili.

Parádní útočnou akci zakončil dorážející dorážející Křenek, jemuž asistoval Rozmarín.

Hodonín ovšem rychle reagoval. Faul Střechy potrestal Romančík, který po přihrávce Balána uklidil kotouč do sítě a srovnal na 2:2.

Drtiči v pokračující přesilovce soupeře dál mačkali, ale třetí gól nepřidali. Ve 40. minutě se do další šance protlačil Komínek, pozorný Juda výtečně zasáhl.

Domácí kapitán se hnal na hostujícího gólmana i v úvodu závěrečné periody, svoji ránu otřel o pravou tyč.

Velké Meziříčí následně zahrozilo v přesilovce po Balánově hákování, Jihomoravané se i se štěstím ubránili. V 50. minutě ujeli Charvát s Hložánkem, únik ale nevyřešili dobře.

Klíčová chvíle přišla v 54. minutě. Útočník Romančík objel hostující branku a střelou od zadního mantinelu zaskočil Judu. Puk se do sítě odrazil od nešťastného gólmana Velkého Meziříčí.

Triumf slováckého celku následně završil Hložánek. Hosté stačili osmnáct sekund před koncem zápas ještě zdramatizovat, trestné střílení proměnil David Horký. Poslední šanci už hosté nevyužili, Drtiči hlavně díky výtečnému Kubáňovi těsný náskok uhájili.

Příprava Drtičů pokračuje už ve středu, kdy se představí v Písku. Zápas na jihu Čech začíná v osmnáct hodin.

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín): „Věděli jsme, že k nám nepřijedou žádní nazdárci, ale kvalitní mužstvo. I když je Velké Meziříčí ve druhé lize nováčkem, je posíleno o nejlepší hráče Moravských Budějovic. Mají seřízený systém, tým je dlouho pospolu, funguje jim to, což bylo v utkání vidět. Zato my ještě hledáme sestavu. Máme velké problémy s jejím složením, protože řada hráčů je zraněná a nemocná. Na marodku nám zase přibyli dva tři kluci. Sestavu neustále lepší, nejsme kompletní v tréninku a přípravný zápas pak táhneme na tři lajny, což je špatně. V samotném utkání nám vázla kombinace, vůbec základní rozehrávka od obránce na útočníka. Jestli chceme být úspěšní, musíme proměňovat šance. Dneska tam znovu bylo pět, šest šancí, polovina z nich vyložených, které musí skončit gólem, jinak mužstvo bude mít problémy a budeme se trápit. Klukům ale musím poděkovat za bojovnost, že utkání otočili a že zápas dotáhli do vítězného konce. Ve středu jedeme do Písku, kde to bude zase těžké. Musíme se doléčit, vykurýrovat. Blíží se start druhé ligy a nemůžeme hrát v takovém počtu. Zatím vůbec nevíme, jak to dál. Příští týden má být zasedání klubů druhé ligy. Uvidíme, co bude a jak to bude se základní částí nebo play-off. Podle toho se rozhodneme, jak dál pokračovat a jaký tým vytvoříme. Soutěž začíná devatenáctého září. Před sebou máme ještě tři přípravné duely. Pro nás je ale hlavní mistrák, přátelské zápasy jsou spíše pro nás trenéry.“