Drtiči zvládli i vyhrocený duel v Moravských Budějovicích. Po divoké výhře 6:3 se v tabulce posunuli na třetí místo

středa 25.9.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté se dál drží neporaženého Šumperku a rovněž favorizovaného Havlíčkova Brodu. Drtiči zvítězili i ve čtvrtém letošním duelu a stále si užívají parádní vstup do druholigové sezony. Jihomoravané v 5. kole přestříleli Moravské Budějovice na jejich ledu 6:3 a v tabulce východní skupiny se posunuli před Valašské Meziříčí, které mělo ve středu volný los, na třetí místo. Dvakrát na Vysočině skórovala Bulín s Jurčou, po jedné trefě přidali Miklík a Balán. Emotivní a zbytečně vyhrocený duel poznamenala spousta vyloučení a zbytečných faulů.

5.kolo, středa 25.9.2019
HC Moravské Budějovice 2019 - SHK Hodonín  3:6  (0:2, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 27. Horký (Piš, Krutiš), 42. Sorger (Kratochvíl, Sigmund), 49. Sorger (Šána, Sigmund) – 3. Miklík (Bulín), 19. Bulín (Janás, Polák), 32. Jurča, 48. Jurča (Matula, Miklík), 49. Bulín (Miklík, Balán), 59. Balán. Rozhodčí: Antonín – Urubčík, Čelechovský. Vyloučení: 12:6, navíc Charvát (Hodonín) 10 OT a Ševčík (Hodonín) 5+ K.O. Využití: 0:2. Diváci: 384. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6.
HC Moravské Budějovice 2019: Vacek (Radosta) – Konečný, Šána, Trnka, Pelikán, Bazala, Kruckovyč, Brabec, Chlubna – Procházka, Molnár, Kratochvíl, Krutiš, Sigmund, Alexa, Horský, Hačecký, Piš, Sorger.
SHK Hodonín: Hlaváč (Kubáň) – Ševčík, Věžník, Spálovský, Gabrhelík, Sedláček, Slabý, Miklík, Čermák – Leška, Jurča, Bulín, Balán, Komínek, Pröschl, Krejčí, Finsterle, Charvát, Matula, Janás, Polák.

Drtiči nastoupili do utkání s brankářem Hlaváčem a s velkým sebevědomím, které hned ve 3. minutě navýšil obránce Miklík. Sedmadvacetiletý bek se prosadil po Bulínově přihrávce.

Pak byl vyloučený hostující útočník Finsterle, ale hodonínští hokejisté se ubránili. Na druhé straně slovácký celek nevyužil přesilovku po nedovolených zákrocích Piše a Krutiše.

Jihomoravané podruhé udeřili až v 19. minutě, kdy spolupráci Janáse a Poláka přesně zakončil Bulín. Letní posila skórovala ve třetím zápase v řadě.

Moravské Budějovice ovšem nesložily zbraně a dál bojovaly. Domácí hráli jednoduše a tlačili se do zakončení. Gólman Hlaváč odolával, ve 27. minutě však inkasoval. Po akci Piše a Krutiše udeřil Horký.

Drtiči po inkasované brance znervózněli. V polovině utkání byl za hrubost vyloučen hostující kapitán Jurča, následně Charvát za nesportovní chování inkasoval osobní trest na deset minut. Za katr však chodili i domácí borci, takže druhou třetinu poznamenala častá vyloučení.

Hosté však dokázali nepříjemnému soupeři odskočit, když ve 32. minutě zvyšoval Jurča na 3:1.

Žihadla to nevzdávala a hned v úvodu závěrečné části dal domácímu týmu naději Sorger, jenž vstřelil kontaktní branku Moravských Budějovic.

Klíčová chvíle přišla ve 48. minutě, kdy byl nejprve za podražení vyloučen domácí Pelikán a ve stejném čase za nesportovní chování obdržela dvouminutový trest také domácí hráčská lavice.

Drtiči nabídnutou příležitost dokonale využili. Nejprve zužitkoval dvojnásobnou početní výhodu Jurča, vzápětí se v pokračující přesilovce prosadil Bulín.

Moravské Budějovice sice Sorgerem výsledek téměř okamžitě zkorigovaly, ale poslední slovo měl Balán. Zkušený útočník ve zbytečně vyhroceném závěru upravil na konečných 6:3.

Ještě předtím vyfasoval za napadení trest na pět minut a do konce utkání mladý hodonínský obránce Ševčík.

Drtiči ale hektický konec zvládli a domů zaslouženě odvezli všechny body. Uspět se svěřenci zkušených trenérů Konečného a Flašara pokusí také v sobotu v Novém Jičíně, který ve středu podlehl doma Kopřivnici 0:3.

Michal Konečný (SHK Hodonín): „Jsem spokojený s výkonem mužstva i třemi body. Od první do poslední minuty jsme byli jasně lepší. O našem vítězství nebylo pochyb. Jsem ale rozčarovaný z toho, co se v Moravských Budějovicích dělo. Mladí domácí hráči to asi neunesli. Nesmyslně a cíleně chodili do našich klíčových hráčů, které snad chtěli zlikvidovat. Třeba co si dovolili na Standu Balána za stavu 3:5, je nepochopitelné. Nevím, co si chtěli proti hráči, který toho v kariéře tolik odehrál, dokázat… Nechápu to. Přitom v Moravských Budějovicích jsem jako trenér absolvoval hodně zápasů, ale toto jsem tedy nečekal. Předtím tady byl kvalitní tým s dobrými hráči, kteří chtěli hrát hokej. Dneska proti nám stálo čtyři, pět hokejistů a zbytek mužstva se chtělo akorát mlátit. Nevím, o co domácím šlo, ale nakonec dostali na prdel. Toto se mi vůbec nelíbilo. Místo toho, aby se hrál hokej, tak se z toho na konci utkání stala jatka. Hokej dělám spoustu let, ale toto je pro mě nepochopitelné a nikde jsem to nezažil. Proto smekám před výkonem rozhodčího, který to měl hrozně těžké, ale zvládl to. Osobně jsem znechucený z toho, že domácí mladí kluci místo toho, aby hráli hokej, tak si vyskakují na hráče, kteří něco dokázali. Nevím, kdo je to učí, ale je to velká kaňka.“