Drtiči zvládli i duel v Písku. Jihočechům nastříleli sedm branek

sobota 15.12.2018 | Redakce

Hodonínští hokejisté v závěru roku 2018 sbírají vítězství. Drtiči ve druhé lize naplno bodovali v sedmi z posledních osmi duelů. Na středeční triumf ve Valašském Meziříčí v sobotu navázali i na jihu Čech, kdo rozebrali domácí Písek 7:2 a dál nahánějí vedoucí Šumperk. Rozdíl mezi oběma týmy zůstává pětibodový.

26.kolo, sobota 15.12.2018
IHC Písek - SHK Hodonín  2:7  (0:1, 1:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 38. Polata (Parýzek, Hučko), 58. Sýbek – 8. Franek (Miklík), 27. Franek (Matějka), 30. Škutchan (Jurča), 32. Škutchan (Jurča), 41. Benýšek (Matějka, Franek), 52. Kobylík (Šaršok), 58. Finsterle. Rozhodčí: Jílek – Rubáš, Sedláček. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0.
IHC Písek: Hauser (Buchta) – Turek, Suda, Hora, Parýzek C, Červinský, Houdek, Hanus – Hučko, V. Šuhaj, Sýbek, Rod, Polata, Tintěra, Volf, Marcilis, Strnad, D. Matějka, Novotný, Novák
SHK Hodonín: Kořének (Štěpanovský) – Sedlák, Dresler, Šaršok, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, Hložánek, J. Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča

Slováckému celku v úvodu střetnutí několika bravurními zákroky pomohl mladý gólman Kořének, který se vyznamenal hlavně při střelách Sýbka a Polaty. Při jedné šanci pomohla Hodonínu také tyčka.

Drtiči nepříjemné chvíle přečkali a v 8. minutě gólově udeřili. Tvrdou ranou se prosadil Franek. Hosté mohli své vedení před koncem úvodní části ještě navýšit, ale Matějka ve vyložené pozici netrefil branku. Jihočeši měli také šance, ale Hučka vychytal Kořének. Hodonínští hokejisté byli v zakončení přesnější. Na 2:0 ve 27. minutě zvýšil produktivní Franek. Po půlhodině hry Drtiči přidali další dva góly a bylo hotovo. Nejprve se po Jurčově přihrávce prosadil Škutchan, který vzápětí skóroval počtvrté.
Hostující forvard se pak nechal za podražení vyloučit, čeho hráči Písku využili ke zmírnění debaklu. V přesilové hře se trefil nepokrytý Polata. Drtiči i za stavu 4:1 na ledě kralovali. Po Matějkově asistenci udeřil Benýšek, v 52. minutě se mezi střelce zapsal také Šaršok. Další šance promarnil Matula.
Písek mohl nepříznivý výsledek několikrát zkorigovat, ale rána Sýbka skončila na tyči a trestné střílení Davida Matějky zneškodnil pohotový gólman Kořének. Po dalším pokusu nastřelil Parýzek tyčku. Těsně před koncem snížil Sýbek, ale poslední slovo měli hosté. Triumf Hodonína završil Finsterle.
Drtiči tak zvítězili 7:2 a dál ve východní skupině drží druhou příčku. V týdnu hrají Jurča a spol. dvakrát doma. Ve středu se utkají s Kopřivnicí, v sobotu vyzvou silný Havlíčkův Brod.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Jsem spokojený a stejně jako hráči velmi rád, že se nám utkání herně i výsledkově vydařilo. Výhra 7:2 je tou nejlepší pozvánkou pro naše fanoušky k následujícímu domácímu dvojzápasu s Kopřivnicí a Havlíčkovým Brodem. Věřím, že se s diváky i starým rokem rozloučíme sérii výher. Chceme do Nového roku vstoupit z co nejvyšší příčky. První třetina sobotního zápasu v Písku byla taková oťukávací. Hráli jsme na čtyři formace, soupeř měl v sestavě hodně mladých hráčů i nějaké dorostence. Ze strany domácích to byl takový létající hokej. Ve druhé třetině jsme dali tři góly, za stavu 4:0 jsme měli zápas pod kontrolou. Lidé z Písku byli rádi, že jsme se také zapojili do charitativní akce. Byli překvapení, že naše šéfka přispěla do sbírky finanční sumou i věcnými dary. Zaslouženě jsme si vyslechli potlesk.“