Drtiči zvládli i duel v Opavě. Po těsné výhře 3:2 jdou do čela druhé ligy

středa 19.9.2018 | Redakce

Hodonín – Hodonínští hokejisté zvládli i druhý letošní mistrovský duel. Drtiči na úvodní domácí triumf nad Orlovou navázali i v Opavě, kde ve středu večer zvítězili 3:2 a po třech kolech s šesti body vedou východní skupinu druhé ligy. Dvakrát za hosty skóroval Lukáš Finsterle, jednou se trefil Jan Matějka. Za Slezan výsledek korigovali Chujac s Černým.

3.kolo, středa 19.9.2018
HC Slezan Opava - SHK Hodonín  2:3  (0:2, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. David Chujac (Malina), 48. Lukáš Černý (Wolf) - 3. Jan Matějka (Charvát, Matula), 10. Lukáš Finsterle (Šťáva), 47. Lukáš Finsterle (Jurča).
HC Slezan Opava: Wanecki (Daňa) – Bijota, Krejčí, Šindelář, Chujac, Chalupa, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Štindl, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Černý, Malina, Hendrych.
SHK Hodonín: Juríček (Havlík) – Sedlák, Šťáva, Kobylík, Ševčík, Hladiš, Miklík – Růžička, Jurča, Finsterle - Matula, Matějka, Charvát – Kuba, Zabloudil, Švarc - Polák, Hložánek.

Drtičům v Opavě po dlouhé cestě skvěle vyšel vstup do utkání. Hned ve 3. minutě se střelou z mezikruží pod vyrážečku prosadil hostující útočník Matějka, který poslal favorita do vedení. Hodonínští hokejisté mohli následně náskok zvýšit, ale první přesilovku v zápase nezužitkovali.
Slezané poprvé zahrozili v 10. minutě, kdy kotouč po skrumáži před brankou hostů vyplaval až k osamocenému Chalupovi. Jeho tvrdou ránu ovšem výtečný brankář Juríček lapačkou kryl. Drtiči nepříjemnou chvíli ustáli a z protiútoku udeřili. Obránce Šťáva vysunul útočníka Finsterleho, jenž svůj únik zakončil přesně.

Jihomoravané v prostřední části náskok v klidu kontrolovali a soupeře nepouštěli do vážnějších příležitostí. V polovině utkání se ale sám na Juríčka řítil Wolf, kterého v poslední možné chvíli rozhodil hostující bej a opavský forvard vůbec nezakončil. Následná střela Šindeláře skončila v lapačce hodonínského gólmana.

Opava udeřila až ve 30. minutě, kdy krosček obránce Kobylíka v početní výhodě potrestal Chujac. Obránce Slezanu po vyhraném vhazování nic nevymýšlel, opřel se do puku a propálil všechno, co mu stálo v cestě.

Za stavu 1:2 si slabší chvilku vybral brankář Hodonína Juríček, jehož špatnou rozehrávku ale Štindl nepotrestal. Na druhé straně se vyznamenal Wanecki, který parádně vychytal přečíslení dvou na jednoho.

Slezan po kontaktní brance ožil. Blízko vyrovnání byl v další přesilovce Herman. Pozorný Juríček ale skvěle zasáhl. Slovácký celek měl také šance, ale Charvát ani Matějka na opavského brankáře nevyzráli.

Drtiči se dostali do trháku až ve 47. minutě. Střela Finsterleho propadla domácímu brankáři pod lapačkou a bylo to 1:3. Opava se ovšem nevzdala a duel znovu zdramatizovala. Po Wolfově přihrávce nadvakrát procedil kotouč za Juríčka důrazný Černý.

Odpor soupeře mohl definitivně zlomit Hložánek. Jeho pumelici ale Wanecki kryl. Zabloudil zase v nepřehledné skrumáži nedokázal protlačit puk do sítě.

Hosté si závěr zbytečně zkomplikovali. Matula zahrál vysokou holí a byl vyloučen. Opavský kouč Janečeksi vyžádal oddechový čas a domácí to zkusili bez brankáře. Drtiči se ale ubránili a domů vezou těsnou výhru 3:2. Hokejisté Hodonína zvládli i druhý letošní duel a s šesti body po třech kolech okupují čelo východní skupiny druhé ligy. V sobotu doma hostí Nový Jičín.

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Vím, že se na výsledek dívá smutně, ale z mého pohledu to tentokrát bylo bohužel hlavně o produktivitě. V první třetině jsme sice dvakrát zaspali a soupeř nás hned trestal, ale jinak musím hráče pochválit. Možná sklidím kritiku, ale tenhle mladý tým se zvedne a začne bodovat. Věřím mu.“

Ivan Dornič (SHK Hodonín): „Jsem spokojený s vítězstvím, které se ale nerodilo vůbec lehce. Sice jsme se brzy ujali vedení 2:0, ale soupeř si vytvářel gólové příležitosti, které s jistotou likvidoval brankář Juríček. Opava přesto jednu přesilovku využila a od tohoto momentu se hrálo nahoru dolů, pohledný hokej s šancemi a zajímavými momenty. My jsme nedali tři tutovky, stejně za stavu 1:2 dopadl i soupeře. Myslel jsem si, že po třetí brance zápas v klidu dohrajeme, ale bohužel jsme opět inkasovali a v závěru se o náskok strachovali, neboť po nedovoleném zákroku jsme šli do čtyř a domácí zápas dohráli v šesti. Kluky musím pochválit za to, jak závěr v oslabení odmakali. Byla to vydřená výhra.“

1. SUM Šumperk 11 57:25 28
2. HBR Havl. Brod 11 54:28 27
3. VAL Val. Meziříčí 11 51:28 23
4. HOD Hodonín 10 45:35 18
5. OPA Opava 10 38:34 15
6. NJI Nový Jičín 11 30:52 13
7. ZNS Žďár n/S 10 32:43 11
8. KOP Kopřivnice 11 33:44 9