Drtiči zvládli důležitý zápas o šest bodů! O vítězství nad Slezanem rozhodli Oranjes v prvních dvou třetinách

sobota 4.2.2017 | Jan Hochman

Čtvrtí Drtiči odrazili dotírající pátou Opavu tím nejlepším možným způsobem. Na úvodní gól Erika Hložánka ještě hosté dokázali reagovat, pak se ale Drtiči rozstříleli a pěti góly v řadě rozhodli o svém vítězství. Slezané pak sice ještě dvěma góly snížili debakl, na tom, že tři veledůležité body však už nic nezměnili. Baník i potřetí v sezoně doma dokázal Opavu porazit a díky tomu navýšil svůj náskok na pátý Slezan na šest bodů. Třetí Šumperk, který se u řeky Moravy představí příští sobotu, ztrácí Drtiči tři body.

39.kolo, sobota 4.2.2017
SHK Hodonín - HC Slezan Opava  6:3  (3:1, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Hložánek (Hajný), 15. Kuba (Matula, Kužílek), 16. Hajný (Potekhin, Hložánek), 24. Jurča (Vaněk, Vrána), 30. Miklík (Haloda M.), 34. Matula (Peš) - 14. Polok (Galvas), 38. Svoboda (Štindl, Sysala), 44. Selingr (Polok, Galvas). Rozhodčí: Škach - Blaha, Goňa. Vyloučení: 3:4, navíc Šindelář (OPA) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1161. Střely na branku: 43:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:3.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Potekhin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný (A), Loginovsky - Jurča, Vaněk, Vrána - Kuba (A), Peš (C), Matula - Hajný, Charvát, Hložánek - Černohous, Venclík. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.
HC Slezan Opava: Wanecki (30. Urbisch) - Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma - Wolf, Polok (A), Selingr (C) - Kilnar, Chalupa (A), Vítek - Svoboda, Pavelek, Černý L. - Štindl, Rousek, Sysala - Herman. Trenér: Pavel Hulva.

Přímý souboj o čtvrté místo začínal opatrně. V první části úvodní třetiny se oba týmy spíš oťukávaly, nicméně v druhé desetiminutovce přišla gólová smršť. Střelcem úvodní branky byl Erik Hložánek, který zachytil vyhození opavské obrany a následně se prosadil z dorážky.

Poté přišly tři branky v krátkém úseku tří minut. Nejprve za hosty vyrovnával Tomáš Polok, který využil přihrávku Davida Galvase. Hosté však na odpověď Baníku nemuseli dlouho čekat. V dalším střídání se trefil Michal Kuba, který si sjel pro přihrávku na pravý kruh a z první nekompromisně propálil Waneckiho v bráně.

Třetí branka domácích přišla v čase 15:20. Michail Potechin nahodil kotouč od modré čáry na bránu. Důraz na brankovišti se hodonínským hokejistům vyplatil, konkrétně Jakub Hajný dokázal puk dotlačit až za brankovou čáru a bylo to už 3:1.

Střelecké hody pokračovaly také ve druhé třetině. Ve 24. minutě se mezi střelce zapsal Petr Jurča, který se po pohledné akci přesnou střelou prosadil z protiútoku.

Již ve třicáté minutě Drtiči vedli 5:1. Po vyloučení Radka Tůmy hodonínští hokejisté rozehráli přesilovou hru, kterou hned po 14 vteřinách využili. Marek Haloda na sebe natáhl bránícího hráče a předložil puk Martinu Miklíkovi, který se trefil k bližší tyči. Pátá branka zároveň vyhnala z brankoviště Michala Waneckiho, jehož nahradil Jakub Urbisch.

Drtiči byli při chuti a stále stupňovali tlak v útočném pásmu. Nakonec se dočkali ještě šesté branky. Tentokrát se trefil Dominik Matula, který svou střelu schoval za obránce a trefil se nechytatelně nad Urbischův beton.

Poslední slovo v druhé třetině ale měli hostující hráči. Po linii Sysala - Štindl zavezla Opava puk po levé straně do útočného pásma. Jan Štindl si všiml najíždějícího Lukáše Svobody, který se se střelou neukvapil, přesně zamířil a vymetl pavučiny v horním růžku Kotvanovy brány.

Závěrečná třetí třetina už tolik branek nepřinesla. Oranjes měli slušný náskok čtyř branek a stačilo jim v poslední dvacetiminutovce nepouštět soupeře do vyložených šancí a ubránit své vedení. Jediná akce, která se ve třetí periodě uchytila, bylo opavské přečíslení dvou na jednoho. Tomáš Polok přenechal kotouč Pavlu Selingrovi a ten z první vystřelil dřív, než se Kotvan stačil přesunout k opačné tyči.

Hodonínskému mužstvu se naskytla v 48. minutě další možnost přesilové hry, ta ale nebyla tak úspěšná, jako ta předchozí. Drtiči se nedokázali usadit v útočném pásmu a Urbische v bráně moc nezaměstnávali. Nedokázal se prosadit ani Jurča, který dostal přihrávku až moc blízko k brankáři a nedokázal jej přehodit.

Tentýž hodonínský hráč putoval o pár minut později na trestnou lavici, Opava ale nedokázala svou početní výhodu proměnit a udělat ze zápasu drama. Pět minut před koncem byl navíc vyloučen opavský Šindelář na 2+10 minut za napadení a v tento moment už Opava moc šancí na vyrovnání neměla. Zápas se dohrál v klidnějším tempu a ani po Vaňkově vyloučení půl minuty před závěrečnou sirénou žádná branka nepadla, Drtiči tedy berou všechny body a udrželi si čtvrté místo v druholigové tabulce.

Dnes nás čekal zápas o šest bodů s těžkým soupeřem a zkušeným týmem z Opavy, který k nám přijel podpořen dobrými výkony v posledních zápasech. Prvních deset minut bylo z obou stran spíše opatrnějších, pak jsme ale přidali na tempu a hlavně na důrazu před soupeřovým brankovištěm a první třetinu jsme vyhráli 3:1. Druhá část byla v naší režii. Na začátku poslední třetiny jsme dostali gól, čímž jsme se dostali trochu pod tlak, ale nakonec jsme utkání zvládli. Jsme za dnešní vítězství moc rádi a uděláme vše pro to, abychom ve zbývajících zápasech uhájili místo, které nám zaručí to, že budeme play-off začínat na domácím hřišti.

Pavel Hulva (Opava):
Myslím si, že jsme nezačali špatně. V prvních minutách jsme až do stavu 1:1 byli domácím vyrovnaným soupeřem. Pak jsme ale dostali dva slepené góly, což soupeři pomohlo. Ve druhé třetině rozhodla dobrá útočná fáze domácích, kteří si vypracovali dostatečný náskok, a bylo po zápase. Hodonín vyhrál zaslouženě a nám nezbývá, než soupeři pogratulovat k vítězství.

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.