Drtiči zvládli dramatický závěr. Moravské Budějovice udolali v prodloužení

neděle 4.11.2018 | Redakce

Hodonín – Nevzdali to a zaslouženě byli odměněni. Hodonínští druholigoví hokejisté zvládli dramatickou bitvu s Moravskými Budějovicemi. Drtiči sice na konci sobotního utkání prohrávali 2:3, ale při power-play nejprve srovnal slovenský zadák Róbert Mikéska a obrat v prodloužení završil útočník Marek Růžička. Slovácký celek přemohl Žihadla 4:3 a do tabulky východní skupiny si připsal dva body.

15.kolo, sobota 3.11.2018
SHK Hodonín - HC Moravské Budějovice 2005  4:3p  (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Matula (Růžička), 35. Finsterle (Matula), 60. Mikéska (Finsterle), 64. Růžička (Miklík) – 10. Kabelka (Horký, Krutiš), 34. Kliment (Kadela), 40. Horký (Rytnauer, Krutiš). Rozhodčí: Maršálek – Musil, Kleprlík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1071.
SHK Hodonín: Kubáň (Juríček) – Sedlák, Fišera, Kobylík, Rýpar, Mikéska, Hladiš, Miklík – Charvát, Hložánek, Janás, J. Matějka, Šaršok, Finsterle, Škutchan, Růžička, Matula, Jurča, Polák.
HC Moravské Budějovice 2005: Jekel (Čáp) – Trnka, Lupač, Pelikán, Kadela, Kabelka, Kliment – F. Matějka, Juráň, Horký, Mikeš, Načecký, Rytnauer, Ferda, Caha, Krutiš.

Diváci na Zimním stadionu Václava Nedomanského viděli pořádně třaskavé utkání plné akcí, střel a parádních zákroků obou gólmanů. Domácí Kubáň i hostující Jekel se dlouho překonávali. Jako první kapitulovala jednička Drtičů. Posilu z prvoligové Poruby poprvé překonal Kabelka, který v 10. minutě zužitkoval početní výhodu a poslal hosty do vedení.

Jihomoravané nehráli špatně, ale v zakončení se soužili. Střelecká trápení ukončil až Matula, jenž v polovině zápasu srovnal na 1:1. Moravské Budějovice si ale vzaly náskok poměrně brzy zpět, když se ve 34. minutě trefil Kliment.

Hosté se ale dlouho neradovali, na 2:2 srovnal Finsterle. Pak přišla hrubá chyba v hodonínské defenzivě, kterou čtrnáct sekund před koncem prostřední části potrestal Horký a Žihadla šla opět do trháku.

Moravské Budějovice držely těsný náskok až do konce utkání. Domácí tým se v hektickém závěru odhodlal ke hře bez brankáře. Jindy zbytečná power-play tentokrát Hodonínu vyšla. Obr Mikéska srovnal na 3:3 a poslal střetnutí do prodloužení. V nastaveném čase měli navrch borci v modro-oranžových dresech, parádní duel v čase 63:07 rozsekl Marek Růžička. Moravské Budějovice tak po osmi zápasech padly. Hodonín slaví vydřenou výhru. Drtiči nyní mají týden volno. Další zápas sehrají až v pondělí 12. listopadu, kdy na Zimním stadionu vyzvou vedoucí Šumperk. Utkání se hraje v osmnáct hodin. Volný víkend vyplní na Slovácku turnaj čtyř zemí hráčů do dvaceti let.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Byl to velmi těžký zápas. Moravské Budějovice jsou velmi silný soupeř. V sestavě mají spoustu zkušených hráčů, kteří vědí, co mají hrát. Každá formace hostů byla nebezpečná. My jsme se těžko rozjížděli. V závěru druhé třetiny jsme udělali hrubou chybu, která se nám stala už potřetí za sebou. Shodou okolností tomu stejnému hráči. V závěrečné části jsme chtěli výsledek zvrátit, střelecky se nám ale nedařilo. Vyšla nám až závěrečná power-play. Naštěstí to tam padlo. Zatímco soupeře vyrovnávací branka zlomila, nás nakopla. V prodloužení jsme měli spoustu vyložených šancí, nakonec to vzal Růžička na sebe a rozhodl zápas. Se dvěma body jsem velmi spokojený. Já si myslím, že ani diváci nemohou žádnému hráči nic vyčítat. Chlapci opravdu na ledě nechali všechno, co v nich bylo. V závěru jsme točili sestavu na dvě lajny. Takovýto hokej se musí divákům líbit. Přitom máme úzký kádr. V zápase se nám zranil Šaršok, takže jsme dohrávali na pět obránců. Dovolím si tvrdit, že kdyby soupeř neměl brankáře Jekela, tak vyhrajeme stejně jako s Valašským Meziříčím. Pevně věřím tomu, že pokud budeme dál poctivě trénovat a hrát, výsledky se musí dostavit. Naše výkony mají stoupající tendenci. Víme, kde nás tlačí bota. Udělali jsme nějaké změny. Je to dobře nastartované. Musíme být trpěliví.“

1. VAL Val. Meziříčí 14 53:48 28
2. SUM Šumperk 14 59:36 26
3. KOP Kopřivnice 14 53:52 26
4. NJI Nový Jičín 14 40:42 25
5. HOD Hodonín 14 57:48 19
6. OPA Opava 14 43:44 18
7. ORL Orlová 14 40:68 8

Copyright © 2003-2018 SHK iClinic Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS