Drtiči zvládli dramatický závěr. Moravské Budějovice udolali v prodloužení

neděle 4.11.2018 | Redakce

Hodonín – Nevzdali to a zaslouženě byli odměněni. Hodonínští druholigoví hokejisté zvládli dramatickou bitvu s Moravskými Budějovicemi. Drtiči sice na konci sobotního utkání prohrávali 2:3, ale při power-play nejprve srovnal slovenský zadák Róbert Mikéska a obrat v prodloužení završil útočník Marek Růžička. Slovácký celek přemohl Žihadla 4:3 a do tabulky východní skupiny si připsal dva body.

15.kolo, sobota 3.11.2018
SHK Hodonín - HC Moravské Budějovice 2019  4:3p  (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Matula (Růžička), 35. Finsterle (Matula), 60. Mikéska (Finsterle), 64. Růžička (Miklík) – 10. Kabelka (Horký, Krutiš), 34. Kliment (Kadela), 40. Horký (Rytnauer, Krutiš). Rozhodčí: Maršálek – Musil, Kleprlík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1071.
SHK Hodonín: Kubáň (Juríček) – Sedlák, Fišera, Kobylík, Rýpar, Mikéska, Hladiš, Miklík – Charvát, Hložánek, Janás, J. Matějka, Šaršok, Finsterle, Škutchan, Růžička, Matula, Jurča, Polák.
HC Moravské Budějovice 2019: Jekel (Čáp) – Trnka, Lupač, Pelikán, Kadela, Kabelka, Kliment – F. Matějka, Juráň, Horký, Mikeš, Načecký, Rytnauer, Ferda, Caha, Krutiš.

Diváci na Zimním stadionu Václava Nedomanského viděli pořádně třaskavé utkání plné akcí, střel a parádních zákroků obou gólmanů. Domácí Kubáň i hostující Jekel se dlouho překonávali. Jako první kapitulovala jednička Drtičů. Posilu z prvoligové Poruby poprvé překonal Kabelka, který v 10. minutě zužitkoval početní výhodu a poslal hosty do vedení.

Jihomoravané nehráli špatně, ale v zakončení se soužili. Střelecká trápení ukončil až Matula, jenž v polovině zápasu srovnal na 1:1. Moravské Budějovice si ale vzaly náskok poměrně brzy zpět, když se ve 34. minutě trefil Kliment.

Hosté se ale dlouho neradovali, na 2:2 srovnal Finsterle. Pak přišla hrubá chyba v hodonínské defenzivě, kterou čtrnáct sekund před koncem prostřední části potrestal Horký a Žihadla šla opět do trháku.

Moravské Budějovice držely těsný náskok až do konce utkání. Domácí tým se v hektickém závěru odhodlal ke hře bez brankáře. Jindy zbytečná power-play tentokrát Hodonínu vyšla. Obr Mikéska srovnal na 3:3 a poslal střetnutí do prodloužení. V nastaveném čase měli navrch borci v modro-oranžových dresech, parádní duel v čase 63:07 rozsekl Marek Růžička. Moravské Budějovice tak po osmi zápasech padly. Hodonín slaví vydřenou výhru. Drtiči nyní mají týden volno. Další zápas sehrají až v pondělí 12. listopadu, kdy na Zimním stadionu vyzvou vedoucí Šumperk. Utkání se hraje v osmnáct hodin. Volný víkend vyplní na Slovácku turnaj čtyř zemí hráčů do dvaceti let.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Byl to velmi těžký zápas. Moravské Budějovice jsou velmi silný soupeř. V sestavě mají spoustu zkušených hráčů, kteří vědí, co mají hrát. Každá formace hostů byla nebezpečná. My jsme se těžko rozjížděli. V závěru druhé třetiny jsme udělali hrubou chybu, která se nám stala už potřetí za sebou. Shodou okolností tomu stejnému hráči. V závěrečné části jsme chtěli výsledek zvrátit, střelecky se nám ale nedařilo. Vyšla nám až závěrečná power-play. Naštěstí to tam padlo. Zatímco soupeře vyrovnávací branka zlomila, nás nakopla. V prodloužení jsme měli spoustu vyložených šancí, nakonec to vzal Růžička na sebe a rozhodl zápas. Se dvěma body jsem velmi spokojený. Já si myslím, že ani diváci nemohou žádnému hráči nic vyčítat. Chlapci opravdu na ledě nechali všechno, co v nich bylo. V závěru jsme točili sestavu na dvě lajny. Takovýto hokej se musí divákům líbit. Přitom máme úzký kádr. V zápase se nám zranil Šaršok, takže jsme dohrávali na pět obránců. Dovolím si tvrdit, že kdyby soupeř neměl brankáře Jekela, tak vyhrajeme stejně jako s Valašským Meziříčím. Pevně věřím tomu, že pokud budeme dál poctivě trénovat a hrát, výsledky se musí dostavit. Naše výkony mají stoupající tendenci. Víme, kde nás tlačí bota. Udělali jsme nějaké změny. Je to dobře nastartované. Musíme být trpěliví.“

9.8. | M. Budějovice - Hodonín | 1:6
24.8. | Hodonín - M. Budějovice | 3:4sn
3.11. | Hodonín - M. Budějovice | 4:3p
5.1. | M. Budějovice - Hodonín | 6:3
2.3. | Hodonín - M. Budějovice | 3:1
4.3. | M. Budějovice - Hodonín | 4:2
6.3. | Hodonín - M. Budějovice | 4:2
8.3. | M. Budějovice - Hodonín | 2:1