Drtiči zvládli derby s Kometou, po druhé výhře sezony stáhli manko na Brňany na pět bodů. Rozhodl Romančík

středa 27.10.2021 | Redakce

H O D O N Í N - Přerušili sérii pěti porážek v řadě, zaknihovali druhé vítězství v sezoně a ukázali, že ve východní skupině druhé ligy nejsou jenom do počtu. Hodonínští hokejisté zvládli derby s Kometou Brno B, jihomoravského rivala v 11. kole přemohli 5:3 a na středečního soupeře ztrácejí už jenom pět bodů a navíc mají k dobru odložené úvodní utkání s Valašským Meziříčím. Drtiči derby rozhodli v posledních třech minutách, vítězný gól vstřelil Romančík a pojistku do prázdné branky přidal Janás, který se trefil dvakrát. Premiérové branky v modro-oranžovém dresu si připsali Janeček s Dřímalem.

11.kolo, středa 27.10.2021
SHK Hodonín - HC Kometa Brno  5:3  (1:1, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Janeček, 22. Janás (Romančík), 29. Dřímal (Hohl), 58. Romančík (Matula), 59. Janás – 12. Škrvně (Moskal), 29. Gajarský (Brabenec), 37. Havlát (Kučera, Gajarský). Rozhodčí:Maťašovký – Kráľ, Jiruška. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 487. Průběh utkání:0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.
SHK Hodonín: Kubáň (Martinčík) – Mikulík, Hefka, Miklík, Hohl, Fišera, Sedláček, Dřímal – Romančík, Marek, Giatsintov, Komínek, Podlaha, Matula, Balán, Janás, Janeček. Trenér: Janás.
HC Kometa Brno: Šembera (Petržílka) – Kališ, Buchal, Kučera, Švejda, Malec, Trnka – Halász, Kadlic, Brabenec, Škvrně, Vašíček, Moskal, Havlát, Gajarský, Mokrohajský, Krejčí, Krejčiřík. Trenér: Konečný.

Úvodních deset minut bylo vyrovnaných, do zakončení se dostaly oba týmy, brankáři Kubáň s Šemberou si však věděli rady. Do vedení šla ve 12. minutě Kometa. Skóre otevřel Škvrně, kterému asistoval nestárnoucí Moskal.

Drtiči mohli vzápětí vyrovnat, ale přesilovou hru po faulu Krejčího nezužitkovali. Domácí se prosadili až na konci úvodní části, kdy udeřil Janeček a svým prvním gólem dresu SHK srovnal na 1:1.

Slováckému celku vstřelená branka pomohla, dodala jim kuráž. Hodonínským hokejistům vyšel i nástup do druhé třetiny, když ve 22. minutě završil obrat David Janás.

Diváci se i dál měli na co dívat. Šancí bylo dost, přibývaly i branky. Hosté srovnali zásluhou Gajarskému, jemuž asistoval veterán Brabenec, Drtiči si ale ve stejné minutě vzali vedení zpět. Na 3:2 upravil obránce Tomáš Dřímal, který stejně jako Janeček skóroval za Hodonín vůbec poprvé!

Brňané ale dokázali i podruhé v prostřední části na gól soupeře odpovědět, proti bývalému klubu se prosadil Havlát.

Také třetí perioda byla vyrovnaná, za výhrou šly oba mančafty.

Šťastnější nakonec byli Drtiči, kteří odpor jihomoravského rivala zlomili v závěrečných třech minutách.

Klíčovou trefu obstaral v čase 57:24 Romančík. Slovenskému útočníkovi asistoval navrátilec Matula.

Hostující trenér Konečný si pak vyžádal oddechový čas, více než dvě minuty před koncem odvolal brankáře Šemberu a zkusil to v šesti. Béčko Komety ale v power-play nesrovnalo, naopak, obdrželo pátou branku. Opuštěnou klec trefil David Janás, který pečetil vydřený hodonínský triumf.

Drtiči dohrávali ve třech, když byli v hektickém závěru vyloučení právě Janás s Balánem, ale vedení už nepustili a nakonec slavili výhru 5:3.

Slovácký celek se pokusí tři body potvrdit i v sobotu doma proti Opavě. Utkání na Zimním stadionu Václava Nedomanského začíná v sedmnáct hodin.

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín): „Derby s Kometou jsme zvládli. Byl to pohledný hokej z obou stran. Kluci dřeli, bylo tam srdíčko. Myslím, že jsme byli trochu lepším mančaftem, který si šel za výhrou. Utkání za stavu 3:3 zlomil po krásné přihrávce od Matulky (Matula – pozn. red) přesnou střelou Romančík a v závěru jsme byli úspěšní v power-play. Během čtrnácti dní jsme změnili tréninky. Paradoxně při slabé účasti kvůli zranění a nemocem jsme přešli do předbrankového prostoru a útočníci chodí do brány s větším důrazem. Dnes jsme byli odměnění výhrou. Třetí třetina byla z naší strany již tím, co chceme hrát. Kluci podali disciplinovaný týmový výkon. Děkuji jim za nasazení a doufám, že si začnou opět víc věřit a psychicky se zvednou. Zaslouží si to. Dál ale stojíme nohama pevně na zemi. Čeká nás ještě spousty práce.“

29.9. | Kometa Brno - Hodonín | 5:2
27.10. | Hodonín - Kometa Brno | 5:3
24.11. | Kometa Brno - Hodonín | 5:0