Drtiči zvítězili nad Vsetínem až po nájezdech

Drtiči zvítězili nad Vsetínem až po nájezdech
neděle 9.11.2008 | Václav Urubek, Robert Krůza

Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané a hosté dokonce třikrát vedli. Ale domácí se nevzdávali a pokaždé dokázali skóre srovnat. Utkání za stavu 3:3 dospělo do prodloužení, v němž však ani jeden gólman nebyl vážněji ohrožen a přišly na řadu nájezdy. Maratón samostatných nájezdů ukončil až povedeným blafákem domácí útočník Petr Peš. Za zmínku stojí také návštěva 2325 diváků na ZS TEZA.

 
 
16.kolo, neděle 9.11.2008
SHK Hodonín - VHK ROBE Vsetín  4:3sn  (1:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Rapant M. (Hoza), 33. Kýhos (Hoza, Rapant M.), 57. Kýhos (Peš, Čárský), rozhodující samostatný nájezd Peš - 3. Vaněk, 25. Mikeš (Knebl), 43. Hrňa (Tesařík). Rozhodčí: Dědek - Held, Lošťák. Vyloučení: 8:9 - navíc Vaneček a Rapant M. (oba SHK) 5+OK, Hoza (SHK) 10 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2325. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
SHK Hodonín: Holeš (Hubačka) - Pokorný, Podešva, Hučko, Šťastný, Protivný, Ševela, Vejvar - Čárský, Jurásek, Hrtús - Peš, Zábranský, Roháč - Hoza, Rapant M., Matušek - Barták, Kýhos, Vaněček
VHK ROBE Vsetín: Plšek (Rožník) - Šimek, Černý, Rajnoha, Matula, Šimurda, Tomis - Knebl, Mikeš, Štraub, Tesařík, Staša, Vaněk, Ašer, Gajdošík, Podešva, Hrňa, Gergela

Komentář k zápasu

Utkání začalo jinak, než by se dalo podle tabulkového umístění týmů čekat, a sice tlakem hostů. Hodonín byl tímto úvodem zaskočen a hned ve třetí minutě inkasoval. Daniel Vaněk v samostatné akci překonal Holeše. I po gólu měli hosté navrch, především v pohybu. Prvním vyloučeným hráčem zápasu byl vsetínský Mikeš. Hodonínští si však v této přesilové hře nevytvořili prakticky žádnou šanci. Na začátku desáté minuty pronikl domácí obranou Vaněk, ale svůj blafák nezvládl. O chvíli později přišlo první vyloučení na domácí straně, pykat za držení odešel Podešva. Domácí odehráli oslabení velmi dobře, ale hned tři vteřiny po vypršení Podešvova trestu šli opět do čtyř, Ševela byl vyloučen za pád pod nohy. Vsetínský tlak v těchto chvílích gradoval, Holeš se v hodonínské brance rozhodně nenudil. Chvíli na to Rapant posílal přihrávku Matuškovi do úniku, ale ten nezpracoval. Drtiči přesto do konce třetiny stihli srovnat, Michal Rapant se protáhl po levé straně hřiště, najel si před branku a prostřelil Plška. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

V čase 21:26 měli domácí přesilovku, na trestnou lavici si šel sednout Šimek. V ní však vyprodukovali pouze střelu Zábranského, se kterou si Plšek poradil. Již za plného počtu hráčů na ledě se do slibné pozice dostal Rapant, ale Plšek se překonat nenechal. O chvíli později se radoval hlouček příznivců valašského týmu, Mikeš zpracoval Kneblovu přihrávku a překonal Holeše. V čase 29:10 se domácí útočník hnal za pukem, ale byl zahákován Černým, přesilovka pro domácí. V ní domácí zamkli hosty v jejich pásmu a Plšek se hodně zapotil. Juráskova dorážka střely od modré skončila na Plškově masce. Vzápětí předvedli krásnou kombinaci Čárský, Jurásek a zakončující Hrtús, střela však pouze zazvonila na břevně branky. Na konci třicáté první minuty se strhla menší rvačka za hostující klecí, na trestnou lavici šel domácí Roháč a vsetínský Šimek. Hosté si chvíli na to příliš zahrávali s pukem za vlastní brankou, Michal Rapant se vrhl do rozehrávky, puk ukořistil Hoza a Kýhos jeho přihrávku nasměroval do sítě. Drtiče gólový úspěch ještě více nabudil a jejich tlak byl stále větší, do další šance se tlačil Čárský. V čase 36:10 byl faulován Jurásek a domácí hráli další přesilovku. I po vypršení trestu pokračoval tlak Hodonína a hostům při bránění své branky pomohla také paní Štěstěna. Ke konci třetiny byl ještě vyloučen domácí Jurásek. Po druhé třetině svítil na tabuli stav 2:2.

Na začátku čtyřicáté třetí minuty šli domácí do čtyřech po vyloučení Vejvara. A přesilovku Vsetín využil, Tesařík si pohrál s Holešem a naservíroval puk Hrňovi před brázdnou branku, který se nemýlil. O třináct vteřin později byl za svůj zákrok potrestán Rapant vyloučením na 5 + do konce utkání. Tuto dlouhou přesilovku však hosté nevyužili, spíše se soustředili na udržování výsledku. V čase 51:41 střílel z mezikruží Zábranský, ale Plšek jeho střelu chytil. Vzápětí byl vyloučen domácí Peš, ale hosté hráli přesilovku jen minutu, pak putoval na trestnou lavici Ašer. V těchto chvílích také hráči chvílemi nezvládali své emoce, domácí Hoza byl vyloučen na 2 + 10 minut, na druhé straně si šel sednout Podešva. Blížil se konec utkání a tlak domácích gradoval. A 2325 fanoušků za ZS TEZA se doškalo vyrovnání, Čárský s Pešem dobře zakombinovali a Kýhos již jen dorazil kotouč do sítě. Téměř přesně o minutu později mohl domácí ke třem bodům výrazně nasměrovat Roháč, svou dělovku z mezikruží však nasměroval pouze do Plška. Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, následovalo prodloužení.

V prodloužení byli místě aktivnější domácí, ale gól se vstřelit nepodařilo, na řadu přišly nájezdy.

Třináct nájezdů oba gólmani zlikvidovali, až přišel na řadu Petr Peš a krásným blafákem překonal Plška.


Ohlasy trenérů

Svatopluk Číhal (trenér Hodonína): Zatím se musím ještě trochu vydýchat, protože dnes to byl zápas velmi těžký od první minuty, kdy tam byly prvky zápasů, které jsme hrávali proti Kroměříži, ale jinak soupeř měl trochu jiné mužstvo, než proti kterému jsme hráli první zápas u nich Mají tam šikovné hráče, kteří jsou v pohybu a agresivní. Všichni to začali na čtyři trojky a častým vylučováním jsme se nedostali do tempa. Za ty dva body jsem spokojený, protože jsme to uhráli jak se říká na poslední chvíli - bylo to těžce vydřené utkání. Mohlo to být klidně obráceně a my být bez bodu.

Utkání mělo dnes nervy drásající průběh, ale to co tady předvádějí rozhodčí, tak k tomu bych se radši nevyjadřoval,. Některé věci jsou mimo mé chápání i když hokej dělám několik desetiletí, ale musím se asi stále učit, takže platí to co do nás tloukli od mlada –učit se, učit se. Také vyloučení do konce utkání byla hodně přísná. Rozbilo nám to koncepci a my to museli stáhnout na tři a pak na dvě lajny. Jestli faul Vaněčka byl ohodnocen na 5 + do konce, tak potom by měla být rána pěstí ohodnocena asi na doživotí a k dalšímu trestu už se snad ani vyjadřovat nebudu. Chtěl to tak pískat, tak to tak pískal.

Jinak k nájezdům jen tolik, že Pešák (Petr Peš) jít ani na trestné neměl, ale Michal Rapant řekl, že Pešák to dá, tak jel. Je to takové rodinné, tak jsme klukům věřili. Byla to jinak loterie.

Fotogalerie

 

Další fotografie

 

Zápasový servis


14.9. | Vsetín - Hodonín | 1:3
9.11. | Hodonín - Vsetín | 4:3sn
17.3. | Hodonín - Vsetín | 5:0
19.3. | Vsetín - Hodonín | 7:3
21.3. | Hodonín - Vsetín | 4:5snJménoGA+/-TM
Barták R.0000
Čarský M.01-10
Hoza M.0220
Hrtús M.0000
Hučko M.0020
Jurásek Z.00-10
Kýhos V.2010
Matůšek O.0010
Peš P.1110
Podešva O.0000
Pokorný P.0010
Protivný T.00-10
Rapant M.1110
Roháč I.00-10
Ševela Z.00-10
Šťastný R.00-10
Vaněček J.00-10
Vejvar J.00-10
Zábranský M.0000

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 40 211:89 103
2. OPA Opava 40 146:132 68
3. HBR Havl. Brod 40 148:133 67
4. HOD Hodonín 40 148:140 65
5. VAL Val. Meziříčí 40 138:123 64
6. KOP Kopřivnice 40 125:122 58
7. ZNS Žďár n/S 40 138:152 52
8. NJI Nový Jičín 40 118:165 45
9. MBU Mor. Budějovice 40 105:221 18

Tip: Levný nábytek a kuchyně

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS