Drtiči zničili Nymburk v přesilových hrách

sobota 17.9.2011 | Redakce

Po šesti minutách to na hodonínském zimním stadionu vypadalo na opravdové střelecké hody. Na světelné tabuli totiž už v tuto chvíli svítilo skóre 3:1 pro domácí, kteří byli od začátku až do konce při chuti a nakonec dokázali dostat puk do nymburské sítě sedmkrát, zatímco hosté se prosadili pouze dvakrát. Raritou určitě je, že šest ze sedmi tref zaznamenali domácí v přesilových hrách.

3.kolo, sobota 17.9.2011
SHK Hodonín - NED Hockey Nymburk  7:2  (3:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Hoza (Miklík, Sajdl), 4. Jurásek (Peš), 7. Svoboda (Jurásek, Peš), 23. Jurásek (Peš, Vlk), 35. Fiedler (Kuba), 49. Komárek (Vlk, Hollý), 53. Vlk (Peš) - 5. Sedlák (Martinec), 36. Toma (Martinec, Šimek). Rozhodčí: Obadal - Goňa, Smilek. Vyloučení: 14:11. Využití: 6:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1054. Střely na branku: 43:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 7:2.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Vlk, Svoboda, Barták, Komárek, Hoza, Miklík, Charvát - Peš, Jurásek, Kocák - Špok, Hollý, Rehuš - Brzobohatý, Popolanský, Sajdl - Kuba, Bauer, Fiedler - Tomi.
NED Hockey Nymburk: Rückl (7. Beneš) - Drak, Šefl, Knesl, Vlach, Pánek, Cicvárek, Dvořák, Tregl, Valko, Martinec, Šimek, Sedlák, Němeček, Protivný M., Toma, Protivný J., Velechovský, Rys, Sem

Domácí byli v roli papírového favorita a předzápasové prognózy se začaly potvrzovat už po třech minutách hry. Pouze sedmnáct vteřin stačilo Drtičům, aby potrestali vyloučení hostujícího Tomy. Miklík nabil Michalu Hozovi a hodonínská osmička trefila přesně šibenici nymburské klece. Od první branky neuběhla ani minuta a brankář Nymburku Rückl musel podruhé tahat puk ze své klece.

Sudí Obadal ponechal výhodu po faulu jednoho z nymburských obránců, Pešovi se za brankou podařilo zkrotit poskakující kotouč a přihrál přesně na hůl volného Zdeňka Juráska, pro nějž už nebyl problém poslat puk do brány. Na začátku páté minuty byl na trestnou lavici poslán Hoza a hosté dokázali svou přesilovou hru využít ke snížení na rozdíl jediné branky. Autorem gólu byl nejzkušenější hráč NEDu Přemysl Sedlák.

Divoký začátek ale pokračoval. Přesně v čase 5:00 byla vrátka trestné lavice Nymburku opět otevřena, hákováním se provinil Michal Protivný, bratranec exDrtiče Tomáše Protivného, a Drtiči i toto vyloučení dokázali přetavit v gól. Jurásek našel najíždějícího Adama Svobodu a jednadvacetiletý obránce svou první trefou v hodonínském dresu zvyšoval na začátku sedmé minuty už na 3:1 pro Drtiče.

Hostující brankář Rückl po třetí brance odjel na střídačku a na jeho místo se postavil dvacetiletý junior Beneš. Brankostroj se na čas zastavil a to i přes to, že hosté měli do konce první části další dvě přesilovky. Peksa v bráně SHK byl ale pozorný, nenechal se žádnou střelou nymburských překvapit a první třetina skončila vedením Hodonína 3:1.

Chvilku po zahájení druhé části hry fauloval nymburský obránce Sem a Drtiči vyloučení opět potrestali. Peš ujel kolem domácí střídačky, poslal téměř z rohu prudkou přihrávku před branku, kam si výborně najel Zdeněk Jurásek a centr první formace Drtičů počtvrté rozvlnil síť nymburské svatyně. Přesilové hry se dnes Drtičům dařily na výbornou.

Další gól v početní výhodě, a svůj první v soutěžním zápase za Hodonín, přidal v končící pětatřicáté minutě Ondřej Fiedler, kterého našel výbornou přihrávkou Kuba. Půl minuty nato se podařilo hostům snížit. Ve skrumáži před Peksou se puk dostal k volnému Josefu Tomovi, kterému se podařilo z bezprostřední blízkosti procpat puk do branky pod padajícím brankářem Drtičů.

Do poslední třetiny tak nastupovali Drtiči s tříbrankovým vedením, které se svěřencům trenéra Číhala podařilo v závěrečné části ještě navýšit. V devětačtyřicáté minutě zvyšoval, a jak jinak, než v přesilové hře, už na 6:2 Lukáš Komárek a sedm minut před koncem opět v početní výhodě dal výsledku konečnou podobu výstavní šibenicí a také svou první trefou v oranžovo-modrých barvách Vladimír Vlk.

Drtiči si tedy ve třetím soutěžním zápase připsali třetí výhru a s plným bodovým ziskem vedou tabulku druholigové skupiny Střed. Jedinou kaňkou na vydařeném zápase je zranění Petera Kocáka, který kvůli blíže nespecifikovanému zranění nedohrál. Už ve středu se mohou příznivci Hodonína vydat na zimní stadion TEZA znovu. V rámci čtvrtého kola přivítají Drtiči hokejisty Trutnova.

Svatopluk Číhal (hlavní trenér SHK Hodonín):
Zápas se mi podle výsledku hodnotí velmi dobře. Sedm vstřelených gólů je pěkných. Po povedeném startu však musíme zůstat nohama na zemi. Nikdo se totiž neporazí sám. V týmu je nálada dobrá, sezonu ovšem určuje až play off. Dnes se nám povedlo vytvořit dva rekordy - v přesilovkách jsme dali šest gólů a měli čtrnáct vyloučených hráčů. Nechápu, že venku máme dva vyloučené a doma je to deset a čtrnáct. Zápas pak byl častými vyloučeními rozbitý. Chtěli jsme dát příležitost všem klukům, bohužel jsme museli sestavu po první třetině zredukovat na tři formace. Soupeř nás až do posledních chvil zlobil. Nymburk hraje hokej od podlahy. My jsme na některé ostřejší zákroky a důrazné souboje špatně reagovali.

Pavel Bičiště (hlavní trenér NED Hockey Nymburk):
Vyhořeli jsme na nedisciplinovanosti. Spoustu gólů jsme dostali v oslabení. Navíc nás nepodrželi zkušení hráči. Pokud se takto představíme i doma, tak nemáme v soutěži co dělat. Chtěli jsme navázat na úspěšnou loňskou sezonu, začátek nám vůbec nevyšel. Musíme se zlepšit, abychom se celý rok netrápili. Soupeře jsme vůbec neznali, takže jsme nevěděli, do čeho jdeme.Zimák i atmosféra na zápase byla parádní a gratuluji Hodonínu k vítězství. Je to příjemný soupeř, moc se mi líbil.